Přísný mužský oblékání: jak se oblékat

Pravidla pro oblékání mužů a žen jsou přísnější než pravidla pro ženy. To však není způsobeno nějakým genderovým zaujatostí, ale menším výběrem toaletních detailů, které muži v principu používají v šatníku. Kromě toho, v obchodním stylu mužů, na rozdíl od žen, neexistuje žádná dekorace vůbec, s výjimkou snad drahé hodinky.

Oblečení pro volný čas pro muže v oficiálním stylu

Existuje 10 pravidel pro výběr oblečení pro muže v každodenním obchodním stylu pro pracovní dny.

I. Pánské obchodní oblékání zahrnuje použití košile s dlouhými rukávy, a to i v létě, na saka a obleky. "Prázdný" rukáv a holé zápěstí v zásuvce jsou velmi obscénní! (Krátký rukáv košile je přípustný pouze v klidu nebo u servisního personálu - bez bundy!)

ii. Pod košile je přítomnost košile povinná (jedná se o hygienu a slušnost - bradavky a růst vlasů by neměly svítit přes košili).

III. Ve dne si můžete vybrat spodní prádlo pro muže v každodenním obchodním stylu kravaty z nejnovějších módních kolekcínevhodné. Playboy zajíci nebo Venuše de Milo mohou mít opačný účinek, než je žádoucí; jejich čas je večer, adresa je mládežnické kluby.

Kravata k obleku by měla být vždy v souladu s pravidlem: je tmavší než košile, ale lehčí než bunda. (Zájmy módního průmyslu nejsou pro seriózní lidi a rozhodně ne pro denní a pracovní události!)

IV. Ponožky obchodní osoba by měla být v tónu kalhoty nebo boty! V oficiálním obchodním stylu oblečení pro muže, šokující nebo kontrastní barvy ponožek jsou nepřijatelné. Ve světě obchodních vztahů má slušný gentleman vždy vysoký kotník (na jakémkoli nízkém křesle, který se krčí) a pohodlně se k němu hodí (bez stisknutí nohy, což je špatné pro zdraví).

V.V chladném období pokrývají pokrývky hlavy také obchodní styl pro muže:

 • klobouk se nosí pouze s kabátem (v jednom tónu);
 • čepice a barety se nosí s pláštěnkou;
 • kožešinové klobouky s klapkami na uši - s kožichem;
 • pletené čepice a kšiltovky - s bundami.

vi. A jak se obléknout obchodní muž v horkém období? V létě se zjevně rozjasní odstíny pánských obleků (i oficiálních). Tkaniny z těchto oděvů pro muže v přísném stylu se stávají jednodušší - letní mohér, len, bavlna, přísný denim.

VII. Ve světle slunce a slušnosti dluží "osvícení" a boty! Lehké obleky s černými botami a košile - Armaniho „gangsterský“ návrh, který byl předložen mužům před více než deseti lety (a nevysvětlitelně milovaný ruskými pány a obyvateli jižních oblastí) - nev podnikatelském světě.

Striktní oblečení pro muže reguluje v teplém ročním období pro světlo, které vyhovuje výběru bot lehkých a středně hnědých odstínů, v souladu s jejich pásy a aktovkami.

VIII. Doufejme, že opravdoví pánové nebudou muset připomínat důležitost osobní hygieny (ale člověk by neměl parfémy zneužívat).

Jak je vidět na fotografii, v mužském obchodním stylu je úhlednost obleku vždy implikována:

Pánské vlasy a tváře musí být vždy čisté (i s dlouhými možnostmi, vlasy a vousy jsou tvarované!).

ix. Nikdy nezapomeňte na drobnosti. Hodinky, manžetové knoflíčky, brýle a dokonce i zapalovače jsou lepší ve stejném stylu. Kufry a kufříky, boty a opasky, které si v souboru vybírají: musí se hodit k jejich majiteli ve velikosti a tvaru, stejně jako přístup ke skříni.

X. A jak by měl vypadat podnikatel v pátek v předvečer víkendu? V tento den v týdnu, etiketa umožňuje volnější formu oblečení, ale základní rozhodování by mělo být dodrženo.

