Jak aplikovat a dělat make-up doma (s videem)

Proto je důležité pochopit, jak aplikovat make-up doma takovým způsobem, že výsledek vždy potěší oko při pohledu do zrcadla. V tomto článku se můžete naučit, jak správně tvořit doma a jakou kosmetiku, vybavení a zařízení pro tento proces lze připravit. Plná dostupnost pracovní doby ke zkrácení času a uvolnění pro důležité záležitosti.

Podívejte se, jak dělat make-up doma na videu, kde odborníci demonstrují svou úroveň dovedností:

Co dát na obličej a co je potřeba pro make-up doma (doplňky)

Dokonce i nejdražší make-up produkty nebudou vypadat dobře, pokud se použijí stejně! Nabízíme Vám možnost zjistit, co potřebujete pro make-up doma, sbíratnástroje výrazně urychlí proces.

Základní nástroje pro použití make-upu doma zahrnují rozsáhlý seznam, ale měli byste se pokusit získat alespoň základní položky.

Pro profesionální použití make-upu potřebujete nástroje. To znamená, že musíte utratit peníze za sadu kartáčů a aplikátorů.

Příslušenství pro make-up zahrnuje různé houby, které se liší velikostí a složením.

Potřebujete jednu klínovitou houbu, takže můžete použít její úzké hrany k vyrovnání základny kolem nosu a podél linie dolní čelisti a širších stran pro tváře, čelo a bradu. Pokud nemáte rádi syntetické houby, zkuste si vzít malou přírodní houbu. Pamatujte, že před použitím musí být navlhčen.

Štětec na prášek je to, co používá make-up na obličej s hladkými a hladkými následnými výsledky.

Pokaždé, když se make-up, nezapomeňte použít prášek kartáč. K aplikaci prášku ve velmi rovnoměrné vrstvě, stejně jako k odstranění jeho přebytku, použijte široký měkký kartáč.

Aby se pokožce dodal krásný vzhled, použijte malé množství prášku. Kartáč by měl být mírně menší pro prášek, aby bylo usnadněno sledování výsledku.

Stínový štětec se používá k rovnoměrnému nanášení stínů na víčka.

Aplikátor houbičky je vhodné použít, když potřebujete aplikovat bledé oční stíny, které nevyžadují pečlivé vyrovnání, aletaké pro aplikaci zjasňovače na obočí.

Kombinovaný kartáč /hřeben pro řasenku.Malý hřeben je velmi vhodný k odstranění řasenky z řas před použitím druhé vrstvy. Kartáč na druhé straně se používá k tvarování obočí nebo k vyrovnání tužky na obočí.

Štětec na rty.Černou hranu rtů nakreslete tužkou a pak obrysy naplňte rtěnkou.

Kleště na obočí.Je velmi důležité mít kleště k pravidelnému trhání obočí.

Volba a použití prášku: jak můžete dělat a aplikovat make-up doma (s fotografií)

Volba prášku je hlavním nástrojem v práci umělců make-upu, protože dodává pleti příjemný vzhled a lze ji použít různými způsoby. Použití prášku pro obličej vám umožní osvěžit barvu a učinit strukturu kůže přirozenější.

Na co se používá prášek a jak můžeme doma s jeho pomocí dělat make-up.

Čtyři důvody pro použití prášku:

 • Prášek vám umožní získat velmi hladký krásný tón pleti bez použití základu pro make-up.
 • Stanovuje základ pro make-up, což znamená, že tento make-up trvá déle a vypadá lépe.
 • Prášek absorbuje kožní maz a pomáhá odstraňovat lesklou pokožku.
 • Pomáhá skrýt otevřené póry.

Potřebujete dva druhy prášku: drobivý - pro použití doma a kompaktní, aby se vešel do kabelky.

Uvolněný prášek nejlépe doplňuje make-up a prodlužuje jeho trvání. To je vybráno profesionální make-up umělců a modelů. Nejlepší je nanášet sypký prášek velkým měkkým kartáčkem. Po aplikaci lehce kartáčujte přes obličej, abyste odstranili přebytečný prášek.

Kompaktní prášek je ideální pro přenášení s sebou v kabelce, protože váží jen málo a je snadno použitelný. Houby pro aplikaci jsou téměř vždy připojeny k ní, ale dosáhnete lepšího výsledku, pokud jej použijete štětcem. Kupte si kartáč s odnímatelnou hlavou, abyste ho mohli nosit s sebou.

