Venózní hvězdičky. Jak bojovat?

Žilní hvězdičkynejsou ve skutečnosti nebezpečné pro lidské zdraví, i když mohou zkazit estetický vzhled ženských nohou. Tyto malé fialové pruhy, které vypadají jako pavučina nebo hvězdičky, jsou důsledkem pronikání kapilár kůží. Takové oblasti, jako je vnější strana stehna, vnitřní strana kolen, kotníky, tváře a oblast kolem nosu, jsou nejvíce náchylné k výskytu žilných hvězdiček. Tvorba žilní sítě může být způsobena dědičností, někdy hormonální léčbou se změnami, v průběhu hormonální terapie, menopauzou, během těhotenství.

K vyřešení tohoto problému se můžete obrátit na specialisty, kteří se podílejí na léčbě žil. Může vám být nabídnuta skleroterapie, která využívá chemické injekce, které mohou pokrýt žíly. Při této léčbě se kapiláry krvácení stanou neviditelnými

.

Lasery lze také použít k řešení problému žilních hvězdiček. Nejčastěji laser používá k odstranění kapilár na obličeji.

V případě, že si nemůžete dovolit použití drahých léčebných postupů, doporučujeme použít několik domácích léků, které do jisté míry pomohou vyřešit problém žilních hvězdiček.

Domácí léky na žilní hvězdičky

  • Iglitsa. To je bylina, která je nejúčinnější ve formě tinktury nebo extraktu. Užívá se 16-33 mg třikrát denně. Iglitsa nedokáže vás zachránit před projevy žilní sítě, ale co je nejdůležitější, zastaví tvorbu nových kapilár.
  • Ginkgo biloba. Ginkgo biloba (tráva) se vyznačuje vysokým obsahem bioflavoidů, které pomáhají posilovat cévy. Před použitím tinktury si přečtěte návod, ale raději se poraďte se svým lékařem, protože dávka závisí na koncentraci. Použití ginkgo byloby má řadu kontraindikací.
  • Bioflavanoidy ve významných množstvích se nacházejí také v tmavých barvách - borůvkách, třešní a také v bílé citrusové kůře.
  • Používejte zeštíhlující punčochy a punčochové kalhoty. Jemný a rovnoměrný tlak na krevní cévy brání výronům žil. Nicméně, nepřehánějte to, nadměrný tlak na cévy může významně poškodit.
  • Cvičení. Mobilita stimuluje krevní oběh, proto se při sezení doporučuje vstávat každých 45 minut ze stolu a provádět tělesná cvičení 3krát týdně po dobu 30 minut.

Chtěl bych poznamenat, že všechny uvedené domácí léky vás nemohou zcela zbavit projevu žilní sítě, ale při pravidelném a správném používání mohou zabránit vzniku nových kapilár.