Jak odlišit skutečné zlato od falešné doma

Ve středu této rozmanitosti jsou však často věci, které si nemohou nárokovat roli originálu. Na tom, jak odlišit zlato od banálního falešného, ​​je důležité vědět každému, kdo chce utratit peníze za drahý kov.

Je možné vzorek falešného zlata?

Zpočátku důkladně zkoumají věc, kterou mají rádi - prsten, náramek, náhrdelník, manžetové knoflíky, hodinky atd. Takže, jak rozlišit skutečné zlato od falešného během vizuálního hodnocení? Soustřeďte se na tyto důležité detaily:

Razítko.Mělo by to být zcela jasné, ale někdy to může být těžké zvážit, zejména ve starožitných špercích. Nicméně, podvod umělců se podařilo dovedně napodobit označení. Lze také narazit na falešný vzorek zlata.

Štítek a osvědčení.Na původním štítku jsou příslušné informace o samotném výrobku, musí být uvedeno jméno výrobce. Falešný je bez doprovodné dokumentace a štítků.

Stav „naruby“.Vnitřní povrch původního předmětu je upraven úhledně, profesionálně, což není případ padělků. Štípané nebo popraskané, jiné podobné vady nejsou povoleny.

Příklad naprosto neohrabané imitace zlata je uveden na fotografii níže:

Barva kovu.Načervenalý odstín šperků ukazuje nadměrné množství mědi v něm.Světle žlutý vzhled slitiny obsahuje hodně zinku. Vysoce kvalitní zlato navíc nezmění svou barvu s výkyvy osvětlení.

Příležitostně se také používají zkoušky zvuku. Jak odlišit zlato: liší se od falešného v tom, že když narazí na tvrdý povrch, vyzařuje se lehký „křišťálový“ zvonek. Samozřejmě, ne každý člověk má takový sluch, aby zachytil a rozpoznal nejlepší hrany zvuku. Dříve bylo zlato testováno kousáním zubů. Na povrchu drahého kovu zůstávají otisky, ale nesmíme zapomenout na měkkost olova.

Jak rozlišit - falešné nebo zlaté?

Aby se potvrdila (nebo vyvrátila) hodná kvalita šperkového výrobku, uchylují se k jednoduchým, ale spolehlivým analýzám. Existuje několik jednoduchých technik, které dávají šanci odlišit zlato od falešných, dokonce i doma.

To je vhodné například pro:

Roztok jodu.Odkapejte trochu látky a vyčkejte několik minut, pak jod z produktu odstraňte suchým ubrouskem. Pokud na místě zkoušky zůstane stopa, pak je to padělek. Pokud nejsou žádné otisky, pak před očima originálu.

Jak odlišit zlato od falešného, ​​ukazuje video (to je test jódu):

Ocet.Nalijte tekutinu do šálku, dejte tam šperky na doslova 5 minut, pak si vezměte „bling“ a pečlivě si ho prohlédněte. Pokud není ztmavena, pak lze akvizici nazvat úspěšnou.

Keramika bez zasklení.Pokud budete držet hranu původní dekoraceporcelánový talíř, pak to zůstane zlatý proužek, a jestliže falešný - tmavý.

Lapfol . Jak určit skutečné zlato: z falešné (po použití jemné tahy na jeho zvlhčený povrch pomocí tužky), tmavé blob by měl být očekáván. Drahý kov po manipulaci zůstane zlatý.

Existuje další zajímavý způsob, jak určit, jak se zlato odlišuje od padělání reakcí na těžký magnet. Ušlechtilý ingot není přitahován, ale falešný "přilepí" k magnetu. Důležité je však, že podvodníci používají magneticky pasivní složky (měď, bronz), které také nelze zlevnit.

Je možné provést následující studii: zahřát produkt nad hořákem, poté jej rychle ponořit do studené vody. Zlato nezmění jeho vzhled, ale na jiných kovech se tvoří skvrny.

Pokud nakupujete zboží ve velkém obchodním domě, riziko úrazu na „padělání“ bude mnohem nižší. Neměli byste však ztratit ostražitost, protože i prestižní prodejny někdy nabízejí ne zcela standardní produkty.

Všechny uvažované možnosti zkoušek jsou přijatelné pouze pro tzv. Rychlou diagnózu. Pomáhají odhalit jen hrubý plagiátorství. Pouze zkušený klenotník, který má po ruce speciální vysoce citlivé vybavení, je schopen přesně určit pravost získaného šperku a jeho detailní složení.Proto v případě podezření na kvalitu produktu, který trápí duši někoho, je nejrozumnějším rozhodnutím navštívit profesionála.