Jak urychlit metabolismus a zhubnout: účinné recepty

Každý, kdo chce mít zdravé a krásné tělo, dříve nebo později konfrontovaný s takovým pojetím jako metabolismus, a také se ptá, zda ovlivňuje hubnutí, co je potřeba a jak to urychlit doma. Pro toto, mnoho jít do tělocvičen a stravy, ale toto je jen špička ledovce.

Jedním z důležitých faktorů pro udržení těla v dobrém stavu je dobrý metabolismus. Je to přeměna jídla, kterou člověk spotřebuje na energii. Pouze při normálním metabolismu se můžete spolehnout na správné fungování celého organismu.


Příčiny, které zpomalují metabolismus

Pomalý metabolismus zabraňuje hubnutí

Rychlý metabolismus je známkou toho, že tělo je připraveno pracovat řádně a harmonicky. Tento proces může jak zrychlit, tak zpomalit, a existuje mnoho důvodů pro to, které jsou velmi důležité pro pochopení:

 • Nesprávný přístup k výživě.
 • Celkový obsah kofeinu zdarma. Pro milovníky kávy je tento nápoj dokonalý, stačí tři šálky denně. Kofein se také nachází v zeleném čaji, který při konzumaci začíná proces metabolismu.
 • Přebytek bílkoviny, vlákniny avápníku. Produkty obsahující tyto látky musí být nutně ve stravě, ale v přijatelném množství.
 • Velké množství soli. Podle doporučení odborníků je lepší ji vyloučit ze stravy nebo ji snížit na minimum.
 • Nesprávně naplánovaná cvičení.
 • Nedostatečný přísun vyčištěné vody.
 • Věkové změny. Bohužel, s věkem, všechny procesy zpomalují, včetně metabolismu.

Režim napájení

Přísná strava, aktivita a spánek pomáhá urychlit metabolismus

Chybou mnoha lidí je říci, že pokud budete jíst méně jídla, proces hubnutí začne rychleji. Účinek však bude přímo úměrný. Pak vyvstává otázka, jak urychlit metabolismus a zhubnout? Když se určité množství potravin dostane do těla nepravidelně, začne "panika", což provokuje rychlé ukládání tuku. Aby se tomu zabránilo, musíte jíst jídlo každé 3 hodiny.

Je zajímavé: Japonská strava.

Každý odborník na výživu poskytne jednoduché recepty k řešení tohoto problému. Nikdy byste se neměli vzdát snídaně. To je první důvod, proč se tělo stane "znepokojeným" a začne intenzivně akumulovat energii. Zelený čaj by měl být vždy přítomen ve stravě. Sůl může být nahrazena různými kořením, doporučuje se také odebrat dostatečné množství vitamínů ze skupiny B. Samostatnou položkou, která stojí za zmínku, je kyselina omega-3, která je přítomna v potravinách a prodává se takéve formě doplňků stravy.

Častá a frakční spotřeba vysoce kvalitních potravin je základním zákonem rychlého metabolismu v těle.

Jaké potraviny urychlují metabolismus

Kvalitní potraviny zahrnují ryby, dietní maso, vlákninu, rostlinné a živočišné tuky

.

Pro ty, kteří se zajímají o úbytek hmotnosti, zásadu metabolismu a mají zájem o to, jak to urychlit doma, budou užitečné následující informace. Zlepšení metabolismu ovlivňuje nejen správnou stravu. Existují produkty, které urychlují metabolické procesy v těle.

 • Výrobky z celozrnné mouky jsou nedílnou součástí jakékoli zdravé stravy. Tělo vyžaduje značný energetický výdaj na trávení vlákniny, která je bohatá na produkty této skupiny. Mezi tyto patří: hnědá rýže, pohanka, kuskus a pekárenské výrobky z celozrnné mouky.
 • Červené fazole obsahují velké množství vitamínů B a vysoké množství vlákniny.
 • Spotřeba libového masa také přinese jeho pozitivní výsledky, ale před vařením krůty, králíků a kuřete byste měli odstranit kůži a film, odříznout tukovou tkáň.
 • Ryby jsou bohaté na bílkoviny, Omega-3, dobře bojují s obezitou nebo hmotností.
 • Kyselé zelí ovlivňuje nejen metabolismus, ale může také neutralizovat škodlivé bakterie.
 • Jakékoli oranžové citrusy jsou bojovníky proti usazování tuků v důsledku vysokého obsahu vody,stopové prvky a vlákno.
 • Spotřeba mléčných výrobků třikrát denně urychluje metabolismus téměř zdvojnásobený.
 • Zázvor, čekanka, koriandr a feferonka dávají pokrmům vynikající vůni a chuť a působí blahodárně na organismus.
 • Špenát je zdrojem vlákniny a kyseliny listové, které jsou nezbytné pro hladké fungování systémů vnitřních orgánů.
 • Kokosový olej.Jedna čajová lžička na sklenici vody přispěje k procesu.
 • Zelený čaj a káva musí být ve stravě přítomny v přijatelné dávce.

Režim pro pití

Pokud neexistují žádné kontraindikace, můžete do čisté vody přidat několik kapek citronové šťávy

.

