Posilování nehtů

Posílení nehtůje jedním z nejzákladnějších kroků péče o ně. Aby byly nehty silné a zdravé, je nutné odstranit jejich delaminaci, křehkost, vzhled žloutnutí, vzhled bílých skvrn na nehtech. Příčiny těchto faktorů mohou být různé. To není správná výživa, nedostatek vitamínů, snížená imunita, různé vnější fyzické účinky na nehty.

Pro ty, kteří jsou líní se starat o své nehty sami, můžete posílit nehty v salonech. To je poměrně drahé, ale můžete dosáhnout požadovaných výsledků rychle a efektivně. Ale existuje obrovské množství velmi různých receptů a způsobů, jak posílit nehty a doma. Nejdůležitější věcí není být líný, provádět takové procedury pravidelně a nehty budou vypadat krásně, dobře upravené a zdravé.

Recepty na posílení nehtů doma

1. Vany k posílení nehtů

 • Melt 2 lžíce medu a přidejte 1 lžíce soli, 1 lžíce citronové šťávy a ½ šálek horkého mléka na to. Vložte prsty do takové lázně po dobu 20-30 minut, pak je vyjměte a znovu spusťte na 20 minut. Tato lázeň musí být provedena 4-5 krát týdně, a když nehty získat požadovaný tvar - 1 krát za 10 dnů.
 • ¼ Šálek slunečnicového oleje smíchaný s 5 kapkami vitamínu A a 3 kapkami tinktury jódu. V takové směsi spusťte prsty a přidržte po dobu 201 minut. Průběh této léčby je 2 týdny, každý den.
 • Zahřát ½ šálku olivového oleje ve vodní lázni.a nechte v něm hřebíky po dobu 15 minut. Provádět takový postup 1 krát týdně po dobu 1,5 měsíce.
 • Ve stejných částech smíchejte rostlinný olej s octem jablečného moštu. Rozetřete do nehtů a nechte 1 hodinu. Pak si to umyjte. Průběh léčby je 2-3 týdny.
 • V 1 šálku vařící vody, rozpusťte ½ lžíce želatiny, směs ochlaďte a vložte prsty po dobu 15-20 minut. Tato lázeň se používá 2-3 krát týdně. Je to skvělé pro oslabené nehty, protože želatina dokonale posiluje a vyživuje nehty
 • .

2. Zpevňující maska ​​na nehty:

 • Zahřívejte 1 lžíci olivového oleje ve vodní lázni, přidejte několik kapek citrónové šťávy a vmasírujte do nehtových destiček masážním pohybem. Dále noste speciální bavlněné rukavice na ruce a nechte přes noc. Tento postup se provádí 1-2krát týdně.
 • ½ lžičky červené papriky smíchané s 10 kapkami horké vody a 1 lžičkou bohatého krému na ruce. Vše důkladně promíchejte, směs zahřívejte na vodní lázni po dobu 10 minut, ochlaďte a naneste na nehty 15-20 minut. Je nutné provést takovou masku ne více než jednou za měsíc. . Tato maska ​​dokonale posiluje a urychluje růst nehtů.
 • Roztavte přírodní vosk a ponořte do něj prsty, pak je spusťte do studené vody, abyste ochlazili vosk. Noste bavlněné rukavice a nechte přes noc. Tato maska ​​dodá nehtům sílu.
 • 3. No citronová šťáva vyživuje a posiluje nehty. V 1 lžíci čerstvě vymačkané citrónové šťávy přidejte špetku soli, důkladně promíchejte akartáč na nehty po dobu 15-20 minut.
 • 4. Posiluje a obnovuje masáž nehtů vitamíny A a E. Předtím, než půjdete do postele, jemně vmasírujte vitamíny do nehtů.