V pracovních dnech jsou muži zcela volní a mohou používat každodenní oblečení, samozřejmě, zatímco osobní postavení a profesní povinnosti jsou důležité. Ty možnosti, které si sysadmins, grafici nebo dirigenti mohou dovolit, nejsou vhodné pro učitele, právníky nebo manažery pracující s bankovními zákazníky.

Oficiální styl oblečení pro muže v každodenních souborech umožňuje přítomnost úpletu a absenci kravaty.

V této neformální úrovni jsou pěkné kostkované, rybí kosti, velké pruhované obleky, manšestrové nebo lněné obleky, tvídové a semišové bundy.

Košile mohou mít jasné pruhy nebo buňky, mohou být tmavší nebo jasnější než formální možnosti.

Obuv ze stejného denního motivu - mokasíny, jachtařské boty, mokasíny.

Společné oblečení pro muže v přísném obchodním stylu (s fotografiemi)

Ve všeobecně uznávaném obchodním stylu oblečení pro muže je oblékání přísně upraveno pro formální akce. Ne všechny oficiální denní akce se však konají na vysoké formální úrovni (např. Inaugurace, slavnostní a pamětní setkání, otevírání konferencí, fór apod.). Pro formální akce musí být pozvánky označeny znakovými kódy:

 • Černá kravata (oficiální, oficiální)
 • Bb - Business Best
 • Btr - Tradiční obchodní

Striktní obchodní styl mužů pro černou kravatu navrhuje:

 • Obleky vysoké úrovně dokonalosti z velmi dobrých tkanin - tmavě modré nebo tmavě šedé odstíny, případně - ve velmi tenkém proužku.
 • Pánský obchodní styl oděvu naznačuje jednobarevné košile - bílé, ecru, světlé odstíny modré, šedé, oceli. Bez kapsy! Povinná dvojitá francouzská manžeta pro manžety. Manžetové knoflíčky pro denní akce pouze skromné, stručné.
 • Muži doplňují své jednoduché kostýmy velkolepou přírodní hedvábnou kravatu - monofonní: modrou, vínovou, tmavou hořčici atd. (Ale ne černou!) Nebov malé skvrně (s výhodou žakárové tkaní). Pro obchodní formáty jsou vhodné vazby v diagonále.

Věnujte pozornost fotce - striktní styl oblečení pro muže umožňuje jednořadové vesty z hlavní struktury obleku:

 • Přívěsek na prsa je vítán.
 • Oxfordské boty (méně často „derby“) na parketové (kožené) podešvi - lak je možné, barva bot je černá nebo kaštanová.
 • Pás je přizpůsoben botě.

Striktní oblečení pro moderní muže

Doba přechodu v obchodní etiketě - 17: 00-20: 00. V tomto časovém intervalu jsou události na střední formální úrovni, které nemají striktní povahu, zpravidla na slavnostních příležitostech pořádány: dny otevřených dveří, prezentace, premiéry. Pořadatelé čekají na hosty, aby dodržovali pravidla slušnosti a určitý stupeň elegance vzhledu.

Kódové značky, které jsou charakteristické pro nestandardní obchodní formát:

 • Pozvánka na černou kravatu (kravata je vítána)
 • Černá kravata Volitelná (kravata je volitelná)
 • A5 (AfterFive-after five)
 • Semiformální (semifinále)

Strihací značky Black Tie striktní (formální, oficiální, Bb), které jsou charakteristické pro vysoce formální události, se v přechodném období - minimálně do 19:00 - téměř nepoužívají, protože zřídka organizují události tak přísného charakteru. formátu.

Pro akce od 17:00 do 20:00 má člověk velký výběr kostýmů!