Je důležité pozorovat vodní bilanci v každém věku, zejména po 30. Existuje několik možností, jak urychlit metabolismus organismu a jedním z nejdůležitějších je přítomnost vody v dostatečném objemu.Ihned byste měli udělat rezervaci, že šťávy, kefír nebo jogurt - to jsou produkty, na které tělo tráví energii.Týkají se potravin.

Pro zajištění správného režimu pití používejte pouze čistou vodu bez jakýchkoli přísad nebo nečistot.Zahrnuje také bylinný a zelený čaj.Dospělý musí vypít asi 2,5-3 litrů denně.Než začnete dodržovat pitný režim, je nejlepší se poradit s odborníkem.Pokud má člověk kontraindikace, lékař toto číslo upraví podle analýzy, věku a množství fyzické aktivity.

Zajímavé: Talayahubnutí vody

Voda je jedním z nejlepších detoxikátorů, které nelze nahradit něčím jiným. Tělo je 70%, proto doplňování může být pouze čištěná kapalina. Voda nejenže přivádí tělo do tvaru, ale také přispívá ke zlepšení barvy pleti, odstranění toxinů, písku a kamenů z těla.

Doporučuje se pít sklenici vody 30 minut před jídlem nebo jednu hodinu po jídle.

Sport pro urychlení metabolismu

Fyzická aktivita je pro tělo dobrá

Každá fyzická aktivita má pozitivní vliv na tvorbu správného metabolismu. Sport je jedním z receptů, jak urychlit metabolismus, nejen udržet tělo v dobrém stavu, ale také zhubnout bez léků.

Může to být nejen kardio a zátěž v posilovně, ale také pravidelná procházka po městě, procházky psem, odchod do obchodu a tak dále. Čím více se člověk během dne pohybuje, tím lépe. Cestování veřejnou dopravou je lepší nahradit 30 minutovou procházkou pěšky a výtahem - stoupáním po schodech.

Zajímavé: Komplexní cvičení proti celulitidě

Má blahodárný vliv na cyklistiku nebo návštěvu bazénu. Při sledování svého oblíbeného filmu se můžete postavit a dělat dřepy pro několik přístupů, skákat nebo běžet na místě. Všechny tyto jednoduché tipy přispějí k urychlení metabolismu.

Co bych se měl zbavit

Lazinessa špatné návyky zpomalují metabolismus

Pro zlepšení metabolických procesů v těle je důležité dodržovat určitá pravidla a odstranit vše, co je škodlivé. Recepty, jak urychlit metabolismus pro hubnutí a nejen doma, mnoho lidí, ale podle odborníků na výživu, můžete tento seznam snížit na ty hlavní:

 • by měly odmítnout vyčerpávající diety;
 • je nutné se zbavit špatných návyků, pití a kouření;
 • přestat být líný a začít vést aktivní životní styl.

Důležité! Odborníci nedoporučují používat různé léky k urychlení metabolismu. Dávají jen krátkodobý výsledek, ale zároveň zcela porušují všechny procesy v těle. Výsledek nakonec bude přesně opačný.

Recenze

S věkem je obtížnější ovlivnit metabolismus

.

Po 40 letech, akutní otázka se stává, jak urychlit metabolismus pro hubnutí doma, a pokud budete postupovat podle hodnocení lékařů, k dosažení požadovaného nebude žádné potíže.

Jak víte, po čtyřicátém roce se všechny procesy v těle začnou zpomalovat o 5% a po 50 letech ještě více. Kromě všech výše uvedených pravidel, které by měly být dodržovány v každém věku, je důležité zaměřit se na několik dalších.

 • Zachraňte svůj nervový systém a vyhněte se stresům desáté cesty. I když je podmínka předjet, můžete zapnout relaxační hudbu a zaměřit se na některé příjemné myšlenky.
 • Dopřejte si lehké večeře ve formě různých nízkotukových kefírů a jogurtů s přídavkem čerstvých nebo mražených bobulí.
 • Ujistěte se, že budete postupovat podle zbytku. Pro plné zotavení všech životaschopností trvá alespoň 8 hodin dobrého spánku. Jak víte, je to ve snu, že tělo úplně zaplní všechny vynaložené prostředky.
 • Denně se vyplňte pouze pozitivními emocemi. To může být procházka s dětmi a vnoučaty, návštěva různých koncertů a výstav. Cestujte do svých oblíbených zemí a míst. Zobrazte videa, která mají pouze pozitivní emoce.
 • Pro všechny věkové kategorie, pokud neexistují žádné zdravotní zákazy, je návštěva vany nebo sauny skvělým způsobem, jak zhubnout a relaxovat. Můžete také přidat různé druhy relaxační med a čokoládové masáže, zábaly s esenciálními oleji.
 • Kontrastní duše byly vždy oblíbené u lidí, kteří si udržují zdravý životní styl. Nejen posiluje a přizpůsobuje se pracovní náladě, ale také urychluje metabolismus. To je snadný způsob, jak udržet pružnost a pevnost pokožky.
 • Pro aktivní osoby vhodné pro různé druhy extrémní zábavy. Jak víte, uvolňování adrenalinu přispívá k rozpadu tuků a zlepšuje metabolismus.

Jak lze vidět z přezkumů, pomocí poměrně jednoduchých a improvizovaných metod lze dosáhnout vynikajících výsledků. Po těchto tipech, člověk najde nejen tělo svých snů, ale také dostane zdraví.