Jak si vybrat šperky s diamanty

Kdo s těmito kameny nesnáší šperky? Velké množství "diamantových" fanoušků díky kráse drahokamů, jejich vlastnostem, pocitům, které mají ženy při nošení. Nákupem takové šperky musíte brát vážně, vím, některé nuance týkající se toho, jak si vybrat správné šperky s diamanty.

Stejně jako každý předmět prodeje mají drahokamy jinou kvalitu. Zavolejme kategorie, které se používají k odhadu hodnoty kamene:

  • skupina čistoty;
  • karát;
  • typ řezu;
  • skupina barev.

Jak si vybrat dobrý diamant v barvě a čistotě?

Chcete-li pochopit, jak si vybrat dobrý diamant, první věc, kterou byste měli věnovat pozornost, je jeho čistota. Je velmi obtížné, téměř nemožné určit čistotu řezaného kamene pouhým okem, ale obyčejný kupující stále potřebuje něco vědět.

Čistota je ukazatel, který je zodpovědný za „hru světla“ uvnitř kamene, jeho průhlednost a nepřítomnost závad (inkluze, zákal, praskliny).

Jak si vybrat diamanty pro čistotu?

Stojí za to pozorně pozorovat kámen: není viditelný ve struktuře temnaskvrny, praskliny?

Nejčastěji se taková místa snaží skrývat za rámem, ale stává se, že se nacházejí v areálu. Drahokamy se zjevnými vadami se považují za nekvalitní a při nesprávném použití se mohou zlomit, prasknout a v důsledku toho se výrobek stane nevhodným pro nošení.

Jak si vybrat diamant v barvě a jasnosti, co bych měl v tomto případě hledat?

Není těžké odhadnout, že čím tmavší je drahokam, tím obtížnější je rozpoznat přítomnost různých vad jeho struktury. Pokud jde o barvu samotnou, nejdražší jsou kameny, které mají dokonalou průhlednost, což znamená, že jsou bezbarvé.

Chcete-li vědět, jak si vybrat diamant podle barevných charakteristik, je třeba vzít v úvahu, že bledě žlutá a hnědá jsou také připisována normálním odstínům, ale bohatá růžová, modrá, červená, žlutá, hnědá jsou považovány za fantázie av některých případech mohou více bezbarvý.

Jak si vybrat diamant v obchodě podle vlastností řezu

Nyní víte, jak si vybrat diamant v obchodě, na základě znalosti jeho čistoty.

Uvažujme, jak se vypořádat s jinými charakteristikami, na nichž závisí cena drahokamu a jeho kvalita.

Dalším rysem, který stojí za pozornost při návštěvě klenotnictví, je řezání.

Na rozdíl od čistoty, kterou diamant přijímá od přírody, klenotník mu dává ručně. Tam jsou přísné požadavky na proporce, množstvíhrany, jejich broušení, které jsou specifikovány v příslušných normách.

Jak si vybrat diamant, znát metodu a klasifikaci jejího řezu?


Existují tři kategorie diamantového řezu, nazývané písmena A, B, B. První (A) se nazývá ideální, protože mistr při broušení okrajů dodržuje ideální proporce. Perfektní střih plně odhaluje přirozené kouzlo kamene, nebrání lomu paprsků, díky kterým jiskří a ohromuje svou krásou a okolím.

Poskytnutí ideálních forem diamantu znamená značnou ztrátu velikosti a hmotnosti, což není z obchodního hlediska odůvodněné a významně zvyšuje náklady na drahokam. Proto, v obchodě jsou více běžné diamantové šperky, které mají řez skupin B, C, který se nazývá komerční.

Jak správně vybrat diamant, znát rysy jeho řezu?

V tom není nic složitého: dokonale broušený diamant bude mít vysoké náklady, symetrický geometrický vzor na místě při pohledu shora ve formě dvou protínajících se čtverců a stelů vycházejících z nich. Nejčastěji tyto kameny mají minimální montáž v rámu, aby bylo možné vyhodnotit ideální tvar drahokamu.

