Jak skladovat kožich doma: podmínky pro skladování kožešinových výrobků

Za tímto účelem analyzujeme odpovědi na nejnaléhavější otázky.

Aby věc trvala dlouho a zároveň zachovala její kvalitu, musíte se o ni postarat celou zimu.

 1. Kožešinový výrobek nelze sušit pomocí elektrických spotřebičů a nejlepšího přímého slunečního světla.Pokud se kožešiny dostanou pod sníh nebo déšť, měla by se sušit na závěs při pokojové teplotě. V žádném případě není možné tento proces urychlit zavěšením u krbu.
 2. Na ramenou byste neměli nést tašky a batohy, protože srst na těchto místech nejenže přijde, ale může být také vymazána.
 3. Podmínky pro řádné skladování kožichů zakazují jejich rozprašování, oleje a jiné zápachové kapaliny . To by nemělo být prováděno při stálém opotřebení, ani při dlouhodobém odstraňování výrobku.
 4. Není nutné připevňovat na srst brože a jiné ozdoby, protože by mohly poškodit srst.

Před dlouhodobým odstraněním kožešinového výrobku je nutné zkontrolovat jeho stav. Pokud dojde ke kontaminaci, je třeba srst převést na suché čištění, pokud nejsou přítomny, měla by se srst česat štětcem.

Můžu si v létě udržet kožich v mrazáku?

Kožešina se může zhoršit v důsledku nadměrného sucha a přímého slunečního světla, nemůže být také skladována s jinými věcmi, měli byste se ujistit, že se s ním nic nedotýká. Pokud se bílá srst na slunci může změnit na žlutou, pak je v této záležitosti nejvhodnějším zima. Pro ty, kteří chtějí vědět, zda je možné v letním období skladovat kožich v mrazáku, je odpovědí celá lednička. Výrobek může být na chvíli položen do mrazničky, ale je lepší jít do specializovaných chladniček, kde je zvláštní péče o kožichy. Vzhledem k tomu, že by měly být skladovány na tmavém chladném místě, lze tuto možnost považovat za nejlepší. Přípravek se podává na odpočinek a při zimní sezoně se užívá. Kožešina v těchto chladničkách dýchá, protože vzduch je dodáván a fouká kožichy. Pro profylaxi klesá teplota několik dní v měsíci, aby se nezačaly larvy mol. Tato služba není levná, ale stojí za to peníze.

Jak skladovat norkovou srst v létě: ochrana před sluncem a můrami

Jak nejlépe skladovat norkovou srst doma je důležitá otázka pro majitele takového luxusního výrobku a je na ni odpověď.Je nezbytné dodržovat určitá pravidla, aby krása kožešin šla o něco déle.

 1. Důležitou podmínkou pro zachování norky je přítomnost prostoru mezi ní a jinými věcmi.Stojí za to vyrazit na speciálnítrempel určený pro kožešinové výrobky. Ramínka by měla být široká, nelze použít tenký závěs na drát. Kožich by měl viset v narovnaném stavu, je lepší, když jsou rukávy naplněny látkou. Taková opatření pomohou norkovi, aby neztratili tvar.
 2. Sluneční světlo by nemělo pronikat do úložného prostoru výrobku, zejména přímých paprsků.Pokud srst visí ve skříni, měli byste pravidelně kontrolovat její stav a otevírat dveře tak, aby „dýchalo“. Pokud je norka odpočívá v chodbě, musíte také pravidelně vzduch v místnosti.
 3. Jak správně skladovat přírodní norkový kabát je často problémem pro jeho majitele ,protože tato srst miluje chlad, který je obtížné dosáhnout doma.Nejlepší možností je udržet teplotu na 5 - 15 ° C. Chcete-li vytvořit takové podmínky v místnosti by měla být klimatizace a pravidelně musí dát čerstvý vzduch do norka. Pokud není klimatizace, je lepší vzít ji na balkon na pár dní a ujistěte se, že nezůstane na slunci. Neměli byste to vzít ze zvláštního případu.
 4. Nezapomeňte se postarat o ochranu před mory.K dnešnímu dni existuje mnoho nástrojů: sáčky, pilulky, aerosoly, oleje, ale můžete také použít osvědčené lidové prostředky. Mandarinkové slupky, levandule a bergamot mohou pomoci s tím, jak efektivně ukládat kožich v létě doma. Pomáhají také v boji proti můrům, ale stojí za to zvážit, že je třeba je pravidelně aktualizovat a levandule by se měla používat opatrně, protože vůně může trvat dlouho.pobytu.
 5. Je nezbytné zkontrolovat srst na přítomnost broží, mincí v kapsách, opascích a jiných doplňcích, protože mohou poškodit srst.Nic nemůže být ponecháno na skladování a měla by být věnována zvláštní pozornost. Menší trivia může otisknout na srst, natáhnout nebo perforovat.