Používáte-li houbu, naneste lehký prášek a lehce opláchněte houbu, jinak tuk z kůže dopadne na prášek a nahromadí se.

Jak správně používat prášek a jak aplikovat make-up doma ukáže fotografii, na které jsou znázorněny všechny kroky:

Při odstraňování přebytečného prášku kartáčujte lehkými pohyby shora dolů, aby se prášek nezasekl v tenkých chlupech na obličeji.

Zvláštní pozornost věnujte straně obličeje a čelisti, protože jsou pro vás horší.

Nemyslete si, že jeden odstín prášku je vhodný pro každého. Pro dosažení přirozeného efektu je třeba zvolit tón, který odpovídá barvě vaší pleti. K tomu aplikujte na spodní čelist trochu prášku.

Volba rouge: jak udělat krásný make-up doma, vybrat ten správný a použít krémový ruměnec a prášek (s fotografiemi)

Výběr ruměnec by měl být držen vpřísné dodržování zvolené palety. Než uděláte krásný make-up doma, musíte pečlivě zvážit obraz a zvolit barevné schéma. S touto nepostradatelnou pomůckou dodejte pleti krásnou barvu.

Blushje nástroj pro rychlé zlepšení vzhledu. Nepoužívejte rouge k přetvoření tváře. Musí být použity k tomu, aby pokožce dodaly mladou svěžest.

Práškové rouge- měly by být aplikovány na podklad pod make-up a obličejový prášek. Chcete-li použít červenat, přejeďte přes briketu měkkým kartáčkem. Pokud kartáčkem kartáčujete příliš mnoho červenat, poklepejte na hrot pera na zadní straně ruky, aby se přebytečné množství zbavilo. Je lepší použít o něco méně rouge než to přehánět! Je správnější použít polovinu rouge z množství, které jste na počátku považovali za nezbytné.

Než začnete správně aplikovat červenaný prášek, začněte je aplikovat do nejvýraznějších částí tváří, přímo pod očima. Pak se usmívejte a aplikujte červenat na lícní kosti a nahoru k chrámům. Opatrně je promíchejte na vlasové linii, aby nedošlo k prudkému přechodu. Takže jste se začervenali v oblasti vašeho přirozeného červenání.

Než použijete krémový ruměnec správně, měli byste vědět, že tyto výrobky jsou v rozporu se všemi pravidly aplikovány prsty. Aplikují se po základně pod make-up a na prášek. Pravidelně vycházejí z módy, ale velmi rychle se vracejí. Důvodem je to, že takový ruměnec může dát svěží vzhled pleti.jakýkoli typ. Naneste několik kapek červenat na tvář na lícní kosti. Prsty důkladně promíchejte. Postupně zvyšujte efekt, postupně přidávejte rouge k dosažení požadovaného výsledku. Pokud je to žádoucí, v červenat můžete přidat trochu make-up základny.

Podívejte se, jak dělat make-up doma na fotografii, která ukazuje postupné operace:

Existuje obrovský výběr červenavých odstínů. Je však lepší zvolit tón odpovídající barvě kůže a kombinovaný s tónem hlavního make-upu. V závislosti na ročním období si můžete vybrat světlejší nebo tmavší odstín.

Jak vybrat správný tón pro rouge

Vaše přirozená barva je ruměnec

Blond, studená kůže - Světle růžová

Blond, teplá kůže - Tmavě růžová

Tmavé vlasy, studená kůže - Studená růže

Tmavé vlasy, teplá kůže - růžovohnědá

Zrzavé vlasy, studená kůže - měkká broskev

Zrzavé vlasy, teplá kůže - teplá broskev

Tmavé vlasy, tmavá pleť - teplá hnědá

Černé vlasy, tmavá kůže - Terakota

Jak dělat a aplikovat make-up na oči doma

Než budete moci dělat make-up doma, musíte vědět, že ze všech typů dekorativních kosmetických přípravků se nejčastěji používají oční přípravky a existují zvláštnídůvodů. Dokonce i malé množství řasenky pomáhá zvětšit oči a dovedné použití různých odstínů je může okamžitě změnit. Bez ohledu na barvu a tvar očí můžete vždy vypadat úžasně.

Je nezbytné pochopit, jak správně aplikovat make-up na oči, aby se nezdálo příliš provokativní nebo vulgární osoby. Mnoho žen neradi experimentuje s oční make-up, protože se jim zdá příliš dlouhé a obtížné. Pulty s velkým množstvím kosmetiky činí tento proces ještě děsivějším. Nicméně, pomocí základních technik, můžete si vzhled očí velmi různorodé - od obvyklých až po extravagantní.

