Těsnění nehtů doma

Dobře udržované ruce a nehty jsou předpokladem krásy a zdraví. V současné době existuje mnoho různých postupů pro péči o nehty a kůži rukou. Těsnění nehtů je účinným způsobem ochrany nehtů před vystavením nepříznivým faktorům prostředí. Těsnění se doporučuje pro tenké, křehké a štípací nehty, jakož i pro obnovu nehtů po prodloužení. Po utěsnění nehtové desky se stává trvanlivější a silnější, proces štípání nehtů zastaví, je také zabráněno vzniku mikrotrhlin.

Postup pro utěsnění nehtů lze provést v salonním mistrovi. Máte-li však volný čas (cca 30 - 40 minut), touhu, trpělivost a trochu obratnosti, můžete také nehty doma utěsnit.

Utěsnění nehtů se nejčastěji provádí voskem. Faktem je, že přírodní včelí vosk má baktericidní, protizánětlivé a změkčující vlastnosti. Navíc složení včelího vosku zahrnuje takovéužitečné látky, jako je vitamin A, dehet a propolis.

Hlavním účelem domácího těsnění nehtů je třít maximální množství nutričních složek do drážek, trhlin a volného okraje.

Především je nutné připravit nehtovou desku. Za tímto účelem:

  • Odstraňte starý nátěr (odstraňte lak).
  • Vyčistěte nehtovou desku. Vyčistěte kůžičku a stranuválečky na nehty. Můžete si udělat teplou koupel s přidáním mořské soli a snadným odlupováním nehtové desky. K čištění nehtové desky doma můžete použít citronovou šťávu nebo měkký kartáč na nehty.
  • Poté ponořte nehty do olejové lázně s esenciálním olejem. Můžete použít tyto druhy éterických olejů, jako jsou: pačuli, borovice, cedr, santalové dřevo, bergamot (při exfoliaci nehtové desky), rozmarýnový olej, čajovníku nebo heřmánku dává protizánětlivý účinek. Esenciální oleje se přidávají v poměru 1 kapka na 1 lžičku základního oleje. Jako základ olejové lázně můžete použít olej z pšeničných klíčků, avokádo, olej z hroznových jader nebo jojobový olej.
  • V olejové lázni by se hřebíky měly držet po dobu 7–10 minut, poté se pomocí lešticích bloků (nejlépe semišového buffu) zpracuje nehtová deska a volný okraj.
  • Dále se kosmetický krém na bázi přírodního včelího vosku vtírá do nehtové destičky .
  • Po aplikaci krému musí být ruce udržovány pod studenou tekoucí vodou.

Kosmetický krém s přídavkem vosku lze připravit samostatně doma. K tomu je třeba vzít malé množství základního oleje (60-80 g), zahřát ve vodní lázni, přidat 15 - 20 g roztaveného vosku a opatrně přesunout všechny složky. Čištěná voda se přidává do vzniklé směsi velmi pomalu (asi 37 ° C). Krém by měl vychladnout.

Doporučuje se provést utěsnění nehtu pomocíjednou za 3 týdny.