Přírodní barviva na vlasy

Domácí vlasové maskypomáhají nejen obnovit křehké, slabé a poškozené vlasy, ale také udržet krásnou barvu vlasů nebo dát přirozený odstín.Aby vlasy nezaschly a neztratily intenzitu barev, můžete doma připravit tonické vlasové masky s přídavkempřírodních barviv .

Ovensloving. Blondýnky se mohou starat o svou zlatou hřívu heřmánkem nebo citronem.

Barvivo pro receptury pro blondýnky.Složení: zmáčkněte čerstvou šťávu z poloviny citronu, přidejte jeden žloutek a 1 lžičku brandy (rum).Maska je aplikována na vlasy a rovnoměrně rozložena po celé délce.Maska se nejlépe aplikuje na čisté a vlhké vlasy.Doba trvání masky - 5 - 15 minut.Poté si umyjte vlasy a opláchněte koncentrovaným extraktem heřmánku.Kromě heřmánku, blondýnky mohou používat infuzi žárlivý jako kondicionér.Recept: žárlivý kořen (drcený) se nalije 1 sklenicí vody a vaří se na mírném ohni 20 minut.

Královna piky .Hnědé ženy a brunetky pro osvěžení a udržení intenzity barvy vlasů pomohou silnému vaření černého čaje nebo přírodní kávy.Doporučuje se aplikovat přípravu čaje nebo koncentrované kávy jednou týdně na suché vlasy a udržovat masku po dobu 30-40 minut.Pokud máte suché a poškozené vlasy, můžete do kávy nebo čaje přidat vaječný žloutek, smetanu nebo rostlinný olej.Pro opláchnutí vlasů brunetek a hnědé vlasy vhodné z vavřínového vývarulisty nebo kopřivy.

Ohnivé kadeře. Přirozené a užitečné barvivo, jako jehenna , pomáhá při péči o rudé vlasy(různých odstínů). Od starověku, henna byla aktivně používána k barvení vlasů nebo dát jemu ohnivý odstín. Chcete-li připravit přírodní nátěr na červené vlasy, zalijeme 6 lžíce henny teplou vodou, důkladně promícháme a přidáme 1 čajovou lžičku rostlinného oleje (olivový, lněný, slunečnicový, hroznový). Henna aplikovala na vlasy, rovnoměrně rozložila a nechala 1,5 - 2 hodiny. Jedinou nevýhodou použití henny pro vlasy je umýt vlasy po henně. Jinak henna nejen barví vlasy, ale také je intenzivně obnovuje. Odvar z cibulové slupky nebo dubové kůry dává rudým vlasům zářící ohnivý měděný odstín.