Špičkové paprsky Raglan: podrobný popis pro začátečníky

Nezkušení řemeslníci se starají o pletení oděvů pomocí raglánové techniky s obavami: jsou vystrašeni složitými výpočty a schématy, volbou vzorů a velikostí jehel. Současně se však raglánové pletací jehly považují za jeden z dostupných modelů pro začátek jehly a podrobný popis a mistrovské kurzy pomohou zvládnout práci snadno a v krátkém čase. Je lepší začít s malými svetry pro děti nebo oblečení pro panenky, a pak začít pletení oblečení velkých velikostí.

Historie Raglánova rukávu

Historie rukávů souvisí s biografií Fitzroy James Henry Somerset, později zvanou Lord Raglan. Úspěšný diplomat, talentovaný taktik a statečný vojenský muž, získal slávu jako zákonodárcemódní prvek v historii řezání.

Baron Raglan

Vážná újma na pravé straně, kterou Baron obdržel v bitvě u Waterloo, skončila vážnou infekcí, po níž následovala amputace.Touha skrýt jejich nedostatek vzhledu způsobila vytvoření speciálního střihu oblečení.Podstatou rukávu bylo, že byl vyříznut takovým způsobem, že police a záda vytvořily jeden celek, zatímco šev ramene chyběl.Vytvořený tvar řezu chránil oděv před deštěm kapek a nebránil pohybům.

Legendární Fitzroy James Henry Somerset, podle vůle života, se stal zákonodárcem zvláštního řezu rukávu

Tragická historie Fitzroye RaglanaTo byl důvod, proč byl vytvořen model rukávu, který používají světoví výrobci triček, mikin, kabátů a tradičního úpletu.

Jaké typy pletacích svetrů

 • )

Zobrazit výsledky

Načítá se ...

Díky speciálním programům budou nováčkové jehly rychle zvládat pletení v raglánové technice

Metody a výhody modeluNávrh 90]

Raglan je způsob vytváření rukávu, který používá speciální techniku ​​a výpočetní schéma.Od ostatních modelů se liší tím, že je neoddělitelný od zad a polic, stejně jako od ostatníchbezešvé linie, které oceníte zejména v dětském oblečení.

Pohodlné

Schéma pletení od krku

Existuje několik možností pro pletení rukávů, z nichž každá má své vlastní výhody a nevýhody. Pletení rukávy z krku je populární: to je věřil, že je to jednodušší a ergonomické.

Raglan s copánky a arans

Technika je široce používána pletařky díky několika plusy:

 • vytváření bezešvých čar;
 • technika rychlého pletení;
 • široká škála vzorů a vzorů pro pletení.

Nevýhodou při pletení výrobku raglánovou technikou je potřeba spočítat počet smyček pro každou specifickou velikost s přihlédnutím k ozdobným prvkům (pás, kapsy, zipy, motivy na prolamované předměty).

Svetr Raglan

Co je potřeba k pletení

Počet přízí a tloušťka závitu se vypočítá na základě modelu a doplňkových prvků. Tento proces bude potřebovat:

 • schéma, fotografie a podrobný popis (začátečníci by se měli postarat o návod s instrukcemi krok za krokem, diagramy, výpočty a videozáznamy).
 • kruhové jehly. Výrobky v "raglánové" technice zpočátku předpokládají pohyb v kruhu, takže kruhové jehly jsou nejvhodnější.
 • špendlíky, jehly, jehlice.

Pletací jehlice na pletení

Dále provádíme segmentaci: množství se může lišit v závislosti na počtusmyčky jsou zapojeny do návrhu.

Výsledkem toho jsou výsledné smyčky rozděleny do 3 segmentů. Vzhledem k velikosti krku se doporučuje použít procento, kde přední panel není 45%, na zadní straně 35%, na levém a pravém rukávu 5%.

Výběr příze vyžaduje zvláštní pozornost

Jak vytvořit systém

Ve středu listu je nutné nakreslit kruh, ze kterého odcházejí čtyři rovné čáry odpovídající raglánovým čarám. V tomto případě se mezi řádky tvoří čtyři segmenty: přední, zadní, dva rukávy.

Systém raglan se skládá ze čtyř hlavních prvků

.

Podstata metody spočívá v postupném páskování prvků, včetně výhonků, spojených do jediného celku, v případě svetrů nebo pulóvrů. Pletení, svetry, kabáty a vesty nezahrnuje spojení do jednoho prstence - mezi nimi potřebujete popruh nebo zip. Části výrobku se liší výškou, takže klíčí výhonek, který pomůže upravit nesoulad prvků.

K tomu potřebujete:

 • otočte výrobek směrem k sobě a začněte třetí smyčkou podél rukávu;
 • háčkování první smyčky, zbytek smyčky podle vzoru;
 • dále sváže zadní a 3 smyčky dalšího rukávu;
 • otočí práci kolem, aby se pletla první smyčka z výpletu, a smyčka rukávu podle vzoru;
 • na raglánové čáře přidejte smyčku;
 • pro pletení poslední smyčky tvorby výhonků s dalším;
 • rozšiřování pletenínaruby a pletené vzorem.