Jak aplikovat make-up na oči (s videem)

Mnoho žen naprosto nevěnuje pozornost obočí. A někdy je to ještě horší. Obočí mají velký význam pro oční make-up. Krásný tvar obočí může dát člověku kompletní pohled, takže byste měli vynaložit úsilí a zvládnout základní techniky.

 1. Pro zdůraznění obočí můžete použít speciální oční stíny nebo oční tužku. Aplikujte stíny s kartáčkem obočí přes vlasy, ujistěte se, že to nenarazí na kůži kolem.
 2. Můžete také vzít dobře naostřenou tužku a vytvořit malé proužky, aniž byste museli příliš tvrdě tlačit, abyste dosáhli přirozeného vzhledu.
 3. Linie nakreslená tužkou by měla být vyhlazena jemnými dotyky bavlněného tampónu přes vlasy na obočí.

Přirozené obočí.Aby vaše obočí vypadalo dobře, zkuste je česat kartáčkem, abyste odstranili veškerý práškový a make-upový základ. Rozčesávejte vlasy nahoru a směrem ven. To pomůže vizuálně rozšířit oči. Následně namažte obočí průhledným gelem, aby se tvar fixoval.

Podívejte se, jak umístit make-up na oči na videu, kde můžete vidět všechny techniky pro krásnou úpravu linie obočí:

Oční linky pomáhají zvětšit oči jakéhokoliv tvaru a velikosti. Pokud jste ji nepoužívali, zkuste následující metodu. Posaďte se před osvětlené zrcadlo. Vezměte si oční linky a umístěte loket na stůl tak, aby rameno bylo ve stabilní poloze. Můžete také podpořit svou ruku tím, že položíte malý prst na tvář. Oční linky by měly být aplikovány po stínu a před řasenku.

Tekuté oční linky.Při aplikaci očních linek zavřete oči nebo se podívejte do spodní části zrcadla. Po nanesení se několik vteřin dívejte dolů, aby se barva nechala schnout.

Oční tužka je nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak učinit oči jasnějším. Jemně nakreslete měkkou čáru nejprve tužkou na horní a pak na dolním víčku a udržujte co nejblíže linie řas.

Tipy pro použití oční linky

Před použitím tužku vždy naostřete. Špička tužky, se kterou budete pracovat, musí být ostrá a nesmí nést bakterie.

Falešné řasy.Atraktivní vzhledTyto řasy z nich činí vynikající doplněk k večernímu líčení, ale je těžké je připojit.Pro vnější rohy očí je lepší použít samostatné řasy.Naneste kapku lepidla na základnu, a pak použijte kleště umístit řasy na správném místě.

Jak správně barvit řasy

Řasenka činí atraktivní řasy atraktivní, zejména pokud máte krásné řasy.Řasenka je obvykle aplikována spirálovitě zkroucenými kartáči.Jatečně upravená těla obsahují vlákna, která mohou prodloužit řasy a zesílit je.Vyberte si vodotěsnou řasenku, která nevyteče ze slz, pod sprchou nebo při plavání.Pamatujte však, že pro takové tělo potřebujete speciální nástroj pro demontáž.Jediná podmínka: musíte vědět, jak správně namalovat řasy řasenku, aby nedošlo k uvíznutí vlasů a naprosto ne atraktivní vzhled.

Jednoduchý způsob, jak vytvořit dokonalé řasy

 1. Nejprve aplikujte řasenku na horní řasy.Otáčejte kartáčkem z horní strany dolů na horní straně řas a poté odtrhněte od spodní části řas, zvedněte je.
 2. Spusťte špičku kartáče na spodních řasách a lehký pohyb ze strany na stranu.Vaše ruka musí být velmi pevná a neměli byste mrkat, dokud nebude řasenka suchá.
 3. Sbírejte řasy hřebenem na řasy, abyste odstranili přebytečnou řasenku a zabránili slepení řas.Chcete-li dosáhnout nejlepšího efektu, opakujte obě předchozí operace znovu.

Doplňte oči stíny v krocích

Použijte neutrální barvy pro zvětšení očí, neboexperimentovat s barvami. Nabízíme vám postupné prohlížení stínu očních make-upů, abychom měli kompletní informace o tom, jak se to dělá.

