Chutné a užitečné

Chřest s kuřetem

250 g chřestu, cukru, soli, 1 kuřecí prsa, 20 g rostlinného oleje, 1 vařené vejce, kopr.

Způsob přípravy:Chřest se odlupuje, vaří se ve vroucí vodě se solí a cukrem po dobu 15 minut. Vypusťte kapalinu. Praní a sušení drůbežího masa. Maso ze všech stran osolte a lehce smažte v horkém oleji. Nakrájíme na plátky a dáme dohromady s chřestem na talíř. Oloupeme vejce, jemně nakrájíme a posypeme chřestem, ozdobíme koprem.

Kuře s jablky a sýrem

1 kuře, 300 g rajčat, 2-3 cibule, ½ kg oloupaných jablek. 1 šálek strouhaného sýra, 0,5 šálky rostlinného oleje

Způsob přípravy: připravte kuře, rozdělte na porce. Složte v křoví nebo utyatnitsu. Přidejte rajče, nakrájené cibulové kroužky, nakrájená jablka. Posypeme sýrem, strouhaným na hrubém struhadle. Nakonec nalijte máslo a vložte do předehřáté trouby na pečení po dobu 1 - 1,5 hodiny.

Kastrol z makrely

Rozřezané malé ryby (makrela) 800g, nakrájené hřebíček 5g, nasekané zelí 30g, šťáva z 1 citronu, rostlinný olej 20g, mleté ​​krekry, sůl a pepř podle chuti.

Metoda přípravy: ryba se nakrájí na filety s kůží bez kostí, na kůži se provede několik řezů, rohlíky se navíjejí na rohlíky a položí se na pánev namazaná a posypaná strouhankou nebo keramickými pokrmy, posypaná solí, mletá paprika, hřebíček, nakrájená zelenina. Na okrajích nádobí nalijeme citrónovou šťávu, posypeme rohlíky mletým strouhankou,dát na kus másla a péct 20-30 minut. Hotové ryby jsou rozmístěny v talířích, zdobené vařenými nebo smaženými bramborami.