Způsoby pletení raglánových linií

V závislosti na požadovaném efektu můžete vytvořit raglanové linie s různými vzory:

 • nejběžnější jsou dvě přední smyčky, probíhající za sebou bez úpletu, s přídavkem broachu před smyčkami;
 • ještě snadněji - se smyčkou švu. Taková linie je tvořena jednoduše: přídavkem smyček, obruby a dalšího přídavku.

Vznik raglanové linie

Detailní vzor pletení topglanu

Existuje několik druhů pletení raglán v kruhu s výhonek, který může zvládnout aspirující handywoman. Na první pohled se schéma může zdát komplikované, ale pokud jste při přidávání smyček opatrní, metoda nebude trvat dlouho.

Master Class

První řada (pomocná) je pletena předním viskózním způsobem podle dříve provedených měření. Jsou odstraněny měřicí páskou, počítá smyčku na speciální schéma. Pak jsou jehly na obličejových smyčkách shromážděny na paprsky a spojeny do jednoho kruhu.

Zahájení pletení

Barevné značky se používají pro oddělené zóny. Mohou to být:

 • kontrastní nit;
 • špendlíky, svorky nebo speciální značky.

Minimální sada pro vyšívání

V další fázi pletou výhonek, označují raglánové čáry, pak otočí tkaninu a pokračují v pletení na špatné straně.

Tvorba klíček

Design prolamování je vhodný pro dámské svetry i pro všechny typy dětských modelů. Aby vzor byl velkolepý, měli byste zvolit přírodní přízi nízké hustoty.

Original Raglan

Výhody technologie raglan

Pomocí základní raglánové techniky je možné vytvořit různé modely šatních skříní z kabátu na kabát. Nedostatek švů dělá její šaty pružnější a měkčí. Speciální technika umožňuje měnit délku výrobku v závislosti na růstu dítěte v případě, že je připojen od krku.

Dětský model v Raglanově technice

Doporučení

Pro nevědomé jehličnany se způsob provádění produktu v raglánové technice může zdát komplikovaný, ale není to tak úplně. Pokud se vypořádáte s chytrými výpočty, abyste pochopili podstatu metody - stane se jedním z nejoblíbenějších, protože produkty v této technice jsou získány v mrknutí oka, vypadají originálně a velmi pohodlně se nosí.

Jak si vybrat pletací jehlice

V očekávání práce je třeba skladovat kruhové pletací jehlice. Škála typů a typů paprsků v profesionálních obchodech je tak velká, že je pro nezkušené řemeslníky někdy obtížné rozhodnout se.

Sada kruhových jehlic

Do doby, než budou vytvořeny vlastní preference, lze na kroucené šňůře doporučit levné kovové pletací jehly. Tento model pletacích jehel je vhodný, což umožňuje vyhnout se sestupu smyček apřerušení kabelu.

V tomto článku může být užitečné několik pletacích jehel s různými délkami kordu, které by měly být změněny v závislosti na počtu smyček při pletení.

Optimální set pro začínající pletařky

Vlastnosti volby příze

Pro tloušťku příze by měly být vybrány pletací jehlice. Začátečník řemeslníci by se měly vyhnout tenké příze z mohair a sypané vlny, protože tenká příze je zmatená a může způsobit spoustu problémů, a od tlusté jemné vzor nebude fungovat.

Výběr příze je odpovědné a kreativní povolání

.

Optimální délka bude 300 metrů v přadenu a velikost paprsků je vybrána v souladu s doporučeními výrobního závodu a v procesu vytváření sondy.

Jak se pletl Raglan

Výpočet smyčky

Práce zpravidla začíná pletením sondy. Chcete-li začít, měli byste vytvořit vzorek na základě odhadovaných velikostí a vypočítat test zpětné smyčky.

Vzorek smyčky

Pro vzorek se použije vazba, která se následně použije pro pletení hotového modelu. Získat jehly pro 25–30 smyček a plést 10–15 řádků. Hotové plátno by mělo být umyto, sušeno a otparit - to vám umožní provést správný výpočet.

Před zahájením prací je nutné navázat smyčkový vzor

Pomocí pravítka určete počet smyček v jednom centimetru přidruženého vzorku: například v 1 cm - tři smyčky aObvod krku je 36 cm, 36 násobí 3 a dostaneme 108 cm Dále je třeba nakreslit jednoduchý diagram sestávající ze čtyř zón: dvou rukávů, zad a přední strany.Výsledný počet smyček musí být rozdělen do tří zón.Pro každou část je tedy 36 smyček s 36/2 = 18 na rukávech.

Šaty - raglan

Pozor!Výsledný počet smyček je redukován s ohledem na tvorbu raglanové linie, tedy:

 • existuje 35 smyček na polici a zpět;
 • do dvou rukávů ze 17.

Raglanová linie se vytvoří s přihlédnutím k počtu očekávaných smyček při pletení, zatímco počáteční hodnota hlavních částí se snižuje v závislosti na počtu smyček v raglán.


