Anglický interiér (vše v rámečku)

Pokud mluvíte o závazku k tradici a konzervatismu, pak jistě mnoho lidí okamžitě vzpomene na „starou Anglii“. Britové jsou vždy méně postiženi než zbytek okolního světa, bez ohledu na rozsah, anglický interiér není výjimkou. Stále zůstává mírně aristokratický, elegantní a „džentlmenský“ zdrženlivý.

Základem každého britského klasického interiéru jsou zpravidla tyto věci: regál nebo knihovna a speciální krbové křeslo a samozřejmě krb. Židle je obvykle potažena sametem, kůží nebo žinylkou. Má vysoké zadní a zakřivené nohy.

Mahagon se stal nedílnou součástí výzdoby anglického interiéru. Tento drahý a elegantní strom je charakteristickým rysem stylu a často hlavní výzdobou místnosti. Používá se při výrobě nábytku v interiérech, například pro zdobení stěnových panelů, soklů a záclonových tyčí.

Stěny jsou obvykle zdobeny tapisériemi nebo malbami a samotné stěny jsou prosté tapety nebo vzory v malých květinách nebo proužcích. Designéři věnují zvláštní pozornost oknům: bohaté záclony, které se skládají z několika částí - lambrequin, stylové tlusté záclony nebo závoje a zdobené masivními závěsy a tkaničkami.

V anglickém stylu jsou tradiční barvy olivové, šedé, bílé a všechny odstíny hnědé. Při zavádění sytějších barev, jako je žlutá, zelená a červená, je vhodné zvolit teplé odstínymusí být v souladu s ostatními.

Klec v anglickém interiéru

Obecně je klasický anglický styl především koloniálním stylem. Zde uvidíte jak lakonické skříňky, tak francouzské židle, stejně jako krajkové marocké stoly a těžké indické truhly s vložkami. Vyvstává otázka: co v prezentovaném "koloniálním zmatku" zůstává z Anglie? Co přesně dělá interiér angličtiny? Aby se designéři výslovně zaměřili na anglický původ tohoto stylu, zavedou designéři do interiéru tartany.

Tartan je světově proslulý skotský ornament. Skládá se z propletených čar, které tvoří obdélníky. Jako výsledek, kostkovaný vzor se stal výsledkem takového prolínání.

Ornament „tartan“ má mnoho variant: každý klan ve Skotsku měl svůj vlastní jedinečný tartan. Po nějaké době začali umělci a designéři navrhovat nové originální verze tartanů.

Tartani se nacházejí všude: v oblečení, v interiérech av různých doplňcích. Skotská buňka je stejně populární po celém světě, ale stále symbolizuje Británii a zejména Skotsko. Před dlouhou dobou se skotská buňka stala oblíbenou ozdobou obyvatel Anglie, kteří ji vyzdobili svými domy. Hlavními stylovými rysy anglického stylu v interiéru se tak staly kostkované stěny, nábytek a další interiérová řešení s kostkovaným vzorem.

Nejčastěji tartanový vzorAnglický a skotský styl najdete v čalouněném čalouněném nábytku. Méně obyčejně, buňka je nalezená v ubrusech a záclonách, stejně jako ve výzdobě zdí. V chodbách a na schodech se často používají kobercové podlahy, koberce a cesty s ornamentem "tartan".

Samozřejmě, v anglickém nebo skotském interiéru není možné bez klasických kostkovaných pléd. Je také možné vyzvednout židle s kostkovaným čalouněním, stínítky v kleci a další interiérové ​​předměty v kleci.

Kromě anglického stylu je buňka charakteristická pro další stejně populární řešení. Podívejme se na některé z nich.

1. Styl země

Zejména často se klec nacházela v kuchyních vyráběných ve venkovském stylu: zde je prezentována v záclonách, ubrusech, ubrouscích a potahech na židle a také tapetu v kleci. Obývací pokoj může být vyzdoben kostkovanou pohovkou a v ložnici vyroben z kostkované čelenky z tkaniny. Charakteristickým rysem buňky ve stylu country hudby je, že zde na rozdíl od anglického stylu převládají pastelové, jemné, méně kontrastní barvy. Vhodné bude nejen „tartan“, ale také dvou a tříbarevná buňka.

2. Luxusní styl

Klec je nejstarším mozaikovým vzorem. Návrháři nabízejí luxusní koupelnu s barevným skleněným stropem nebo mozaikovými stěnami. Zde je hlavním znakem materiálů a barev. Použijte fialové a zlaté, dřevěné, kamenné a přírodní tkaniny a nakonec se bude váš pokoj podobatkostkovaný palác. Toto řešení je vhodné pro zdobení hal a vypadá stylově s vysokými stropy. Vyžaduje smysl pro správné proporce a míru.

Jak vidíte, buňka není tak monotónní, jako byla poprvé. Použijte odvážná konstrukční řešení a váš domov bude jedinečný!