 • Suché stíny.Tyto stíny jsou nejoblíbenější. Jsou prodávány stlačené ve formě briket s malým kartáčkem nebo s aplikátorem. Můžete je sotva vidět nebo použít velmi silnou vrstvu. Pokud děláte večerní make-up a chcete zvýšit barvu stínů, kartáč nebo aplikátor by měl být mokrý.
 • Tlusté stíny.Jedná se o olejové stíny, které se prodávají ve sklenicích nebo briketách. Aplikují se kartáči nebo hroty prstů. Takové stíny jsou dobré pro suchou nebo vybledlou pokožku, která potřebuje extra hydrataci.
 • Stínová tužka.Jsou vyrobeny na bázi vosku a aplikovány tužkou. Před nákupem zkontrolujte, zda mají měkkou konzistenci, aby nedošlo k natažení pokožky při aplikaci.
 • Tekuté stíny.Jsou prodávány v malých lahvích s hubovitým aplikátorem. Jsou aplikovány jako kapalina a pak se mísí, aby se dosáhlo efektu, jako kdyby byly suché stíny.

Oční stíny jako oční linky

 1. Maskérky často používají oční stíny k zdůraznění kontury očí. Výsledek je velmi zajímavý, protože získáte efekt světlého oparu. Pomocí malého štětce naneste pod spodní řasy oční stíny a potom přejeďte přes horní víčka.
 2. Pro dosažení ještě měkčího účinku přejeďte bavlněnou hůlkou přes čáru stínu.

Mistr třídy líčeníoko. Nyní, když víte, kde začít a zvládli základní make-up techniky, můžete zkusit použít složitější techniky, aby vaše oči zajímavý, vždy rozmanitý vzhled.

Krok za krokem k krásným očím. Můžete se ujistit, že vaše oči vypadají tak, jak chcete, a to pomocí různých technik.

 1. Naneste make-up základ na oční víčka, aby se vyrovnal jejich povrch a aby se vrstva, na které make-up bude držet.
 2. Pomocí štětce naneste na víčka vrstvu průsvitného obličejového prášku.
 3. Naneste na plochu pod očima trochu průhledného prášku, abyste ochránili kůži před zrny očních stínů, které zde mohou spadnout. Použijte k tomu velmi jemný kartáč.
 4. Pomocí aplikátoru na houbu naneste na víčka neutrální stíny slonoviny. Pro rovnoměrnou aplikaci udělejte pohyb směrem k obočí.
 5. Při použití houbovitého aplikátoru aplikujte hnědé hleny do prohlubní očí. Suché, lehce lesklé stíny se snadno vyhlazují.
 6. Použijte štětec k tažení přes hnědé stíny, abyste vyhladili všechny ostré přechody.
 7. Pro konečné vyrovnání naneste na okraj hnědého odstínu trochu více slonovinového odstínu houbovitým aplikátorem.
 8. Nyní, když jste skončili s použitím stínů, kartáčujte prášek pod očima.
 9. Podívejte se do zrcadla a pevnou rukou naneste na horní víčko tekuté oční linky.
 10. Použití čisté bavlnyhole použít malý hnědý stín pod spodní řasy získat světelný efekt.
 11. Před použitím řasenky stočte řasy speciálním nástrojem. Vaše oči se otevřou.
 12. Naneste řasenku na horní řasy a pak použijte špičku štětce k přejetí spodních řas.
 13. Nakreslete tužku nad obočí, aby je tvarovala a vyrovnala tón.
 14. Otáčením obočí pomocí bavlněného tampónu vyhlaďte čáru nakreslenou tužkou.

Výběr barvy rtěnky a technika aplikace na rty

Ženy používají rtěnku asi 5000 let, a to je nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak učinit obličej jasnějším a přitáhnout pozornost k němu.

Volba barvy rtěnky by měla být prováděna v rámci obecné koncepce plánovaného obrazu, nejoblíbenější jsou rtěnky v podobě tužky. Čím více pigmentu je obsaženo v rtěnce, tím déle vydrží. Nejlepší je aplikovat rtěnku pomocí speciálního kartáče.

Lesk na rty je dalším způsobem, jak dát rtům stín. Glitter může být použit sám o sobě, aby rty delikátní vzhled, nebo dát na vrcholu rtěnky, aby rty jas.

Podšívky na rty se používají k zdůraznění vnějšího okraje rtů před použitím rtěnky. Můžete jej také použít pro celý povrch rtů, abyste získali bohatou barvu. Možná budete chtít dát trochu balzám na rty nahoře tak, aby nevyschly. To je velmi důležité, protože jemná kůže rtů je náchylnájemné vrásky.