Začínáme

Začátek práce by měl být prováděn na pletacích jehlicích s krátkým vlascem, zatímco pro začátečníky by měly být upřednostňovány modely s viskózním obličejem.Získání požadovaného počtu smyček (v našem případě 108) zavřete pletení a označte segmenty speciálními značkami nebo kontrastními nitěmi.

Vizuální rozložení „raglánů“ podle zón

První řádek je uzavírací, pokud nosíte svetr nebo polořadovka, a když pletete kabát, svetr nebo svetr.Pletené pletení je ponecháno v původní podobě.Od příští řady je svazek svázaný - to je způsobeno rozdílem v řezu mezi detaily na přední a zadní straně.Výška přední strany je zvýšena otáčením řad v oblasti zad, s částečným pletením rukávů, čímž se zvyšuje výška zad v zadním díle.oblast krku.

Práce se provádí v kruhu na přední straně s čelními smyčkami a řady otáčení se zaklapnou podle vzoru.

V práci se řídí předem sestaveným schématem:

V tomto příspěvku se zaměřujeme na strukturované schéma, ale nahrazujeme naše výpočty

.

Vznik zárodku

Pak pokračujte v pletení podle doporučeného vzoru, přidejte zadaný počet smyček podle pokynů. Když se tvoří výhonek, pokračujte v úpletu v kruhu a pokračujte v přidávání v každé 2 řadě.

Každý druhý řádek se tedy zvýší o 8 smyček. Pokud je to nutné, můžete jít na jehly větší délky a pletené produkt do plné výšky průlezu.

Popis

Přechod na hlavní plátno

Po dosažení požadované výšky objímky se smyčky odstraní přídavným závitem nebo jehlou a pokračuje kruhové pletení. V tomto případě se smyčky, které tvoří základ raglan, účastní na začátku hlavního pásu a musí být odděleny markerem. Přidání a redukce smyček nastává na obou stranách zamýšlené linie.

Výroba průlezu

Délka pásu může být vypočtena ze smyčkového vzorku. Pokud 1 cm 4 řádky, pak pro tuniku 100 cm dlouhé, je třeba plést 400 řádků. Pletení je lepší doplnit menší gumou, takže tkanina bude méně roztažitelná a bude schopna udržet svůj tvar po dlouhou dobu.

Raglánový rukáv

Rukávy

Rukávy mohou být pleteny dvěma způsoby: bezešvénebo použitím švu. Bezešvé pletení se provádí na pletacích punčochách nebo na kruhových s krátkým vlascem.

Způsoby pletení raglánových rukávů

Provedení rukávů vyžaduje některá pravidla pro pletení úkosu se zaměřením na značku. Výpočet délky smyčky se provádí s přihlédnutím k linii ramen a počtu smyček v jednom řádku. Tak, s délkou ramene 11 cm a délkou rukávu 59 cm, jestliže 1 cm = 3 řady, počet řad v rukávu je 210 řad. Pokud jsou rukávy zakončeny manžetou, pak je její délka odstraněna z celkových rozměrů rukávu.


Brána

V poslední fázi udělejte krk. Nejpřesnější je dekorace na punčochové pletací jehlice, takže smyčky přidává každé 4 smyčky z broží z předchozích řádků. Výška brány závisí na zamýšleném modelu a přání švadleny.

Vrata

Tipy pro začínající mistry

Nováčkové jehly by měly vybírat nejjednodušší vzory a elastické nitě střední hustoty. Nepoužívejte mohair a objemnou vlnu: je zmatená, takže bude těžké se s takovou přízí vyrovnat.

U začínajících pletařek pomůže detailní popis raglánů nahoře s pletacími jehlami pro ženy v krátké době zvládnout práci. Pečlivě zajistěte, aby raglánové linie byly hladké, smyčky nejsou zmatené a vazba je stejnoměrná. Po připojení raglánových linek pokračujte k tvorbě zad, polic a rukávů.

Péče o vaše blízké

Zvažovaná doporučení tvoří základ pletení raglán pro začátečníky. Exkluzivní modely mohou být ozdobeny kudrnatou raglánovou linkou, copánkem, reliéfem a tělem může být ozdobeno prolamovanými ornamenty, ozdobnými prvky, jednotlivými motivy a vložkami.

Pulovr raglánový

Výrobky v raglánové technice shora jsou prováděny ne podle vzoru, ale podle přesných výpočtů. S jejich pomocí můžete vytvořit přesné rozměry, takže model odpovídá jednotlivým řádkům, což je velmi pohodlné a praktické. Práce začíná od linie krku pokračovat na raglánových zkoseních. V tomto případě je rozpor mezi přední částí a opěradlem vyvážen pomocí zárodku.

Podrobná schémata a doporučení vám řeknou, jak plést krásné raglán nahoře s pletacími jehlicemi. Pro začínající pletařky, první raglán lekce z výstřihu a dna se může zdát komplikované, ale zdá se, že jen na první pohled. Pokud vyberete jednoduchý vzor a postup na dětském oděvu, pak se následující model nezdá být složitý a pletení v technice raglan ]bude jedním z vašich oblíbených způsobů!