Koření a bylinky - léky z přírody

Moderní farmaceutický průmysl nabízí neomezený počet nejrůznějších léčivých přípravků prakticky ze všech nemocí a nemocí. Nicméně,lékydnes nejsou nejlevnější a nejdostupnější "potěšení", navíc to není vždy bezpečné. Spolu s 2 - 3 řádky označenými "indikace pro použití" nejčastěji existuje celá petice "kontraindikací a vedlejších účinků". A proto bych se nechtěl ocitnout v situaci, kdy bychom měli jednat s jednou věcí, mrzačit druhou.
Mnoho léků má přirozené, přirozené protějšky. Například byste měli dávat pozor na různé bylinky, koření a koření, které vám mohou pomoci odolávat chorobám a chránit zdraví a krásu po mnoho let. Kromě toho, "přírodní medicína" je několikrát levnější a bezpečnější.
Koření a bylinkylze označit za možnost „dva v jednom“ - a pomáhají v kuchyni, což dává vašemu kulinářskému mistrovskému dílu mimořádnou a rafinovanou chuť a v domácí medicíně se ukázaly být nepostradatelnými pomocníky. Například:
• Curcuma (Curcuma longa) je koření poměrně bohaté žluté barvy, která má silné antioxidační vlastnosti. Kurkuma (obzvláště populární v Indii) pomáhá v boji proti problémům, jako jsou rány a infekce, dokonale stimuluje imunitní systém, je přirozené antibiotikum, zvyšuje aktivitu střevní flóry, zlepšuje zažívací proces, podporuje tvorbu nových krevních buněk, je přirozenéhepatoprotektivní látka (chrání játra), inhibuje rozvoj nádorů a pomáhá zlepšit paměť (prevence Alzheimerovy choroby). Doporučení: přidejte kurkumu nejvýše nebo ½ čajové lžičky na pokrmy s rýží, fazolkami nebo kuskusem.

Česnek (Allium sativum)- je oblíbenou složkou kuchyní téměř ve všech zemích světa. A ne nadarmo. Česnek má výrazné léčivé účinky, což si získalo svou popularitu. Ve složeníje česnek bohatý na živiny, které aktivně odolávají virům a bakteriím. Kromě toho se česnek doporučuje k léčbě sleziny, slinivky břišní, bolestí hlavy, obezity, impotence, aterosklerózy, onemocnění žlučníku a gastrointestinálního traktu, hepatitidy, neurologických onemocnění, snížení cholesterolu atd. Doporučení: sekaný česnek lze přidávat do salátů, polévek nebo horkých omáček.
Sage (Salvia officinalis)je bylina s dobrými antibakteriálními vlastnostmi. Doporučuje se použít šalvěj pro prevenci a prevenci nemocí, jako jsou: bolest v krku, zánět sliznic úst a dásní, běžné nachlazení, spalničky, bolesti hlavy, chronická únava, bronchitida, pneumonie a sinusitida, léčba kašle a onemocnění gastrointestinálního traktu , žlučník, játra atd. Doporučení: Šalvěj může být považován za "bylinný" čaj, tinkturu, esenciální olej nebo pleťové vody. Ve vaření může šalvěj sloužitVynikající doplněk pro drůbež nebo vepřové maso. Kromě toho šalvěj dává zvláštní chuť dušená masa a polévky.

Přejeme vám zdraví!