Jak si vybrat diamanty, které mají komerční nákup při nákupu?

Tato metoda zpracování diamantu předpokládá menší odchylky v proporcích. Diamant může být prodloužený v délce, šířce, nebopouze část z nich může být asymetrická. S touto metodou leštění nebude brilantnost kamenů tak vysoká jako u ideálu, ale obecně to neovlivní kvalitu a krásu.

Jak vybrat správný diamantový zásnubní prsten

Jak si vybrat diamantové šperky, co potřebujete vědět o takových produktech, jaké nuance musíte věnovat pozornost?

Za prvé, v každém výrobku musí existovat soulad barvy, tvaru, velikosti. Například, teplé barvy kameny vypadají skvěle se žlutým a červeným zlatem, ale studená krása bezbarvých nebo modrých drahokamů zdůrazňuje bílé zlato nebo platinu.

Kroužek

Pravděpodobně v první řadě mezi šperky, které jsou prezentovány na fair sex, je prsten.

Jak si vybrat diamantový prsten tak, aby potěšil svého majitele po dlouhou dobu?

Především je třeba určit, jaký účel je takový dar učiněn: jedná se o zásnubní prsten nebo prostě jako znamení silných, dobrých vztahů.

Nejprve se podíváme na to, jak si vybrat zásnubní prsten s diamantem, protože se na takovou významnou událost musíte důkladně připravit.

Úlohou takového kruhu je tradičně výrobek s jedním kamenem, který stojí nad kovem. Takový rám se nazývá krapanovoy, znamená to minimální fixaci kamene, což nemá vliv na pevnost šperku.

Díky krapanovo ráfku krása kamene je viditelnápokud je to možné, pro tyto produkty použijte nejlepší kameny o hmotnosti přibližně jednoho karátu.Proto je při tomto nákupu důležité vědět, jak si vybrat diamantový prsten podle výše uvedených charakteristik.Opět by měl mít kámen dokonalou průhlednost, nepřítomnost cizích inkluzí, trhlin, zón s opacitami, aby byly bezbarvé.Nejlepší ze všeho je, že klenot má ideální střih, který odhalí záři různých barev.

Jak si vybrat ten správný prsten s malými diamanty, který dá radost vašemu milovanému?

Výrobky s „diamantovými“ rýhami ve formě drah nebo jiných vzorů fantazie, které mohou být buď samostatnou výzdobou nebo doplňkem k centrálnímu kameni (diamant, rubín, smaragd atd.).).Tyto výrobky vypadají jemně, elegantně a nepochybně budou skvělým dárkem.

Jak si vybrat správné náušnice s diamanty

Náušnice nejsou o nic méně časté než šperky.Chcete-li pochopit, jak si vybrat náušnice s diamanty, musíte věnovat pozornost takové parametry, jako je tvar výrobku, barva kamenů a kovu, které by měly být kombinovány s sebou.Náušnice by neměly být příliš masivní, měly by zdůrazňovat důstojnost majitele a zapadat pod oválnou tvář.

Co ještě potřebujete vědět, jak si vybrat diamantové náušnice?

Obecné znalosti o vlastnostech tohoto klenotu vám pomohou učinit správné rozhodnutízvláštní dekorace. Věnujte pozornost čistotě, barvě, způsobu řezání, umístění kamenů v rámu a samotnému výrobku. Příliš ploché a hloubkové diamanty nedají krásu brilanci, takže se ujistěte, že kámen má konvexní tvar na povrchu kovu.

Uvažovali jsme o základních principech, jak si vybrat výrobek s diamantem, který je důležité věnovat pozornost tomu, co následovat, protože hodnota kamene ne vždy svědčí o jeho kvalitě.

Shromážděné informace jsou pro průměrného zákazníka dostačující, pomohou vám orientovat se v obchodě s klenoty a neztratit se při výběru různých možností.