Žena vůdce

Stále častěji se můžeme setkat ve vedoucích pozicích žen. Pevně ​​dobývají manažerské pozice v oblasti obchodu a politiky. Ženy začínající svou kariéru chápou, že budou muset učinit určité oběti. Po obdržení dlouho očekávané propagace mají určité potíže spojené s vnímáním okolních žen jako vůdce.

Lidé na vedoucích pozicích musí často zůstat z různých důvodů v práci. Výsledkem je, že čas strávený s rodinou je výrazně snížen. A pokud je to pro muže považováno za normu, pak je žena v takové situaci často kritizována jak v rodině, tak i v kolegyně. Zároveň, pokud ještě není vdaná, je označena jako stará služka, která není schopna založit rodinu. Je velmi důležité, aby vedoucí žena zastavila komentáře svých kolegů o svých osobních a rodinných záležitostech. Nestěžujte si v pracovním prostředí na nedostatek času pro rodinu, protože to může vést k nedorozumění ze strany nadřízených.

Přímý vedoucí

Pro posílení pozice v řízení není obraz ženy poslední. Onaby měla být chladnější a rychlejší, aby mohla činit jakákoli rozhodnutí. Koneckonců, za všech stejných okolností, mužský vůdce zjistí, že v případě neúspěchu nebo selhání muže je snazší uspořádat „let s informacemi“ s výkřiky a „silnými slovy“. Ale se ženou je vše mnohem složitější. Zde by měla žena vybudovat svůj vztahtak, aby tým jasně pochopil a viděl, že ví, jak se dostat do potíží a klidně najít správná řešení. Měla by být schopna převzít plnou zodpovědnost za své činy a činy, aniž by vinu obracela na ostatní a odvážně se dívala do očí svých nadřízených.

Práce s podřízenými

Při práci s podřízenými nemá vedoucí žena právo zakopnout. Vztahy s podřízenými ženami by měly být založeny na zdvořilosti a respektu. Vždy musí najít čas, aby se zeptala na náladu a zdravotní stav zaměstnance, na jeho osobní problémy. Takové známky pozornosti významně zvyšují postavení žen jako vůdců. Pokud nevíte, jak ovládat své negativní emoce, vaši náladu, pak se ujistěte, že jste již dostali nelichotivou přezdívku.

Týmová práce

Ve ​​vztazích s vrstevníky, kteří jsou si rovni v právech, existují také určité drobnosti. Konec konců, pojem „jednoho týmu“ v mužském prostředí předpokládá vztahy v neformálním prostředí.Jděte rybařit, pít pivo nebo parní lázeň. A co s tebou mám dělat? Zde bude muset žena učinit těžké rozhodnutí: jaký vztah bude stavět se svými kolegy? V tomto případě některé ženy začnou využívat, ne v nich obsažené, specifika mužského vzdělávání. Někdy používají postoje mužů k „slabšímu pohlaví“ ve svých vlastních zájmech. Použijte flirt a slabost při dosahování svých cílů. Všechnonicméně, to musí být si pamatoval, že použití takové taktiky může bolet, a vést k negativnímu vnímání ženy jako vůdce.

Některé výhody a nevýhody vedoucích žen

Z nedostatků lze vypozorovat:

Vedoucí ženy nemá žádné rozsáhlé myšlení. Úkoly jako „tady a teď“ jsou dokonale vyřešeny, ale problémy začínají plánováním strategie.

Síla ženy kazí ženu rychleji než člověk. Důsledky: nadměrné sebevědomí, špatný vztah s podřízenými, skandální.

Problémy s obchodními partnery. Člověk s větší pravděpodobností najde porozumění a dohodu s mužem než se ženou. Zde je rozdíl ve vnímání informací. Člověk si klade za cíl, žena myslí na prostředky.

Žena někdy musí v manažerském postavení ukázat zcela netypické rysy charakteru, jako je agresivita a krutost. Odtud psychologické nepohodlí, na místě hlavy.

Pozitivní aspekty:

Žena je schopna se soustředit a řešit několik otázek najednou, zatímco člověk je postupně řeší.

Žena analyzuje, upozorňuje a považuje nuance v práci za lepší. Pomáhá vytvářet pozitivní image ve společnosti.

Žena je více společenská, ví, jak se rychle přizpůsobit všem podmínkám, ví, jak budovat důvěryhodný vztah.

Schopnost používat silné stránky pro společnou věc a rozvíjet slabé- To je hlavní věc, kterou by měla ženská vůdkyně dělat.