Šaty pro oficiální a speciální příležitosti

Mezitím je přísně regulováno oblečení pro oficiální akce. Totéž platí pro oblékání pro zvláštní příležitosti a neformální akce. Jak se tedy oblékáte podle šatníku, aby nebyl v nepořádku?

Hlavní znaky oblékání

Známkové znakyjsou dlouhodobou, historicky zavedenou tradicí. Symbolický krátký záznam je evolučním vynálezem evropské civilizace, všem, kdo obdrželi pozvání na akci, je jasné, jaký formát akce má být a jaký bude vzhled hostů.

Účelem ochranných známekje pomoci hostům upozornit je na úroveň a formát recepce. Řádné oblečení pro oficiální akce je nezbytné, aby strana prošla, jak bylo zamýšleno, a hosté se těšili (a neobávali se o nevhodný vzhled).

Hlavní znaky oblečení:

oblékání Další možnosti značky Povaha události Uniforma
1.Bílé kravaty bílémotýl (v Rusku to není!) Ultraformální Nejvyšší úroveň statusu a oficiální status: státní svátky, skvělé recepce u soudů vládnoucích osob, udělení Nobelovy ceny a několik dalších. Muži mají šaty s bílými motýlky a bílými vestami, kalhoty s pruhy a lakované boty. Dámy mají „velké toalety“, komplikované účesy s čelenkami, vynikající šperky
2.Černá kravata černá motýlek Oficiální oficiální tuxedo VB (Business Best-Americanism in Business Communication) Velmi vysoká úroveň: oficiální události denního nebo večerního času, stejně jako jakékoli večerní oslavy Vysoce vadné oblečení. U mužů - výborné obleky (nebo smokingy po 17:00). Pro ženy: odpoledne, dobré obleky nebo šaty, večer - plné toalety, elegantní účesy
3.Black Tie Invited Tie Welcome Btr (Tradiční obchodní) Kreativní černá kravata (černá kravata, kreativní přístup) Koktejl Vysoká úroveň: obchodní nebo sekulární slušné události, často pro slavnostní příležitosti, mohou být kdykoliv. Je nutné jasně pochopit formát, formálně nebo více kreativně! Elegantní oblečení - obchodní nebo elegantní s mírou. Ve vzácných případech jsou vhodné designérské obleky. V létě - více barev a více možností pro M a F!
4.Černá kravata Volitelná kravata je volitelná Poloformální (poloformální) A5 (Po pěti po pěti) Inteligentní příležitost (kreativní prostředí) Médium: nejednotné formální činnosti obvykle přechodnéčas (17: 00-20: 00) Volná forma oděvů - podnikání nebo mírně chytrá (ještě ne večer!)
5.Informálně neformálně Volný styl (volný styl) Pro volný čas (ležérní oblečení) Příležitostná úroveň: neformální akce a události kdykoliv Volný styl oblečení s přihlédnutím k povaze akce.Volba je ovlivněna ročním obdobím a událostí!

Bílý kravatový obvaz pro ženy a muže

V moderním Rusku se oblékání bílých kravatneexistuje.Události a recepce s touto značkou se týkají nejvyšší úrovně slavnosti a formality (podobně jako Ultra-formální).Oni jsou drženi u příležitosti státních svátků, Nobelovy ceny, na důležitých událostech u dvorů vládnoucích osob, a jiní.

Čas může být oba den (například, svatební obřad v královských rodinách) \ tstejného manželství nebo Nobelovy ceny atd.).

Při událostech White Tie si ženy dovolují svěží toalety, otevřené šaty, exkluzivní oblečení a šperky.Mělo by se pamatovat na základní pravidlo oblékání bílých kravat pro ženy: v hale by měla být zdobena hlava (čelenky, vlásenky s peřím, ale nikdy klobouky!), Pro venkovní akce je šaty povinnéKrálovské závody nebo regaty Royal Ascot).

Muži na událostech na úrovni White Tie jsou v ocasu.Oblečení kabát může být den a večer - podle času akce.

Muži, podobněDámy o kloboucích, měli byste si pamatovat pravidlo:v kabátě s otevřeným vzduchem nutně doplňují válec.