 • Perfektní kostým se všemi důležitými detaily (těsně nad rozebranými)v den mužů v černé kravatu). K dispozici je také přidání kostýmů v barvách - více odstínů modré a šedé, hnědá je možná a pruhy jsou úzké a křídové - jsou o něco širší, mírně zastíněné - jako stopa křídy na plátně.
 • Tuxedo - s plnou výbavou.
 • Také v moderním obchodním stylu mužů pro přechodnou denní dobu, je vítán klasický klubový sako - tmavě modrý oblek se dvěma prsy. To je velmi elegantní téma. (Možnosti v barvě jsou možné.) Kalhoty pro něj vybrat šedé nebo tmavě béžové (černá - špatný tón!), Možné pruhy.
 • Velvet bundy - vždy zůstávají v aktivní módě, to jsou velmi krásné možnosti! Hluboká tmavě modrá nebo čokoládově hnědá bunda, spolu s odpovídajícím odstínem, je vždy pro všechny tyto slavnostní, ale laxní události vždy vítězným a elegantním pohledem.
 • Velký výběr a elegantní kravaty. Rovný, známý nám styly - s výkresy foulard a paisley nebo kotva-psací stroj do klubu blazer. Šátky na krk a kravaty.
 • A pouze pro smoking - motýlek nebo plastron - pod povinnou speciální košili s motýlkem!
 • Pro romantičtější představu může moderní člověk, který preferuje obchodní styl oblečení, nahradit kravatu vestou a krásně si nasadit límec na košili - s oblekem i smokingem, ale s druhým - pouze v uměleckém prostoru!
 • V obchodním stylu by měli být oblečeni muži s manžetami.Navíc, dvojitá francouzština (velkolepá a hustá) je vhodnější než manžety jediné Vídeň.
 • Oxfordské boty, nebo velmi kvalitní „derby“, nebo výborné mokasíny, boty jsou vyzvednuty v kostýmním souboru - různé barevné odstíny vypadají dobře na této „oslavě života“ - hořčici a burgundsku.
 • A pamatujte, že muž není plně oblečen bez šátku v kapse saka.
 • V případě, že v pozvánce (písemné nebo ústní) nejsou k dispozici značky pro oblékání, mohou si muži vybrat, zda zůstanou v denním „pracovním“ obleku nebo se změní na elegantnější celek - při dodržení všech pravidel slušnosti, označených jako „pravidla a požadavky etikety“ v na začátku tohoto tématu.

Oblečení pro muže ve volném obchodním stylu

Čas pro formální události odpovídající 20:00 (nebo 19:00) se rovná Black Tiel. U mužů toto pravidlo zůstává zásadní: slušný oblek (tmavě modrá, tmavě šedá) nebo smoking.

Pravidla "čisté" černé kravaty pro muže:

1. Obleky vysoké úrovně slušnosti - tmavě modré nebo tmavě šedé odstíny (ne černé!), Možná - ve velmi úzkém pásu.

 • Obleky jsou doplněny velkolepou kravatou (monofonní nebo skvrnitou, nebo je možné použít žakárové středně velké nečistoty). Diagonální vzor - pouze pro denní formát!
 • Kapesník.
 • Pásek v tónu boty - "Oxford" na parketové (kožené) podešvi.
 • Volný obchodní košile, muži by si měli vybrat kvalitní, bílé nebo světléodstíny, s francouzskými (dvojitými) manžetami. Manžetové knoflíčky mohou být velké a velkolepé - mistrovská díla šperkařského umění (na rozdíl od událostí pracovního dne!).

2.Tuxedo, ke kterému jsou nezbytné:

 • Jednovrstvé hedvábné pruhované kalhoty. Klasické kalhoty pod smokingem s vysokým nasazením, se speciálním pásem - na zipech, bez poutek na opasek (tento styl je velmi oblíbený u mužů - to je štíhlý, dává ozdobnou siluetu a zároveň velmi pohodlné).
 • Speciální bílá ocasní košile s malým lukem a manžetami. Měkké manžetové knoflíčky.
 • Široký pás (kabát, opotřebovaný na horní straně kalhotového pásu, záhyby jsou orientovány vzhůru) nebo vesta s jedním prsou (jeho spodní tlačítko není připevněno).
 • Motýlek stejné barvy s pásem (černá, tmavě modrá, šedá, méně často burgundská - lepší bez vzoru). Nebo kravata-plastron - je nosena pouze s jednovrstvou vestou - černou nebo ze stejné tkaniny jako plastron.
 • Kapesník smokingu je bílý, takže celý soubor smokingu je černobílý. Nebo v barvách šátku opakujte barvy plastronu (nebo motýlek, pokud si vyberete jeho barevné provedení).
 • Boty lakované boty nebo "Oxford" (lepší lak).

Tyto fotografie ukazují obchodní styl pánského oblečení pro večerní aktivity: