Jaké punčochové kalhoty si vybrat pro léto, podzim a zimu

Ale hlavní kritéria výběru: hustota, barva a velikost. Umožňují vám vybrat si punčochy co nejlépe.

Jak si vybrat teplé punčochové kalhoty na zimu a tenké na léto

První věc, kterou je třeba rozhodnout, je velikost.Pro punčocháče je vlastní velikostní stupnice - od 1 do 6 a velikost bere v úvahu výšku, váhu a objem kyčlí. Všechny tyto parametry jsou uvedeny na zadní straně balení a jsou uvedeny v tabulce, což usnadňuje určení velikosti, kterou potřebujete.

Mimochodem, může být také označen latinskými písmeny:

  • S (malé) - malé ,
  • M (střední) - střední ,
  • L (velký) - velký ,
  • XL (extra velký) - velmi velký .

V tomto případě je třeba zvolit velikost i oblečení.

  • Modely velikosti S (nebo druhé) dokonale zapadají do těla o výšce 170 cm a váží až 70 kg,
  • M (3. velikost) jsou určeny pro dívky s výškou 170-175 cm a hmotností do 80 kg,
  • L (4. velikost) je vhodný pro ty, jejichž výška je od 175 do 180 cm a váží až 85 kg, a největší
  • .
  • XL (velikost 5) by měla být vybrána podle výškynad 180 cm a hmotnost vyšší než 95 kg.

Abyste si vybrali punčochy co nejlépe, musíte důkladně pochopit složení plátna, ze kterého jsou vyrobeny. Přírodní vlákna, jako je dnes vlna, bavlna a hedvábí, se prakticky nepoužívají pro výrobu těchto modelů - pouze jako aditiva na plátno. Kromě toho jsou přírodní vlákna poměrně drahá, rychle se opotřebovávají a ztrácejí svůj reprezentativní vzhled. Naštěstí existuje mnoho umělých materiálů, které jsou nadřazené přirozeným, nejen kvalitním, ale i komfortním. Jsou přidávány v různých poměrech k caprone, ze kterého jsou vytvořeny punčocháče.

První věc, kterou je třeba posoudit při rozhodování o tom, které punčocháče si vybrat, je obsah elastických vláken na plátně. Může to být lycra, lycra, spandex nebo dorlastan. Ale v každém případě by obsah těchto vláken na plátně neměl překročit 30%, pokud si nevyberete lékařský model, ale každodenní model.

Průhledné tenké punčochové kalhoty obsahují asi 10 procent lycry a husté - od 20 let, pokud je obsah lycry na obalu 3 procenta, znamená to, že je přítomen pouze v pásu, což je dost dost pro tenké letní modely.

Nový materiál Lykra3D, tzv. Trojdimenzionální lycra, si zaslouží zájem, který dodává i nejtenčím a beztížným modelům další pružnost a sílu. Ale z takových materiálů, jako je akryl ve složení plátna, je lepší ihned odmítnout - to je včera v technologii výroby modelůpro chladné počasí. Akrylové, i když levné, je velmi krátkotrvající a rychle ztrácí svůj původní vzhled.

Přírodní vlna a zejména kašmír mohou být přítomny jako drobné přísady na plátně - tyto modely jsou obvykle vybírány na zimu, ale s příchodem materiálů, jako je mikrovlákno, problém, jak si vybrat teplé punčochové kalhoty pro zimu, téměř zanikl.

Mikrovláknoje polyamidové vlákno, které vytváří velmi trvanlivé a spolu s tím nejpohodlnější plátno na bázi nylonu. A ačkoli historicky punčocháče se nazývají kapron, přítomnost ve složení těchto dodatků dnes - téměř norma. Mikrovlákno je hustý materiál, elastický, dokonale chrání teplo i při teplotách pod nulou a navíc dokonale zachovává vzhled i při každodenním nošení.

Pro zimní modely je však vhodnější mít vyztužený výztuh a šortky - mimochodem, mají mírný tažný účinek.

h2 & gt; Jak vybrat hustotu punčochových kalhotek

Volba dámských punčochových kalhot je co nejpřesnější a určuje jejich hustotu.