Denní šaty(anglicky - ranní kabát nebo ranní oblek) jsou nyní aktivně používány v Anglii, Francii a USA na denních speciálních akcích (např. Svatebních obřadech) a na venkovních akcích. stejné královské závody, lovecké lišky nebo regaty.

V předrevolučním Rusku se tento oblek nazýval vizitkou (v něm muži navštívili během dne).

 • Jejich střih je odlišný od večerních kabátů - strany mají hladkou oválnou linii, záhyb je jeden, nerozdělený štěrbinou.
 • Kalhoty pro ně mohou být v tónu nebo jiné barvě, mají pruhy.
 • Ocasní košile s dvojitými manžetami pro francouzské manžetové knoflíky je nutná.
 • Vesty jsou bílé nebo zbarvené (vždy oblečené v dvojitém ocasu).
 • Vazby jsou vybírány v melodii nebo na rozdíl od barvy vesty, styly kravat jsou velmi rozmanité - motýl samovyaz, plastron, ascot (to jsou takové elegantní příběhy!)
 • Lakové boty.

A opravdu chci návrat krásných tradic - je to v našich životech mnoho důvodů.

vesta se dvěma prsy.
 • Večerní srst je přísně černá.
 • A speciální střih: double-breasted (nikdy nezapínají!), Má horizontální přední police a dvěstřih ocasy zezadu (na nich nemůžete sedět).
 • Večerní šaty se nosí s černými kalhotami zdobenými dvojitými pruhy.
 • Povinná: košile s francouzskými manžetami, s bílou dvojitou vestou, zapnutou na všech knoflících a samozřejmě s bílým motýlkem.
 • Laková obuv, zdobená černým textilním lukem.

Dvě země se snaží být vlasti. Ve Francii se domnívají, že to byl jejich jednotný důstojník kavalérie, který byl předkem tohoto oděvu, zvláště když důstojníci z aristokratických rodin často navštěvovali dvůr a míče v podobě jejich pluku. V Anglii se domnívají, že ocasní plášť pochází z Redingotu, jezdeckého obleku anglických panošů. V obou případech se jedná o pohodlný střih obleku pro přistání v sedle - zkrácené strany předních polic a zářez na dlouhém ocase na zádech jsou funkční.

Od počátku 19. století, v Anglii a na kontinentě, se ocasní plášť stal populárním a stává se kostýmem pro každou příležitost. Ve druhé polovině XIX století se kabát stává výhradně večerním oblečením a zachovává si tento čestný status v Evropě a v novém světě až dodnes. Četné tradiční plesy, recepce na kurtech, oslavy v diplomatických misích, královské závody, regaty či lov, skákání a tak dále - oděvní oblek existuje v současné době ve světové kultuře nejaktivnějším způsobem.

Historie smokingu v sovětském Rusku je smutná - byla jednoduše zrušena bolševiky jako prvek šlechtického života. Role šatůstále si vzal vojenskou bundu.

Výsledkem je, že téměř sto let naši krajané ztratili zvyk vidět kabát jako skutečný kostým, pro nás je to něco falešného a divadelního - uniforma dirigentů orchestru, tanečníků-balnik nebo jezdců v disciplíně skákání. Bohužel, dokonce i vzdělaní lidé v Rusku často pletou plášť s smokingem a našimi prezidenty na recepcích na evropských dvorech (kde je ocasní kabát povinným a přirozeným atributem života) ve směšném oblečení vypadat směšně.

Co znamená formát oblečení pro černé kravaty: oblečení pro ženy (s fotografiemi)

Slavnostní události a oficiální recepce s kódovým označením Black Tie patří k velmi vysoké úrovni. Co je to kód oblečení Černá kravata v moderním smyslu? Ve dne jsou to události vysoké míry formality, obvykle v politickém nebo obchodním formátu - otevření velkého fóra nebo kongresu, recepce od guvernérů na slavnostní příležitosti, zvláštní národní data (například sté výročí Státní dumy) a další.

Podívejte se na fotografii formátu Black tie - vše je velmi přísné a poněkud pompézní:

Ve dne, pro takové události, pozvání by mělo být označeno černou kravatu (nebo formální nebo oficiální), protože ne všechny oficiální denní akce se konají na tak vysoké úrovni.

