Edith Piaf: tvořivost a osobní život

S jakou nadšenou epithets nebyla zpěvačka Edith Piaf oceněna obdivovateli jejího talentu! Nesrovnatelný, nepřekonatelný, nádherný, brilantní, úžasný, neporovnatelný, vynikající ... A to vše je o ženě, která se nelišila ve výrazné kráse, ale měla neobvykle oduševnělý hlas - ne zvonění, ale překvapivě okouzlující srdce a mysli milionů.

Legenda o francouzské scéně Edith Piaf

„Hvězda hořící z ohně,“ řekla její přítelkyně, básník Jean Cocteau, o francouzské zpěvačce Edith Piaf. Kdo ví, možná „self-immolation“ pro legendu o francouzské scéně je nepostradatelným atributem spojeným s bezkonkurenčním darem kosmického vokálu, jako je Callas a Piaf?

Modernistická monoopera Poulenka „Lidský hlas“ (později v ní zářila naše Galina Višnevská) napsal oddaný přítel Jean Cocteau speciálně pro Edith Piaf. Oddaný Cocteau zemřel ihned po zprávě o smrti Edith ...

Co byla Edith? Jakmile ji skladatel Nikita Bogoslovsky uviděl v kavárně na Eiffelově věži, zdálo se mu, že je ošklivá a ne mladá. Ten večer, na svém koncertu, viděl Bogoslovsky krásnou ženu „zpívající ve svém srdci a hlasu“, která překrývala jakýkoli orchestr!

Jak je vidět na fotografii, Edith Piaf se svou křehkou miniaturní postavou v malých černých šatech od Chanel se doslova utopila v temném prostoru scény:

Ale velký hlas a podivná energetická gesta (jakákoliv psychika by závistí) náhle, magickým způsobem, ho zvětšila na obrairacionální velikosti - proměnil se v prostor!

Ona má obrovské tragické oči, velké a světlé rty, obočí vlákna la přítelkyně Marlene Dietrich. Zdá se však, že obličej se nehodí do celku - pokud není na jevišti Teprve když vypukne slavný Padam-Padam-Padam, můžete vidět kouzelnou krásu Piaf. A toto kouzlo tvořivosti Edith Piaf se stále snaží zopakovat spoustu žen - jsou připraveny na vše, co vypadá jako obyčejný vrabec - „piath“.

Život Edith Piaf nebyl posetý růžovými lístky. Přistoupila na pódium přímo z ulic Paříže ve volných šatech a pořádně nosila obleky od kamarádky Koko. Žena, která kdysi šla na panel za deset franků, aby pohřbila svou malou dceru, byla uctívána básníky, zpěváky a umělci. V osobním životě Edith Piafové bylo hodně mužů: její manžel zahrnoval řidiče kamionů i absolutního mistra světa Mohammeda Aliho.

Yves Montand, Charles Aznavour, Jean Cocteau - někdo jim říká její milenci, ale především Edith - nejvěrnější přátele. Nemohla se vzdát alkoholu a drog a častá milostná drama, smrt přátel nebo milenců postupně dávku zvyšovala.

Ona přežila čtyři dopravní nehody, pokus o sebevraždu, jeden útok šílenství a dva delirium tremens, sedm operací, první a druhé světové války, vyhnaly davy mužů bláznivé a zemřely v roce 1963, dokonce ani nedosáhly padesáti. Byla pohřbena po celé Francii a truchlila nad celým světem. Na hrobě jsou jen dvě slova: Edith Piaf.