Je důležité se předem naučit, jak udržet norkový kabát před poškozením můrou, aby preventivní opatření neměla strach z boje s již vznikajícím problémem. Důležitou součástí skladování kožešinového výrobku je správně vybrané pouzdro. Aby se předešlo problémům s můrami, musí být zpracovány nezávisle, nebo mohou být zakoupeny s možností předem nasycenou škůdcem. Tabák a naftalen by se neměly používat k ochraně drahé kožešiny. I když tyto nástroje nejsou méně účinné než ostatní, jejich vůně je velmi ostrá a korozivní, pak to nebude tak snadné se toho zbavit.

Mimochodem, než vyvstane otázka, jak správně uložit kožich z norky doma, musíte jí poskytnout dobré podmínky při nošení. Pokud je výrobek vyroben z bílého norka, kromě toho, že na něj není možné nastříkat toaletní vodu, je třeba věnovat zvláštní pozornost péči o obojek. Není nutné k ní připevňovat brože, zejména šperky ze šperků, které mohou barvit kožešiny. Kromě toho je lepší nosit šátek nebo šátek kolem krku tak, aby se obojek neznečistil a nezanechává skvrny s oděvy pod kožichem. Mimochodem, pokud byla v boji s můrami vybrána levandule, můžete použít kapesník namočený v levandulovém oleji.držák nebo vložte do kapsy. Je důležité, aby se olej nedostal do styku s kožešinou a kůží kožichu.

Pokud se vlastník kožešinového výrobku neseznámil s materiálem, jak správně držet kožich v létě od můry, mohl by zhoubný hmyz začít a zkazit. V tomto případě nezoufejte a předstihněte ji. Prvním krokem je kontrola nátěru na přítomnost stop po poškození škůdci a jeho vysoušení do čistírny. Pokud krtka již dosáhla výrobku a důkladně ho zkazila, musíte jít do studia. Pomocí profesionálního restaurování lze vyměnit potřebný kus kožešiny. Pokud je věc nakažena, její trvání je výrazně sníženo, ale zároveň je možné prodloužit její životnost. Je nemožné párát a umývat kožešinu, i když je nakažena můrou. Je lepší vzít věc do čističe nebo ji opatrně ošetřit chemickým sprejem. Mimochodem, tato možnost je lepší nepoužívat pro profylaxi, je určena výhradně k odstranění následků.

V tomto případě je lepší skladovat norkový kabát?

Neméně důležitá je otázka, v jakém případě je lepší skladovat norkovou srst. Ujistěte se, že je výrobek chráněn před průchodem vzduchu, jinak se srst zadusí a zhorší. K tomuto účelu si nelze koupit polyethylenový kryt, protože je vzduchotěsný. Vynikající možností by byla tkanina - vyrobena z lnu nebo bavlny. Je důležité zvolit kryt, který nebude natřen, jinak může být srst velmi poškozena, zejména při dlouhodobém kontaktu s tkaninou. Mimochodem, pokud je srstprodukty jsou bílé, je lepší použít variantu modré látky. To pomůže srst zůstat v dobrém stavu déle, aniž by se žlutě. Můžete také šít si gázu kryt, namočený v modré a dobře sušené před použitím.

Otázka, jaký druh krytí na udržení kožichu se týká nejen majitelů norek a jiných kožešin. Nutriální výrobek musí být také v látkovém obalu a v žádném případě nesmí být zavěšen bez ochrany mimo jiné ve skříni. Než pověsíte kabát na dlouhou dobu, můžete mu dát příjemnou vůni, dát ji do sáčku s kávovými zrny po dobu 5-6 dnů. Mimochodem, neměli byste stříkat parfémy, lak na vlasy a olej přes kožich. Na rozdíl od přírodních chutí mohou alkoholické a jiné perzistentní spreje zanechat na povrchu srsti kožešiny, skvrny a nečistoty.

Můžu si udržet drahý kožich ve vakuovém vaku?