Ve večerních hodinách, v zemích Evropy, pozvání na akci ve formátu Black tie nemusí být označeno - tradičně čas sám o sobě označuje vysokou úroveň akce a lidé o ní vědí.

V Rusku (jak bylo řečeno, během rozpadu nadací) je lepší ve výzvě uvést další stupeň pompády pro událost a očekávání organizátorů.

Události na úrovni černé kravaty pro ženy jsou velmi zákeřné - kostýmy budou diametrálně odlišné pro události dne nebo večera.

Denní události ze světa obchodu a politiky jsou „bezmocné“, to znamená, že při navrhování vzhledu by ženy měly sledovat obchodní směr.Pravidelné pracovní možnosti nejsou pro takové oslavy vhodné.

Elegantní obleky vysoké třídy a velmi účinné doplňky stejného stylu s nízkým klíčem budou vhodnější pro dámy s černým kravatovým oblečením.Zcela přesně v tomto případě americká verze této značky zní: kód oblečení: Vb - Business Best.

Jak je vidět na fotografii, pro ženy, černá kravata pro denní události vysokého života (ne obchod!) - Techniky, jako je čaj, svatby, křtiny, jména - naznačuje, že pozvané dámy budou ženskévíce elegantní než ve všední dny:

To, co se v 19. století nazývalo „denní toaletou“, se díky malým doplňkům snadno změnilo na „večerní toaletu“.Nyní je volba mnohem širší, hlavní věc - pozorovat vhodnost a daný formát.

Večerní akce, zpravidla v sekulárním formátu - a budou vyžadovat, aby ženy byly „plně vyloženy“ a „velké toalety“ - v elegantním, romantickém stylu s důrazem na sexualitu.

Věnujte pozornost fotografii - pro ženy, kód kravaty Black tie znamená komplexní účes, drahýklenoty a jiné hodné doplňky:

Kód obuvi černé kravaty pro muže a fotografie uniformy

Na událostech Black Tie budou muži vždy dostávat slušné klasické kostýmy bez ohledu na denní dobu a sezónu.Nicméně, toto není obvyklý "pracovní kůň", měli byste použít pouze tmavě modré (tmavě šedé) kostýmy z pevné monochromatické tkaniny (snad tenký proužek) a dokonale přizpůsobené obrázku.V létě jsou možné světlejší odstíny modré a šedé.Kvalita tkanin a krejčovství však musí být vysoká!Tyto kostýmy podle definice nejsou „každý den“.

Zvláštní pozornost mužů při značení černou kravatu čerpá z příslušenství:

 • Košile by měly být rovnoměrně světlé (bez kapsy!), Manžety jsou povinné.
 • Vazby jsou prosté (ale ne černé!) Nebo skvrnité (ale ne diagonální!).
 • Je možné použít košili (s límcem pod motýlem, manžety pod manžetovými knoflíky) a černou motýlek.
 • Kapesní šátek v kapse je bílý nebo pod kravatou (ale šátek a kravata nesmí být ze stejné tkaniny!).Odborníci se domnívají: bez šálu muž není úplně oblečený.
 • Respektovatelné parkety - obuv " Oxford ".

Standardní uniforma Vlack tie pro muže na společenských akcích po 17:00 je smoking.

Tuxedo(anglicky - sako, amerikanismus - smoking) je „nejmladším“ kostýmem v tradicích fraco tématu, ale již má mnoho legend,tajemství ajména. Ve Velké Británii se tento kostým nazývá „bunda pro formální večeře“. V Americe je znám jako taxido na počest názvu příměstské rezidence Tuxedo Park Club poblíž New Yorku, kde se poprvé v Novém světě tento kostým „procházel“. V Evropě a v Rusku - říkáme mu smoking, ale vůbec nejde o „bundu na kouření“.

