Hirudoterapie pro krásné tělo

Každý člověk zachází s pijavicemi jinak: v něčem způsobuje znechucení a strach a někdo se na ně dívá naprosto lhostejně.Fakt však zůstává nepopiratelný, že pro mnoho lidí se tato stvoření stala nejlepším uzdravením.

Hirudotherapeutists říkají léčivé pijavice ne více a nic méně, ale mistrovské dílo přírody, která pomohla lidem po tisíce let.Ale byl okamžik, kdy léčba pijavicemi byla převedena z tradiční medicíny na alternativní medicínu.Po nadměrném nadšení v 50. letech dvacátého století chemoterapie si tato metoda opět získala popularitu pouze v posledním desetiletí.

A ačkoli zkušenosti ukazují, že hirudoterapie je velmi účinná, nechtějí ji považovat za oficiální lék.A to je nepříjemné, protože praxe ukazuje, že pijavice často pomáhají tam, kde jsou nejpokročilejší metody léčby bezmocné.Stává se, že v případech, kdy lékaři používají operaci, pijavice léčí nemoc úplně.

Pro ošetření se používají pouze pijavice lékařské.Běžné pijavice, které se nacházejí ve vodních útvarech, nejsou vhodné pro ošetření - jedná se o zcela odlišný druh, který se nazývá pijavice koní a nemá žádný terapeutický účinek.Lékařské pijavice se pěstují ve speciálních biofaktorech a pouze jejich sliny mají léčivé účinky.Plíseň pijavice obsahuje více než sto padesát terapeutických složek, mezi nimiž lze rozlišovat hormony, hirudin, enzymy a vitamíny.

Procedura Hirudoterapie

Před zahájením léčbynemoci, musíte určit její příčinu. Poté, co pacient podstoupil úplné vyšetření a absolvoval všechny nezbytné testy, předepíše hirudoterapeut léčbu. Po zjištění existujících problémů sám lékař určí nejvhodnější místa, nad kterými má být pijavice „pracována“.

Sliz je velmi bezbolestný kvůli anestetickým vlastnostem slin a poněkud se podobá mravenci. Člověk necítí přítomnost na těle tohoto stvoření. Než se krev opije, pijavice se drží a pak odpadne. V praxi současně pracuje jeden až deset „bahenních léčitelů“ a procedura trvá 40 minut. Pijavice se často cítí, kde je její pomoc potřebná.

Je třeba vzít v úvahu, že pijavice je spíše rozmarná bytost a někdy se odmítá připojit k lidem. Zvláště netoleruje vůně mýdla, parfémů a potu. Také nemá rád alkohol. To je důvod, proč před odchodem do hirudoterapeuta by se pacient měl sprchovat s mýdlem a nepít alkoholické nápoje, a pak může být cesta k lékaři marná.

Terapeutický účinek hirudoterapie v kosmetologii

\ t

Dermatologie zaručuje účinnost této metody s nahromaděnými klinickými zkušenostmi.

Kosmetici po celém světě již ocenili možnost hirudoterapie, která pomáhá obnovit mikrocirkulaci v těle a aktivovat lymfatickou drenáž. Léčba pijavicemi navíc stimuluje proces obnovy kůže, zabraňuje vzniku oxidačního stresu. Výsledkem je, že kůže se zbarví do růžova,jemnost, pružnost, pružnost a hladkost.

Kongestivní skvrny, akné a staré jizvy jsou také indikacemi pro léčbu pijavic.Tyto problémy pomáhají korigovat odvodnění, imunomodulační účinek hirudoterapie.Na konci léčby se jizvy na obličeji vyhlazují, pokožka nabírá svěží a klidný vzhled.

Hirudoterapie má pozitivní vliv na celulitidu.Po dvou nebo třech sezeních zmizí uvolněnost tkání, „pomerančová kůra“, kterou mnozí nenávidí, se snižuje a někdy mizí.Zlepšení lze pozorovat při běhu forem celulitidy.Mnoho kosmetologická centra zahrnují hirudotherapy sezení v seznamu lázeňských procedur, nahrazovat je drahými krémy a zábaly.

Ačkoli rozsah indikací je poměrně velký, je velmi důležité dostat se ke zkušenému lékaři, který rozptýlí pochybnosti, dá paprsek naděje a oživí sny.

Hirudoterapie nemá prakticky žádné kontraindikace a může být předepsána i malým dětem.Jediné věkové omezení spojené s neschopností dodržovat všechna nezbytná opatření pro péči o rány.