Jak čistit zlato s drahými kameny doma

To je důvod, proč všichni majitelé těchto šperků by měli vědět, jak čistit zlato kameny, aby se znovu leskly a leskly se jako nové.

Existuje několik jednoduchých a účinných způsobů, jak čistit zlato kameny doma, protože mají sklon k hromadění nečistot na sobě, v důsledku čehož se stávají nudnými a neatraktivními.Broušení šperků se speciální pastou je tradiční způsob čištění těchto výrobků před kontaminací.Můžete si koupit takový nástroj v klenotnictví.K vyřešení tohoto problému a návratu výrobku k atraktivnímu vzhledu je však možné pomocí jednoduchých improvizovaných prostředků.

Jak čistit zlato s přírodními kameny doma

Pokud si všimnete, že váš oblíbený šperk je nudný a potřebuje vyčistit,Můžete použít následující dostupné metody a prostředky:

Mýdlový roztok. Lze jej připravit za použití tekutého mýdla nebo detergentu a teplé vody.V připraveném roztoku by se šperky měly snížit na 10-15 minut.Je-li to možné, je lepší nahradit běžnou vodu minerální vodou, protože uvolňuje znečištění dobře.Zlaté šperky by měly být odstraněny z mýdlového roztoku a jemně otřete flanelem.

Čpavek. Použití tohoto nástroje je dobrý způsob, jak čistit zlato kameny doma.Pro takovou péči, 1/3 sklo musí být naplněno teplou vodou, a rozpustit 1 lžička v něm.čpavku, a kapku ve zlatěproduktu. Podržte ji v tekutém roztoku amoniaku po dobu 15 minut, poté opláchněte pod tekoucí vodou.

Benzín.Pokud se na povrchu kamene vytvoří mastné skvrny, pomůže se jejich použití. V této látce stačí navlhčit hadřík a povrch jemně vyleštit.

K očištění diamantů od znečištění můžete tuto pastu vyrobit:smíchejte 1 lžičku. amoniak se stejným množstvím drcené křídy. Výsledná pasta se otírá zlatem spolu s diamantem. Po této úpravě by měla být dekorace nejprve promyta mýdlovým roztokem a poté opláchnuta čistou vodou.

Ash.Velké kameny se mohou čistit použitím jemného popela. Chcete-li takovou péči provést, měli byste zápalku spálit a kámen otřít spáleným dřevem.

Aby mohly oblázky opět svítit, stejně jako nové, lze je otřít peroxidem vodíku. Všechny tyto metody čištění drahých a polodrahokamů jsou vhodné pouze pro péči o tvrdé kameny. Patří mezi ně diamant, topaz, rubín, granát, smaragd, safír, chryzolit, zirkon.

Jak pečlivě čistit zlato drahými kameny

Důkladněji by měl být vybrán odstraňovač nečistot, pokud jsou zlaté šperky opatřeny měkkými drahokamy, protože se snadno poškozují. Patří mezi ně perly, malachit, opál, tyrkys, jantar, korál.

Aby bylo možné trvale uchovat atraktivní kus zlata v přitažlivé podobě, je třeba ho dodržovatpravidla a doporučení pro čištění zlata drahými kameny:

Zlato s měkkými kameny nelze mechanicky čistit , zejména u kartáčů s tuhými štětinami, není to možné. Tyto akce povedou ke vzniku škrábanců na jejich povrchu. Z tohoto důvodu se nedoporučuje používat zubní pasty, zejména u malých pevných částic.

Je možné odstranit znečištění mýdlovým roztokem . Po rozpuštění mýdla ve sklenici teplé vody je nutné vložit roztok do tohoto roztoku a nechat ho nějakou dobu stát, aby se všechny nečistoty rozpustily. Potom se dekorace odstraní z vody a otře se měkkým flanelovým hadříkem.

Zlato s korály a tyrkysem se bude třpytit jako nové, pokud se otře lékařským alkoholem.Pro tento účel nelze použít amoniak, protože kameny se zakalí.

Ocet a kyselina citrónová pro péči o přírodní perly nemohou být použity, protože kyselina koroduje tento kámen . Aby se perly opět rozsvítily, pomůže použití vysoce rafinovaného olivového oleje. K tomu je třeba dát několik kapek oleje na bavlněnou podložku a otřete zlaté perlové šperky s ním.

Existuje další způsob, jak čistit zlato přírodními kameny doma. Povrch šperku, spolu s kamenem, se třel kolínskou vodou nebo jakýmkoliv jiným činidlem obsahujícím alkohol.

K odstranění nečistot z povrchu zlata kameny se nedoporučuje ponořovat šperky do horké vody. Hmota vže takové prvky jsou často spojeny s kovem pomocí lepidla, které se může rozpustit ve vodě.