Měří se v DEN (Denne) a není to jen síla, která závisí na hustotě, ale také textura samotného plátna.

Minimální hustota - 5-10 DEN - to jsou nejtenčí punčochové kalhoty, které jsou téměř neviditelné na nohou, nejčastěji jsou vyráběny v neutrálních, tělesných barvách a jsou určeny těm, kteří jsou nuceni vydržet přísný oblékání,který i v létě zakazuje holé nohy.

Další stupnice hustoty u téměř všech výrobců má nejoblíbenější hustotu 20, 40 a 70 DEN, tenkých, středně hustých a velmi hustých neprůhledných punčochových kalhot.

Existují modely s hustotou 200 DEN, ale v zimním šatníku jsou nadbytečné - jedná se o speciální modely, včetně zdravotnických. Hustota není důležitá pouze pro sezónní modely určené pro chladné počasí, zpravidla se vyrábějí barevné modely a vypadají nejlépe v přítomnosti vysoké hustoty.

Jakou barvu zvolit punčocháče pro ženy

Aby nedošlo k omylu a správnému výběru punčochových kalhotek pro ženy, nestává se nutně odborníkem. Určení složení, hustoty a velikosti by mělo vybrat ty modely, které nejlépe zapadají do vašeho šatníku. Hlavní otázkou je, kde a s čím budete nosit.

Modely s klasickou hustotou 20 DEN jsou nejoblíbenější každodenní možností, ale kupodivu je nejobtížnější najít vhodný model požadované barvy těla, který by vypadal ekologicky. Tón pleti na zadní straně ruky mu umožní přesně identifikovat - čím přesněji ladí punčocháče, tím lépe.

Jakou barvu zvolit punčochové kalhoty lze rozhodnout na základě posouzení barevného schématu vlastního šatníku, stylu obecně a vlastností postavy, zejména proto, že v této věci neexistují žádná přísná pravidla. Co ale stojí za zvážení?

Lehké a lesklémodely (vysoký obsah lycry) vizuálně zpříjemní nohy. Jasně zbarvené punčochové kalhoty, vyřazené z celkové barvy šatů, vizuálně zkracují vaše nohy. Proto, rozhodování, jakou barvu vybrat punčocháče, musíte vzít v úvahu všechny nuance.

Stejný odstín pleti má mnoho možností, jako je hnědá barva nebo odstín cappuccina - tyto modely budou mít skvělou práci v roli neutrálního přídavku, ale budou vypadat mnohem elegantněji než běžné. Modely s přirozenou barvou těla, které tradičně nosí dámy ve věku, a pokud se nesnažíte být jako oni, je nejlepší se jim vyhnout.

Nedávno se jednalo o modely klasického masového odstínu, které byly vyloučeny z módního šatníku, dokonce i demi sezóny, a ještě více letních bot, to je obvyklé nosit naboso.

Existují však situace, kdy se bez nich neobejdete, například když nosíte lehké boty a budete dodržovat klasický styl jako celek.

Volba kapronových punčoch, jak je to jen možné, odhadněte plnost nohou a štíhlost postavy jako celku. Vzhledem k tomu, že s jejich pomocí vizuálně, je možné tyto parametry jak zlepšit, tak i zhoršit. Aby vaše nohy vypadaly štíhlejší, vyhněte se tělesným a lehkým odstínům, prolamovaným a brilantním texturám. Velký a jasný vzor, ​​a ještě více „síť“ a dokonce i příliš jasná barva, také zkreslí tvar nohou a mohou zkazit rozhodnutí celého oblečení jako celku. Jistě, budou ozdobit a dát štíhlost nohou modelu z hustého matného plátna bez lesku.

Jakvybrat barvu punčochových kalhot, pokud máte pochybnosti?

Transparentní, s hustotou až 20 DEN , modely černé, šedé, tmavě modré, barevné kávy dokonale poslouží jako ideální doplněk ve většině případů.

