Jak zkontrolovat zlato pro pravost v obchodě a doma

Moderní sortiment zlatých výrobků je ve svém měřítku pozoruhodný. Bohužel, někdy i v arzenálu značkových obchodů jsou věci, jejichž kvalita způsobuje vážné pochybnosti. Informace o tom, jak zkontrolovat pravost zlata, budou velmi užitečné pro každého, kdo má zájem o tento segment zboží.

Jak zkontrolovat zlato 585 vzorků pro pravost v obchodě: zřejmé známky

Černí trh řemeslníci se naučili, jak dělat falešné šperky zcela profesionálně. V důsledku toho může být při externím vyšetření obtížné odlišit falešný od originálu, zejména pokud se člověk s šperky často nezabývá. Existují však určitá kritéria, která se zaměřují na to, že je však skutečně možné odhalit hrubý plagiátorství a neztratit peníze.

Tak, jak kontrolovat zlato v obchodě pro pravost, protože prodejci neumožňují radikální manipulaci s produktem tam?

Je třeba se zaměřit na zjevné znaky odlišující originál od padělání:

  1. Vzhled.Upravený produkt je dokončen velmi pečlivě, podrobně. Každý prvek je vyroben bez defektů a upevňovací mechanismus (například pokud je uvažován náhrdelník nebo náramek) se vyznačuje trvanlivostí a spolehlivostí. Jakékoliv vady (štěpky, praskliny) na přední nebo mořské straně výrobku - důvod k pochybnostem, že je originální. Kromě toho má originální zlaté příslušenství výrazný příjemstínu. Nadměrné zarudnutí, žloutnutí nebo podivná bledost slitiny je špatným znamením, což vyvolává podezření, že v kompozici je příliš mnoho nečistot z levného kovu (olova, mědi atd.).
  2. Dostupnost vzorku.Na každém původním výrobku musí být odpovídající razítko a musí být jasné, dobře rozeznatelné. Je těžké zvážit označení pouze na starožitnosti. Bohužel, podvodníci ji museli napodobovat, což je také třeba si pamatovat.
  3. Dostupnost osvědčení.Štítek a průvodní dokumentace jsou také atributy kvalitního výrobku. Štítek jistě obsahuje přesné informace o samotné věci (hmotnost, jméno atd.), Jakož i jméno výrobce.
  4. Fyzikální vlastnosti.Určete typ kovu ze zvuku, který vytváří při pádu na tvrdý povrch (stůl, pult). Čisté zlaté prsteny jako krystal. Pokud budete výrobek několik minut otírat prsty, pak v případě padělání bude vůně cítit po kontaktu s konstrukčními nehty. Tvrdost slitiny (zlato je měkký kov) je testována zuby, ale je nepravděpodobné, že by takový postup umožnil zaměstnanci obchodu.

Jak otestovat bílé zlato za pravost a odlišit ho od stříbra

Klenoty bílého zlata vypadají velmi podobně jako stříbro, ale jsou mnohem dražší. Aby nedošlo k pádu pro zákeřnou návnadu podvodníků, je důležité vědět, jak testovat bílé zlato pro pravost. Hlavní rozdíl je v tom, že svítí jasněji než stříbro. Ale jejedna nuance. Bezohlední výrobci mohou pokrýt falešnou vrstvu rhodia, která jí dodá jas a zavádí nezkušeného kupujícího. Proto je značení určitě studováno.

Jak ověřit pravost:Zlato má 585 vzorků (s kameny - 750), pravoúhlé nebo rýčovité razítko. Stříbro je tradičně oslavováno s 925th vzorkem a barel-formoval stigma.

Jak testovat zlato pro pravost doma s jódem a octem

\ t

S cílem rozptýlit zbývající pochybnosti o tom, že nabytá věc je původní, používají jednoduché domácí analýzy. Nevyžadují jedinečná zařízení nebo činidla a spolehlivost těchto testů je poměrně vysoká. Z tohoto důvodu budou informace o tom, jak kontrolovat pravost zlata doma, užitečné pro mnoho lidí.

Dvě základní metody zjistily rozsáhlou distribuci. Látky nezbytné pro ně jsou zpravidla v každém bytě.

  1. Jak zkontrolovat pravost zlata jodem:Na povrch studovaného objektu se nanese kapka roztoku jodu. Pokud si koupíte kvalitní zlato bez cizích inkluzí, pak ho tato manipulace nepoškodí a nepoškozuje prezentaci. Vzhled tmavé skvrny na ploše jódové barvy není povzbudivým znamením: slitina nebo nikoliv zlato, nebo se skládá z velkého množství zbytečných přísad a podíl čistého zlata v něm je nepřijatelně malý.
  2. Jak zkontrolovat pravost zlata s octem:na malénádoba (šálek, sklenice) s čistým octem ponořte produkt, počkejte 5 minut. Kyselé prostředí není nebezpečné pro bílé ani žluté zlato, což není případ stříbra nebo jiných méně hodnotných kovů. Pokud je dekorace vyrobena z nich, pak po ponoření do kousku ztmavne. Výrobek, který nezměnil svůj odstín a neporušil stav octa, je vyroben ze zlata. Takový výsledek je také možný: ozdoba nezanechala skvrny, ale kapalina se zakalila. To znamená, že slitina obsahuje nepřiměřeně velké množství různých nečistot, nebo těch, které jsou v rukou nejskutečnějších padělků.

Rovněž provádějí zkoušku s použitím neglazovaného porcelánového nádobí - méně známou metodou, ale také se používají. Okraj zlatého produktu se provádí v rovině keramického povrchu. Pokud je na něm zlatý otisk, pak by neměla být úzkost - nákup není zbytečný. Tmavá stezka signalizuje plagiátorství.

Při výběru šperků by měla být věnována pozornost a měla by být věnována pozornost tomu, aby se za banální cetku levného kovu nezaplatilo obrovské množství peněz. Doporučuje se aplikovat na značkové salóny - riziko není zcela vyloučeno, ale významně se snižuje.

Můžete dokonale vědět, jak testovat zlato pro autentičnost doma, a dokonce se pokusit to udělat sami, ale stále jen klenotník se speciálním vybavením vypráví přesné výsledky. Všechny navržené techniky pomáhají rozlišovat od skutečných zlatých šperků kromě zcela hrubého falešného materiálu.