Jak je vidět na fotografii, kód kravaty Black tie vyžaduje pečlivé vybavení a dobře vybrané detaily:

Tuxedo, podobně jako ocas a obleky, musí splňovat určité požadavky:

 • Nejběžnější styl - na jednom tlačítku s límcem šálu, zdobený saténem. Tuxedo s ostrými klopy (s úhlem klíště) se objevují v módě, mohou být na jednom tlačítku nebo dvouřadém, ale dokončovací klopy a knoflíky se saténem jsou povinné.
 • Barva smokinguje černá nebo půlnoční modrá, až na několik výjimek: pro letní venkovské recepce a procházky na jachtě bílé smokingy (nebo ecru) jsou možné.
 • Černé kalhoty- s vysokým pásem na upínacích pásech (perfektně sedí, prodlužují nohy), bez manžet a jedním saténovým páskem.
 • Košile- speciální, rámování: s plochým hrudníkem a zapínatelnou sponou (nahoře), s límcem s ohnutými rohy, dvojitou francouzskou manžetou pro manžetové knoflíky. Barva košile je čistě bílá, mírně namodralá nebo světlá.
 • Tuxedovesta je jednořadá. Barva vesty se pohybuje od světle šedé po černou (tkané vzory jsou možné).stejný odstín) s předpokladem: vesta a kravata musí mít stejný tón! To určilo stabilní „černou“ volbu většiny.
 • Kushak(eng. - cummerbund) - široký složený pás ze saténu, dokonale nahrazuje vestu, mnozí odborníci ji považují za vhodnější pro schopnost zdůraznit mužnost a stát se. Sash - Kammerbant - vrásky nahoru!
 • Barva křídla a motýla je stejná: černá je nejvíce "správná" a populární, šedá a modrá jsou považovány za dobrou formu, burgundské a zelené nejsou vítány v úctyhodných shromážděních.
 • Kravata- černý motýl s černou vestou nebo šerpou je nutností mít podle definice černou kravatu. Barevné motýly a křídla by měly být vybrány velmi pečlivě.
 • Vazby- plastrony jsou také vhodné pro smoking, jsou pestřejší v barvě, nosí se s vestou (aby odpovídaly plastronu).
 • Boty- lak nebo modely " Oxford ".

Podívejte se, jak elegantně vypadají muži, kteří mají na těchto fotografiích oblečeni černou kravatu:​​

Historie smokingu je stará necelých 100 let, ale odborníci nemají žádný společný názor na tuto skutečnost a na jméno, které by z neformálního použití udělalo pohodlnou černou látkovou bundu se saténovým límcem (pouze pro pánská setkání, kde nejsou žádné dámy). -formální oblek.

Na jedné straně existuje verze jména Benjamina Disraeliho (britský premiér před rokem 1880): možná si jako první objednal prostornou bundu s klopy,který byl položen na jeho obleku (pro ochranu před pachem a popelem) - pro mužské rozhovory v kuřácké místnosti. V každém případě je to právě tato skutečnost, která vysvětluje stálé spojení mezi procesem kouření a názvem obleku mezi ne-britskými. A také neměnná tradice, kdy se klopy límce obléknou saténem, ​​což usnadňuje setřásání popela doutníku.

Na druhou stranu, stejní Angličané mají legendu, že přeměna domácí bundy na slavnostní kostým proběhla díky rozptýlení tehdejšího prince z Walesu, budoucího Edwarda VII. (Který se v roce 1901 stal králem Velké Británie). Jednou v Monte Carlu vyšel na večeři přímo z karetního stolu, aniž by změnil svůj smoking na pořádný oblek. A jak se často stává, špatný pohyb vysokých tváří se stal populárním.

Ve Spojených státech amerických je zakladatelem smokingu. A s přesným datem a jménem: 10. října 1886 se konaly další roční podzimní míče, které dal tabákový magnát Grisvold Lorillard. Míč se konal v rezidenci Tuxedo Park Club nedaleko New Yorku, na pořadateli byla černá bunda bez obvyklých fouldies, ale s předním saténovým povrchem.

A znovu, jen úspěšné a autoritativní osobnosti mají právo vytvářet tradice: poté, co jsou multimilionářům oblečeni smokingu, aby si objednali smoking, proces „nákazy“ a napodobování byl již nezastavitelný.

Od počátku dvacátého století stál formální smoking s černým motýlkem pevně v pozici obleku na večerní šaty pro strany aVečeře, návštěvy zahajovacích dnů a divadel.

