Studiový apartmán

Ubytování, které je oblíbené u studentů a mladých lidí, kde je vše na jednom místě kombinováno: obytný prostor, sprcha a kuchyň. Je těžké říci, proč se v postsovětském prostoru změna bytu ve studiu změnila nejen na módní bydlení, ale také se stala docela prestižní. V této verzi bytu má své výhody i nevýhody.

Co je ateliér?

Samotná koncepce takového bytu je taková, že tento pokoj není rozdělen pevnými příčkami. Nejsou zde žádné dveře, kromě dveří do koupelny a vchodu.

Vzhledem k tomu, že takový byt má zpravidla malou plochu, má pouze dvě hlavní oblasti: bydlení a kuchyň. To je něco, co je mezi obývacím pokojem a místem na spaní a jídelnou. Samotné oddělení prostoru probíhá pomocí barev, uspořádání nábytku, pádu v úrovni podlahy nebo ozdobných příček. Vlastnosti takového bytu - vnímání prostoru obecně. Ubytování se stává světlejším a prostornějším.

Pozitivní vlastnosti ateliéru

Sanace v takovém bytě se zpravidla provádí na individuálním projektu.

1. Nepřítomnost příček, chodby a dveří vám umožní plně ovládat prostor bytu. Neexistují žádná omezení pro umístění nábytku, provoz v tomto případě je mnohem větší.

2. Takový byt je skvělou volbou pro mladé a bezdětné mladé rodiny. To je také dobré pro ty, kteří rádi přijímají hosty a mají strany

.

3. Studio apartmán vám umožní udělat celý interiér v jednom stylu.Například, v high-tech stylu, nebo etnické.Bez větších obtíží můžete takový byt předělat například pod jeskyní nebo nějakým jurty.

4. V takovém ateliéru je zkrácena vzdálenost ujetá z chladničky a sporáku na stůl pro hosty.

5. Studiový apartmán je vynikající volbou pro umělce, hudebníky, lidi tvůrčí profese, protože může kombinovat kuchyň, bydlení a dílnu v jednom obytném prostoru.

6. Tento byt je ideální pro milovníky domácího kina, protože akustika vyžaduje dostatek místa.

Kdy je studiový apartmán špatnou možností bydlení?

Přestavba jednoduchého bytu pro studio je velmi problematická.Předtím, než na to přijdete, musíte myslet velmi opatrně.Existuje mnoho důvodů:

1. Ne každý byt může být přeplánován a změněn jako studio.To může být vyřešen v cihel, staré "Chruščov", ale v domech velkých panelů, budovy železobetonových konstrukcí, kde příčné stěny jsou nosnou konstrukci, nebudete mít možnost takovou přepážku zbourat.

2. Přebudovat byt, kde budou odstraněny příčky, bude vyžadováno povolení od bytového oddělení a hlavního architekta.Dosažení tohoto cíle je poměrně obtížné.Nikdo nechce převzít takovou odpovědnost za změny v konstrukci staré struktury.

3. Bude zapotřebí spousta peněžních investic na demolici příček,opravy, rozvody, změny vodovodu atd.

4. Zpravidla stačí, když peníze, které půjdou na povolení, opravy a konstrukční práce, dostačují ke koupi dvoupokojového bytu.

5. Pokud existuje nebo má v plánu mít dítě v rodině, pak se nedoporučuje předělávat váš byt ve studiu. Bude to nějakou dobu trvat a vaše dítě bude potřebovat, ne-li velký, ale přesto samostatný pokoj nebo roh. Studio apartmán není určen pro velký počet osob různého pohlaví a věku. Konec konců, každý z nich si nárokuje osobní prostor. V tomto případě není takový byt tou nejlepší volbou.

6. Při přestavbě bytu na studio je nutné provést revizi systému větrání, protože návrhy v těchto bytech jsou velkým problémem.

7. Vůně při vaření a návštěvě vaší koupelny je velmi snadné šířit po celém bytě, což vytváří určité nepříjemnosti.

8. Ve studiu je obtížnější udržet si domácího mazlíčka, například psa. Nebude mít své vlastní místo.

9. Kouření je nutné pouze na balkóně.