Majitelé drahých kožešin se často ptají, zda je možné skladovat kožich v balení? Pokud máte na mysli obvyklou verzi polyethylenu, pak je odpověď jednoznačná - v žádném případě nemůžete. Ačkoli, jestliže to je používáno během přepravy věcí, výjimka může být dělána. V tomto případě by kožešiny neměly být v něm dlouho a je nutné je přepravovat v plně narovnaném stavu. V rukávech můžete vložit hadřík nebo noviny, aby se nevešli ven. Pokud vám novinová verze vyhovuje více, měli byste zvážit, že je třeba ji pravidelně měnit, aby se do výrobku nedostal zápach tiskové barvy.

Existuje také podobná otázka: je možné udržet si kožich domave vakuovém balení. Odpověď je stejná - je to nemožné. V takových podmínkách nedojde k žádnému proudění vzduchu a kožešiny budou dusit a tvar výrobku bude také ztracen, objeví se záhyby a záhyby. Mimochodem, aby kvalita srsti zůstala po dlouhou dobu vysoká, měla by být utřena před nošením a před teplým obdobím látkou namočenou v alkoholu. Za prvé, musí být provedeno proti hromadě a pak ve směru jejího růstu.

Skladování kožichu ve speciální chladničce

Správné skladování kožichu ve speciální chladničce může zachránit majitele kožešin z mnoha problémů. Můra při nízkých teplotách nemůže přežít a světlo za zavřenými dveřmi přesně nepronikne. Vzhledem k tomu, že srst miluje chlad, nedoporučuje se ji uchovávat v mrazáku doma. To je špatné pro kůži a srst ztratí svůj vzhled a kvalitu. Můžete ještě dát kožich v mrazáku před dlouhým skladováním m ve skříni. Současně však nesmí ležet déle než jeden den, být v balíčku a po vytažení je nutné jí poskytnout podmínky pro další skladování.

Jak udržet kožich?

Jednou z nejnaléhavějších otázek je otázka, jak nejlépe skladovat mutonský kožich. Výrobek z této kožešiny se vyznačuje speciální trvanlivostí, lehkostí a praktičností. Mouton je speciálně upravená ovčí kůže, která má samozřejmě další výhody, má dobrou odolnost proti vlhkosti. Zvláště není nutné jej navlhčit, ale pokud spadne pod srážky, je snazší se o ně starat než o analoga. Stačí jen zaschnout kožich, protřepat a hřeben s kovemhřeben. Za to, že je také stojí za to jít přes speciální štětec na zavěšení produktu. Je důležité vědět, že suché čištění je pro muton nepřijatelné a při detekci kontaminace je lepší se poradit s odborníkem.

Existuje několik tipů, jak správně skladovat kožich z mutonu doma:

 • Nesušte vysoušečem vlasů a krbem, nechte několik dní přirozené sušení;
 • Závěs by neměl být úzký nebo příliš široký. Ideálním materiálem pro ramínka je dřevo, kov nebo plast může výrobek deformovat;
 • Na rozdíl od dražších kožichů může být muton při přepravě v sáčku a v kufru úhledně složen. Po příjezdu je první věc zajistit, aby se výrobek narovnal;
 • Poté, co se dozví, jak v létě v domě udržet norkovou srst, může se hodit mnoho znalostí. Tato volba by měla být také na chladném tmavém místě, v případě, bez kontaktu s jinými oděvy;
 • Než si po sezóně vyjmete kožešiny, neměli byste je sprejovat sprejem z moth, je vhodné dát vhodné kapsy do kapes.

Kde je nejlepší místo pro udržení kožichu?

Aby bylo možné rozhodnout, kde je lepší skladovat kožich, musíte zvážit všechny výhody a nevýhody dostupných možností.

 • Pokud můžete ve skříni vytvořit všechny nezbytné podmínky . Tato možnost nevyžaduje velké finanční náklady a nezpůsobuje obavy, které by mohly vzniknout při předávání výrobku cizím osobám.
 • V nepřítomnosti tmavého suchého místa svolný prostor , je lepší obrátit se na specialisty, kteří vlastní šatní skříň.
 • Pokud vlastník kožichu nechce, aby byl skladován ve špatných rukou , může si sama dostat kožešinovou chladničku. Toto rozhodnutí by mělo být promyšlené, ale pokud existuje několik kožichů, tato možnost bude ideální a nakonec se vyplatí.

Pokud potřebujete více informací, abyste mohli učinit takové důležité rozhodnutí, můžete se z důvodu jasnosti seznámit s videem, jak správně skladovat kožich doma: