Eco styl designu

Pojem "ecostyle" začal být aktivně využíván v designu obytných prostor poměrně nedávno. Jaký je moderní interiér v ecostyle? Jedná se zpravidla o interiér, který není diktován nejnovějšími novinkami a doplňky, ale přírodou samotnou: přirozenou, harmonickou a upřímnou. Zdokonalená jednoduchost tohoto interiéru znamená čisté linie a linie, přirozenou strukturu materiálů a přirozenou barvu.

O Ecostyle (druhé jméno - naturel) se hovořilo na konci 20. století, po rozsáhlé závislosti na celuloidních plastových řešeních v 70. - 80. letech. Mnoho lidí je unavených syntetikou a chtěli mít ve svých domovech přírodní materiály: dřevo, bavlnu, kámen. V éře upravených výrobků, znečištěného ovzduší a systematického stresu již není nutné agotovat pro ecostyle: označení „šetrnost k životnímu prostředí“ pohladí ucho. To je důvod, proč ecostyle získal obrovské rozšíření, protože je to ztělesnění léčebného míru a přirozené harmonie.

Fyzický a morální stav nájemníků závisí v mnoha ohledech na atmosféře domu, tolik lidí se snaží přinést do svých domovů přirozenost a pohodlí. Ecostyle, podporuje dobrou vůli a relaxaci, posiluje nervový systém, aktivuje kreativní myšlení. Lidé, kteří žijí v takovém designu, jsou klidnější a laskavější - snaží se vidět krásu v jednoduchých věcech.

Za prvé, horlivýSkandinávci začali mluvit o potřebě vrátit přírodní materiály do bytů a domů. Opustili pop artexperimentování, a švédští výrobci začali navrhovat jednoduchý nábytek vyrobený z borovice a břízy, který okamžitě získal popularitu mezi obyvateli megalopolises. Levný a kvalitní dřevěný nábytek přilákal mnoho lidí, stejně jako samotná myšlenka skandinávského stylu, která se vyznačuje stručností, přírodními barvami a přírodními materiály, téměř bez dekorace. Tento styl, možná, může být považován za průkopníka moderního ekologického stylu.

Ecostyle hraničí s mnoha styly: příjemnou „zemí“ s přírodními textiliemi a dřevěným nábytkem, exotickým japonským stylem s přírodními materiály a prostornými interiéry, módním minimalismem s touhou po stručnosti a jednoduchosti, zasněný „koloniální“ s jeho nebělené látky a proutěný nábytek. Ecostyle je velmi demokratický. Hlavní prvky eko-stylu, pokud je to žádoucí, mohou být použity v téměř každém interiéru. Pocit jednoty s přírodou je v ekodesignu hlavní.

Eko-styl je zcela individuální, takže každý s nimi spojuje své emoce a asociace. Vytváření eko-stylu, designéři používají různé metody: zónování oblasti, racionální plánování, modelování světla, efekt rozmazání hranice interiéru, terénní úpravy a další techniky, které vytvářejí emocionální portrét místnosti.

Při navrhování interiéru v ekologickém stylu je nutné dodržovat důležité podmínky.

- uplatňovat výhradně materiály šetrné k životnímu prostředí (kámen,textilie vyrobené z bavlny a lnu, bambusu, dřeva, keramiky atd.). Nejlepší podlahovou krytinou bude korek, parkety nebo masivní dřevo. Pokud se rozhodnete koupit koberec, je lepší zůstat na výrobcích z přírodní vlny přírodních odstínů. Pro WC a koupelnu perfektní porcelán nebo terakotová dlažba. V poslední době se objevil zajímavý trend - obložení koupelny dřevem.

- udržujte v místnosti maximálně volný, dobře osvětlený prostor. V domech navržených podle principu ekologického stylu je lehký a prostorný. Tam je obvykle malý nábytek, a věci jsou skryté vvestavěné skříně a hluboké výklenky. Ecostyle dává majiteli domu spoustu volného prostoru pro kreativitu při tvorbě interiéru. Pomocí optických efektů můžete změnit vizuální vnímání. Použijte například obraz mraků k vytvoření pocitu vysoké oblohy.

- V interiéru dominuje přirozená barevná škála. Můžete si vybrat libovolnou základní barvu interiéru, ale vždy v tlumených, měkkých barvách. Milovníci podzimu ocení žlutou a hnědou. Ti, kteří jsou blíže k jaře, si vyberou jemný dotek zeleně. Pokud vám chybí jasné barvy, můžete přidat několik jasných barevných skvrn: potahy sedadel, obrazy, vázy nebo lampy.

- používat přírodní dekorativní prvky: kameny, květiny, akvária s rybami atd. Pro udržení atmosféry naturalismu, experimentujte s vázami z hlíny a dřeva, domácí krajky, větve stromů a kytice sušených květin.