Při výběru punčochových kalhotek pro ženy dávejte pozor na takové dekorační techniky, jako je svislý šev vzadu, tento prvek je zděděn po punčochách.Dnes je to jen ozdoba, ale zároveň je velmi sexy a nohou také dokonale dodává štíhlost.

Miniaturní nášivka, barvená nebo zdobená kamínky, pomůže upozornit na elegantní kotník.Tento dekor vypadá jako elegantní tetování a modely samy vypadají skvěle v jakémkoliv neformálním způsobem.

Jak si vybrat punčocháče na šaty: průsvitné a matné vzory

Bezchybný příjem - vyberte punčocháče na šaty. V tomto případě je třeba vzít v úvahu délku lemu, texturu samotného materiálu a styl, ve kterém obraz sbíráte. Přísný, téměř oficiální outfit bude vyžadovat průsvitné modely přísných konzervativních barev, v tomto případě nebude dokonalá kombinace s barvou bot zbytečná.

Oříznuté šaty v kombinaci s průhlednými modely na všech obrázcích nevypadají dobře.

Proto jsou husté matné punčochy tmavých sytých barev nejlepší volbou pro výběr barvy punčochových kalhot pro každého, kdo nosí „mini“.

Pokud máte šaty s potiskem, například v módnímSkotská červeno-modrozelená buňka, vyzvednout do ní model tmavě modré, nejkonzervativnější barvy pro vytvoření organického obrazu.

Jaké punčochové kalhoty si vybrat pod červenou botou

Druhou, stejně úspěšnou metodou sestavení elegantního obrazu je hledání správných barevných kombinací s botami. Jaké punčochové kalhoty si vyberete pod červenými botami, vám poví odstín barvy bot a styl, ve kterém si sbíráte oblečení.

Zvedněte model červeného tónu do tónu a pokud chcete dát štíhlost nohou - o něco tmavší.

S živými odstíny červené, vínové, třešňové, vínové, karmínové tóny vypadají skvěle, i kratší boty budou vypadat skvěle v této kombinaci - jeden z nejtěžších stylů obuvi. Ale s botami můžete experimentovat, vybrat si transparentní, tmavě šedé nebo opálené opálené modely - to je klasická kombinace, která nikdy neublíží vaší eleganci.

Výběr kapronových punčoch „správné“ barvy, dbejte na jejich hustotu. Nezaručuje pouze vizuální štíhlost nohou a pohodlí v chladném počasí. Tento zavedený trend dnes určuje nestandardní pravidlo: těsné, matné barevné a klasické černé modely by měly být kombinovány s frivolními věcmi - letní šaty, šortky a sukně, včetně krajek.

Vynikající v takových sadách bude vypadat a pohodlně, vizuálně obepínat a hrubé boty.

Jak si vybrat zimní teplé punčochové kalhotypro ženy

Pro podzim a zimu jsou zapotřebí speciální modely.Chcete-li si vybrat teplé punčocháče, zpravidla obtížnější, je nutné vzít v úvahu nejen barvu a strukturu, ale především - hustota a složení plátna.

Jaké punčochové kalhoty si vybrat na podzim?

Za prvé, hustota nejméně 20 DENje standardní hodnota, nad kterou je plátno schopno zadržet teplo.Na podzim, zejména pokud žijete v nepříliš drsném podnebí, není jeho složení tak důležité.Moderní mikrovlákno - polyamidové a pohodlné vlákno dokonale zvládne teploty až 0 stupňů a mírně nižší.Pro podzimní modely hraje barva velkou roli.

Transparentní masově zbarvené modely zcela kontroverzně doplňují boty, boty a sukně nebo šaty.Sada s polo boty je považován za trestný, pokud jde o dobrý vkus.

Proto se rozhodnout, které punčochové kalhoty si vybrat pro podzim, nejprve zhodnotit vlastní kolekci bot a vyzvednout několik barevných párů, které přesně odpovídají nebo se s nimi prolínají v barvě - a budete moci úspěšně kombinovat soupravy s svrchním oblečením.Stejně tak, pokud má srst nebo kabát jasnou barvu, vyzvedněte pár párů punčoch v harmonickém barevném schématu.Soupravy jsou rozhodně elegantní.

