Žena v mužské profesi

Tradičně se formuje a jsme na to zvyklí, že všechny profese jsou rozděleny na muže a ženy. Například je pro nás těžké představit si ženu jako hasičku, horníka nebo dřevorubce. Ruská legislativa dokonce obsahuje seznam povolání, kde je zakázáno, aby žena pracovala kvůli tvrdé a nebezpečné práci existující v řadě průmyslových odvětví. Většinou jsou ženské profese považovány za: ekonomku, manažera, učitele v předškolních zařízeních. Ženy vedou v oblasti reklamy, práva. V našem moderním světě však ženy stále více začaly ovládat profese, které byly v nedávné době považovány za čistě mužské a pro ženy vůbec ne typické.

Taxikář

Žena sedící za volantem skútru, auta nebo tramvaje nikoho nepřekvapí, ale žena - řidič taxíku vypadá poněkud neobvykle. Ačkoli ženské taxi v zásadě není nové. První žena, která tuto profesi „dobyla“, byla podle národnosti německá - Elizabeth von Papp. Stalo se tak v prvních letech dvacátého století.

V Rusku se teprve začíná objevovat trh pro řidiče taxíků pro ženy. Ačkoli za posledních deset let, to stalo se velmi populární žena (rodinné taxi). Myšlenka na vytvoření ženského taxíku vznikla na východě v Dubaji. V roce 2000 se objevily automobily, které přepravovaly pouze ženy. Za volantem taxíku mohlo fungovat pouze ženy. Tam je zaujatý obecný názor, že ženy na cestách jsou nepozorné a hysterické, ale praxe nenítoto stanovisko vždy potvrzuje. Některá fakta naznačují něco jiného. Ženy se dostanou do nehod mnohem méně, protože jsou mnohem opatrnější a opatrnější ve svém chování na silnicích.

Kovář

Od starověku se věřilo, že kovářství a práce s ním spojené jsou obtížné, a proto nejsou ženy. Dnes, vzhledem ke vzniku nových technologií a technologií, nejsou svaly v této profesi tak potřebné. Samozřejmě, že kovářská žena je stále velmi vzácná, ale existují, a dělají vynikající práci se svými povinnostmi. V Rusku je to Natalia Zabelina. Je členkou cechových mistrů. V Evropě je žena, zástupce kováře - Cal Lane. Její díla jsou někdy nazývána „kovovou krajkou“.

Vojenský

To se týká skutečných žen armády. V ruské armádě, tam je přibližně 40,000 krás v uniformě, někteří koho už dosáhli hodnosti plukovníka. Pravda, žádná žena se ještě nestane generálem. Ale tohle je prozatím! Jsou země, kde je vojenská služba pro ženy nutností, na stejné úrovni jako muži. Jsou to Izrael, Libye, Malajsie, Severní Korea a Čína.

Kapitán lodi

Kdo nezná námořní pověru: "žena na lodi - očekávej potíže." V dnešní době mohou ženy spolu s muži vykonávat námořní kariéru a vyrůstají v řadách na kapitána plavidla. Počet kapitánů žen neustále roste. A tady,vedení patří Rusku. Anna Shchetinina je první kapitánkou na Zemi, která ve věku 27 let prováděla námořní loď na Dálný východ polárním ledem.

Předseda

Někdo bude říkat, že politika není obchodem ženy. Historie nám však poskytuje mnoho příkladů opaku. Pharaoh Hatšepsut žena, královna Kleopatra, slavný anglický "Iron Lady" Paní Margaret Thatcherová. Dnes už není premiérka ani prezidentka zázrakem. V čele některých států jsou odvážné, inteligentní a obchodní ženy.

Bodyguard

Kupodivu, ale tělesní strážci na patách dnes dosahují mnohem většího úspěchu než jejich kolegové v práci - muži. Jsou velmi populární vzhledem k tomu, že se zpravidla neberou vážně - nejsou znatelné, ale v nezvyklých a nebezpečných situacích jsou nezastupitelné. Ženy bodyguardi hrají zpravidla roli referentky, ženy v domácnosti nebo překladatele.

Hokejista

Vybavení hokejisty váží 30 kg. A do konce zápasu přidává brankář další 10. A bezzubá ústa a pěsti! Kupodivu, ženský hokej (a to nejen na trávě) získává rychlou hybnost. 1998 pro ženský hokej se stal mezníkem. Letošní ženský hokej byl poprvé představen na zimních olympijských hrách. Zároveň byla vytvořena ženská (profesionální!) Národní hokejová liga.

Dlouhodobě můžete mluvit o ženách v „mužských záležitostech“. Zapnutodnes se hranice mezi ženskými a mužskými profesemi staly velmi rozmazanými. A žena si vybírá svůj vlastní podnik, založený na jejích schopnostech, ambicích a tužbách, nevěnuje pozornost všem předsudkům a stereotypům.