Šaty pro ženy a muže

Události označené černou kravatou jsou obchodnebo světské slušné události, mají vysokou úroveň a slavnostní příležitost.Vlastně, toto je stejná černá kravata, kde formát události navrhne změnu nadměrné závažnosti k tvořivému přístupu (analogový je Creative černá kravata).

Čas může být libovolný:

 • V odpoledních hodinách na obchodních akcích s takovou značkou je vhodné držet se v elegantním projevu v obchodním stylu (obdobně jako v případě Btr-Business Traditional).).
 • Na večerních recepcích jsou hosté čekáni ve více „večerně elegantních“ variantách.

Pro ženy, v souladu s kravatou vyzvanou kravatu, nejsou šaty „na podlahu“ nutné, šaty -česky nebo elegantní obleky, halenky s sukně ] nebo kalhoty, doplněné velkolepými šperky a doplňky.

Pro muže jsou vhodné všechny stejné formální obleky nebo smokingy (nezapomeňte, že druhé - po 17:00).Klubové blejzry nebo sametové bundy jsou stejně dobré a elegantní.

Vazby nejsou jen vítány ve formátu, ale jsou také nabízeny ve velkém výběru - plastrony, ascotts, krční lemy, paisley do malé „okurky“ - jsou velmi krásné!Obě košile s manžetami pro manžetové knoflíčky a šátky na hrudi, Oxford boty jsou vítány.

Formát oblékání černého kravatu (s fotografií)

Události označené volitelnou černou kravatou (kravata je volitelná) patří do střední úrovněformality jsou volně formální povahy (analogicky k semifinále-semi-formální), nicméně, hosté jsou čekal, že pozoruje rámec slušného obleku a jistý stupeň elegance v vzhledu.

Opatření tohoto druhu se obvykle provádějí v přechodném období (17: 00–20: 00), proto je analogová značka A5 (After Five- after five) široce známa.

V této době a v tomto formátu se často konají výstavy, otevírání butiků, knižní prezentace nebo premiéry filmů a představení, tj. Akce tvůrčí povahy a pro zvláštní příležitosti.

A ačkoliv označení černého kravatu nepovinného oblékání znamená poměrně volný přístup k mysli hostů akce - elegantní obchodní oblečení nebo středně elegantní oblečení (ještě ne večer!).

Jak je vidět na fotografii oblékání volitelných oděvů z černé kravaty, lidé z kreativních oblastí preferují jasná řešení a velkolepé designové věci:

Za událostmi této úrovně byla stanovena další analogová značka Smart Casual (druh „marnost veletrhu“).

Neformální, volný a oblékání

Pozvánky na neformální akce nesmí mít žádné známky. Samotná přítomnost pozvání k takové události však může způsobit, že hosté budou přemýšlet o vhodném vzhledu.

A bude správné a logické informovat hosty o svobodné volbě, pro kterou využívají možnosti:

 • Neformální- neformální oblékání,
 • Free-stile- volný oblékání,
 • Neformální oděv.

V závislosti na povaze akce (menší osobní příležitosti, oslavované doma, přátelské párty v klubu, country pikniky) si účastníci vyberou vhodnou příležitost a pohodlné kostýmy.

Organizátoři jakékoli akce mohou nabídnout hostům více fantazijního scénáře zamýšleného příjmu. A měli byste uvést kód oblečení, který je pro něj vhodný, například všichni hosté - v červené nebo zlaté barvě, v kostýmech určité epochy nebo v určitém předmětu, například ve stylu Gatsbyho, nebo v západním, či art deco, atd.

Tyto tipy vám pomohou správně se připravit, je vhodné vypadat a cítit se pohodlně (to samozřejmě není o pohodlí pyžama-džíny!).

Ve ​​výzvách může chybět oblékání, poté musí být uveden čas - vyzve příslušnou osobu k výběru obleku:

 • odpoledne- běžné pracovní oděvy;
 • během přechodného období(17: 00–20: 00) - buď obchodní ležérní oblek nebo jeho elegantnější verze;
 • večer- dokonalý elegantní kostým.