Pokud jde o zimu, do popředí se dostává hustota a složení plátna.

Jak si vybrat zimní punčocháče a neudělat chybu?

Všechny modely s hustotou vyšší než 40 DEN budou teplé, ale můžete si vybrat složení plátna podle svého vkusu - ve prospěch mnoha možností.

U teplých modelů určených pro silnou zimu musí být obsah mikrovlákna nejméně 90%. Neméně teplý bude "dvouvrstvý" model - vyrobený z mikrovlákna a bavlny.

Další syntetické vlákno, které se používá k výrobě takových modelů, je akrylové. Je levná ve srovnání s jinými materiály, ale také krátkotrvajícími - takové punčochy velmi rychle ztrácejí svůj reprezentativní vzhled.

Jak si vybrat kvalitní, kvalitní punčochové kalhoty

Po zvážení všech kladů a záporů zbývá pouze rozhodnout, jak si vybrat dobré punčochové kalhoty. Při jakékoliv hustotě a složení plátna, které jsou vybírány v závislosti na ročním období, existují kritéria, která by měla být zohledněna při výběru nejlepšího modelu. Věnujte pozornost švům, musí být zcela "ploché", což zaručuje nejen pohodlí při nošení, ale také to, že model bude pod oblečením neviditelný. Někteří výrobci stále používají obvyklé trojrozměrné "kulaté" švy, které nemají potřebnou pružnost a pohodlí - zanechávají stopy a mohou být sebrány "harmonikou".

Ukazatelem kvality modelů je přítomnost rozkroku, dílu ve tvaru kosočtverce v krokovém švu.

Dodává pohodlí při nošení a životnosti modelu. V teplých a drahých modelech je vyztužení vyztuženo vrstvou bavlněného plátna, u tenkých je vyrobeno ze stejného materiálu jakopunčochové kalhoty. V každém případě je jeho přítomnost zárukou, že model bude pohodlný na nošení, a nebude se rozptýlit podél švu v nejnevhodnějším okamžiku.

Určená forma nohy také slouží jako záruka kvality, tyto modely se snadněji oblékají - nejsou zkroucené a neshromažďují se do záhybů.

Vynikající, pokud jsou punčochové kalhoty a patní část zesíleny v punčochách - takové přidání nebude zbytečné ani pro nejtenčí modely a pro husté modely je to prostě povinné. V důsledku tření na botách, zejména těch uzavřených, může dojít k roztržení pásu jakékoliv síly. Ponožky a pata modelu, zesílené dvojitou vrstvou, několikrát zvýší jeho životnost.

Všechny tyto podrobnosti, stejně jako pohodlný, nutně plochý pás, jsou povinny vám ukázat v obchodě, kde musí být demo každého modelu. Pokud tomu tak není - to je důvod, proč odmítnout koupit. Chcete-li být omezen na informace pouze na obalu, aby si mohli vybrat kvalitní punčocháče v každém případě, nestojí za to.

Je také vhodné osobně zvolit hustotu punčochových kalhot, zpravidla je uvedena na obalu. V závislosti na přidaných vláknech (vlna, mikrovlákno nebo bavlna) se však web a jeho struktura v každém případě liší a bohužel ne vždy jako na fotografii na obalu.

Jemně vytáhněte plátno na paži, zmáčkněte pěst a uvidíte, jak bude vypadat při nošení. Zvláštní pozornost by měla být věnována plátenům s takovými přísadami, jako je kašmír a hedvábí - mohou se uvolnitpříčné pruhy textura, která vypadá ošklivě na nohou.

Nadbytek elastanu bude také viditelný na plátně, což vytváří nadměrný „plastový“ lesk - je obzvláště dobře vidět v umělém světle. Pokud jsou všechny testy úspěšné, můžete si je bezpečně koupit a nezapomeňte si vzpomenout na značku - to je záruka úspěšných nákupů do budoucna.