Měsíční manikúra

Historie vzniku lunární manikúry

Tento typ ženské manikúry se narodil poměrně dlouhou dobu, přibližně ve dvacátých letech minulého století. Je mu skoro sto let. Byl nejoblíbenější ve třicátých letech, poté, co vyrazil z módy a dlouho na něj zapomněl. Není známo, kdo to vynalezl, ale to bylo v těch letech, kdy to bylo přijato, podle norem etikety, k malování nehtů, opouštět měsíc odkrytý lakem (část nehtu na základně). Možná je to důvod tohoto jména, protože nenatřená část nehtu se podobá obrácenému půlměsíci. Taková manikúra byla také známa jako „Hollywood French “. To bylo populární skrz dvacátá léta minulého století. Nepamatovali si ho až do roku 2009, kdy slavný a slavný obdivovatel retro stylu Dita Von Teese o něj neobnovil zájem. Přibližně ve stejnou dobu se objevil na pódiích módních domů a začal zdobit nehty slavných módních modelů, fascinujících a připomínajících doby starého Hollywoodu.

Od té doby, manikúra měsíce s jistotou drží krok s módou a neztrácí svou pozici, soutěží se známou francouzskou manikúrou. Fashionistas po celém světě stále vynalézají a experimentují se všemi druhy variant manikúry měsíce.

Módní manikúra měsíce - klasika soupeře

Taková manikúra je populární již několik let. Také se nazývá „reverzní francouzská manikúra“, ve které není hrana, ale otvor na nehty, který je natřený nebo pokrytý světlejším polštářem. Hlavní v tomto tandemu jeschopnost vybrat si esteticky správnou kombinaci odstínů a barev, například: bílá s černou, modrou se stříbrnou, kaštanovou a růžovou, zlato je perfektní modrá a čokoláda bude vypadat úžasně s bílou.

Měsíční manikúra je vhodná všude: na obchodních jednáních, v kancelářích a na večírcích, při slavnostních akcích. Hlavní věc v tomto případě je zvolit správné barevné kombinace pro tuto příležitost.

Základní pravidla lunární manikúry

Taková manikúra by se měla skládat z jasných a sytých barev a měla by být pravidelně aktualizována. Koneckonců, jen pár milimetrů zarostlého nehtu může zkazit celkový dojem z vašeho malého mistrovského díla.

Měsíční manikúra je nejvhodnější pro dívky a ženy s dlouhými nehty, protože je vizuálně zkracuje. Pokud stále chcete, aby se na krátké nehty, pak jejich tvar by měl být oválný nebo zaoblený. Manikérky říkají, že nejlepší odstíny kombinace v měsíční manikúre budou černé se zlatou, stříbrnou nebo bílou, červenou a béžovou. V tomto „umění“ však neexistují žádné zákazy. Můžete experimentovat s jakoukoliv barvou, kterou chcete vybrat barvu svého oblečení nebo jen náladu. Hlavní věc je neporušit základní pravidlo: díra má světlý odstín, všechno ostatní je tmavé.

Aby bylo možné vytvořit takovou manikúru, musíte mít po ruce základní nátěr, a to dva laky v barvě, které jsou v souladu s ostatními, šablonu nebospeciální nálepky pro francouzskou manikúru a fixátor.

Nejprve pečlivě odstraňte zbytky předchozí manikúry. Dopřejte svým nehtům požadovaný tvar, odmastěte je tekutinou, která neobsahuje aceton. Dalším krokem je nanesení základní vrstvy po několika minutách na zaschnutí. To pomůže nejen zachovat manikúru, ale také zachovat přirozený lesk samotných nehtů. Když je všechno suché, začneme pokrývat nehty hlavní barvou. Velmi pěkný a působivý, s touto manikúrou, matnými odstíny. Poté, co lak uschne, můžete přejít na základnu nehtu. Vyberte okraje půlměsíce pomocí tenkého kartáčku ručně (metoda je vhodná pro řemeslníky, kteří vědí, jak kreslit jasné rovné čáry), a pak základnu namalovat velmi pečlivě a opatrně. Nebo použijte šablonu, nalepte ji na správnou pozici a pak natřete zbytek nehtu jiným lakem. Po několika minutách sušení jemně odstraňte šablonu.

Existuje mnoho možností nošení takové manikúry. Můžete kreslit půlměsíc s klasickými i "rohy" nahoru, můžete vytvořit kombinaci francouzské a měsíční manikúry (jakési "mix"), takže základna a horní část nehtu budou světlé.

Manikúra je připravena a trvalo jen velmi málo času na její vytvoření. Můžete ji nechat tak, jak je, nebo experimentovat v kreativní představivosti. Rozhodnete se!