Technika pro použití rtěnky na rtech: postupujte podle těchto jednoduchých pokynů a můžete pokrýt rty dokonalou vrstvou svůdné barvy.

 1. Nejprve aplikujte balzám na rty, aby zůstaly měkké a elastické.
 2. Pěny zakryjte rty make-upem pod houbičkou, aby se předešlo chybějícím trhlinám.
 3. Lehce pudrujte podklad běžným práškem na obličej, aby rtěnka vydržela déle na rtech.
 4. Umístěte koleno na stabilní povrch a natáhněte vnější linii rtů konturovou tužkou.
 5. Pomocí štětce aplikujte rtěnku v obrysu. Získáte tak jasně definované rty. Otevřete ústa, abyste aplikovali rtěnku v rozích rtů.
 6. Rtěnka vydrží déle, pokud povrch otřete hadříkem. Rty navíc získají atraktivní, lehce matný odstín.

Rtěnka dnes obsahuje nejen pigment, který dodává rtům barvu. Jako u produktů péče o pleť, rtěnka často obsahuje přísady, které poskytují maximální péči o rty.

Zde jsou některé složky, které mohou být součástí rtěnky:

 • Zeleninový vosk, který usnadňuje aplikaci rtěnky v rovnoměrné vrstvě a dodává jí přirozený měkký lesk.
 • Lipozomy obsahující aktivní zvlhčující složky pro udržení měkkých rtů.
 • Heřmánek ke změkčení a hojení kůže rtů.
 • Olej získaný z bambuckých semen pro hluboké zvlhčení rtů, zejména za nepříznivého počasía se silným větrem, který nepříznivě ovlivňuje stav kůže rtů.
 • Silicon, aby se barva rtěnky mírně matně.
 • Ultrafialové filtry na ochranu kůže rtů před stárnutím vyvolaným sluncem.
 • Vitamin E k léčbě možných řezů a prevenci vzniku jemných vrásek.

Levandulový balzám na rty

Složky

 • 5 ml /1 h. Lžíce včelího vosku
 • \ t
 • 5 ml /1 lžičku kakaového másla
 • 5 ml /1 h. Lžíce oleje z pšeničných klíčků
 • 5 ml /1 h. Lžíce mandlového oleje
 • 3 kapky levandulového esenciálního oleje

Do malé misky vložte všechny složky, s výjimkou levandulového oleje. Pak ho položte na pánev vroucí vody a ohřejte, míchejte, dokud se vosk nerozpustí. Pamatujte, že vosk taje při dostatečně vysoké teplotě, takže buďte trpěliví. Směs se vyjme ze sporáku, nechá se mírně vychladnout, pak se přidá levandulový olej. Dejte do sklenice a nechte zahušťovat.

VAŠE BARVY MOŽNÉ BAREVNÉ TISK
Blonďaté vlasy, studená kůže Pokud jste tučně, můžete použít jakýkoli jasně červený odstín, jako je karmínová nebo ohnivě červená. Jakýkoliv odvážný odstín bude na vás skvěle vypadat.
Blonďaté vlasy, teplá kůže Pěkné růžové-červené odstíny jsou vhodnější pro vaše barvy. Nebudou příliš ostré a růžová barva zastíní tón vaší pleti.
Tmavé vlasy, studená kůže Nasycené modravě zbarvené tóny vám budou vyhovovat, jako je víno, vínová nebo krvavě červená. Kontrast tmavých vlasů, bledé pleti a červených rtů vypadá úžasně.
Tmavé vlasy, teplá kůže Nasycené cihlově červené a rubínové odstíny Vám budou vyhovovat. Jejich teplo zvýrazní vaše barvy a bohatá barva bude dobře ladit s tónem vašich vlasů.
Zrzavé vlasy, studená kůže Jemná oranžovo-červená, světlejší než předchozí barvy, vás učiní jasnějším bez potlačení přirozených odstínů.
Zrzavé vlasy, teplá kůže Teplá červená barva s hnědým nádechem doplní vaši bohatou barvu vlasů a růžovou pleť.
Tmavé vlasy, tmavá kůže Jasně červená rtěnka s oranžovým odstínem zvýrazní váš tón pleti. Pokud můžete, zvolte světlé barvy.
Černé vlasy, čokoládová kůže Červené rtěnky odstíny bobulí nebo burgundské dokonale ladí s vaší barvou pleti.

Věřte tomu nebo ne, červená rtěnka je všechno. Hlavní věc je zvolit správný odstín.