Produkty proti PMS. Premenstruační dieta

Podle vědeckých studií pouze 20% „šťastných“ žen nezažilo celou řadu „předmenstruačních kouzel“ - podrážděnost, bolest hlavy, bolest v dolní pánvi a hrudníku, ospalost, apatie, výbuchy hněvu a ostré nálady.

Hlavní příčinou PMS (premenstruační syndrom) je hormonální nerovnováha ženského těla - estrogen a progesteron. Boj s přírodními procesy je poměrně obtížné. Nicméně 80% žen, u nichž dochází k výrazným projevůmPMS , se doporučuje dodržovat „premenstruační dietu“, aby si udržely dobré zdraví a dobrou náladu.

Odborníci na výživu doporučují několik dní (5–7 dní) před začátkem menstruace používat „správné potraviny“, které tělu dodávají vitamíny vápníku, hořčíku a B a E.

  • Jogurt.Mléčné výrobky obsahují pro tělo potřebné množství vápníku. Navíc bifidobakterie "živého" jogurtu normalizují a stabilizují činnost gastrointestinálního traktu.
  • Levandule nebo máta . Pro bolest a nepohodlí v bederní oblasti, můžete použít esenciální olej z máty nebo levandule. Několik kapek esenciálního oleje s hladkými kruhovými pohyby (ve směru hodinových ručiček) se vtírá do kůže. Případně připravte krém „z PMS“ přidáním 2–5 kapek levandule (máty) do tělového mléka.
  • Heřmánek . Heřmánkový čaj pomůže vyhnout se opuchům ataké má lehký sedativní účinek. Kromě toho má heřmánek dobré protizánětlivé vlastnosti. Kontraindikace - alergie (idiosyncrasy).
  • Kukuřičné vločky nebo kukuřičná kaše . Studie amerických vědců ukázaly, že sacharidové potraviny mohou snížit některé z nepříjemných premenstruačních symptomů.
  • Pokud v předmenstruačním období jste trápeni nočními záchvaty hladu, neztrácejte srdce. Můžete jíst několikdata nebo kus banán, nebo několik ořechů.A pro dámy, které jsou příliš hladové, můžete udělat „noční salát“ smícháním všech výše uvedených složek a přidáním lžíce jogurtu.
  • Červené rybyobsahují mastné kyseliny, jejichž normální koncentrace v těle pomáhá snížit bolest na hrudi. Ideální - červené ryby vařené na grilu.
  • Meruňky, fíky a broskvejsou zdrojem hořčíku, jehož nedostatek přispívá ke vzniku PMS.
  • Kromě toho byste neměli před menstruací zbavit tělo proteinu. Pokud nebudete jíst maso, měla by být vaše stravaořechy, semena nebo mandle .
  • Červené víno . Polovina sklenice suchého vína nahrazuje progesteron, a proto vám umožní relaxovat, snížit podrážděnost a zlepšit náladu. Hlavní věc - nezneužívejte! Dva litry vína neřeší problém PMS a pouze zhoršují fyzický a morální stav.