Jak skákat přes švihadlo

Každý ví od dětství zábavnou zábavu - skákání přes švihadlo. Kolik složitých a dokonce bizarních kombinací vynalezlo dívky na dvoře! Bohužel, s věkem zapomínáme na dětskou zábavu a ve skutečnosti je švihadlo loajálním asistentem pro ty, kteří chtějí mít inteligentní štíhlou postavu.

Skákací švihadlo je překvapivě užitečné a jednoduché, pomáhá bojovat nejen s nadváhou, ale také pomáhá posilovat kardiovaskulární a respirační systémy, trénovat a ozvučovat svaly nohou. Univerzální simulátor pro hýždě. Účinnost skákání přes švihadlo je vyšší než účinnost plavání, cyklistiky nebo tenisu. Osoba s přibližnou hmotností 70 kg ztrácí až 710 kalorií při provádění skoků s lanem za hodinu.

Jednou z největších výhod švihadla přes ostatní cvičební stroje je dostupnost a jednoduchost. Odborníci však doporučují, aby se cvičení s lanem přeskakovala více než vážně, protože je to dobré zatížení celého těla.

Jak si vybrat "zázrak simulátor"? Aby bylo možné určit optimální délku lana pro vás, je nutné provést několik jednoduchých manipulací: vezměte dva konce lana do rukou a staňte se dvěma nohama uprostřed. Utáhne lano podél těla. Rukojeti lana by měly být umístěny těsně pod nebo na úrovni podpaží. To znamená, že délka lana je pro vás nezbytná pro pohodlné cvičení. Pokud je lano kratší, budete muset neustále dotahovat nohy, pokud je delší - bude obtížné provést dvojnásobekskoky. Také věnujte pozornost průměru , jehož optimální hodnota je 0,8-0,9 cm, ve sportovních obchodech je poměrně široká nabídka lan. Máte možnost koupit světlý a originální, barevný nebo monofonní. Na prodej jsou lana se skokanským můstkem, které vizuálně zaznamenají vaše úspěchy.

Co se nosí? Pro cvičení s lanem je nejvhodnější volbou těsné sportovní oblečení. Ženy se doporučuje nosit speciální sportovní podprsenku, která bude opravovat a podporovat jejich prsa.

Pro boty je volba na vás. Můžete udělat bosý, který umožňuje uvolnit nohy, a můžete si vybrat tenisky, které chrání prsty před poměrně bolestivé rány s lanem.

Jak se dostat na skoky. Zpočátku je třeba trochu zahřát, zvláště pokud jste dlouho nehráli sport. Při skákání padá největší zatížení na nohy a kotníky. Dělejte některá protahovací cvičení a lepší jogging.
Není nutné v prvních minutách tréninku má tendenci překonat světové rekordy. Spusťte skok s minimální frekvencí (přibližně 72 skoků za minutu) a postupně zvyšujte rychlost.

Přistání je nutné pouze na špičkách prstů. Je přísně zakázáno přistávat na plné noze, dotýkat se podlahy patami.

Pravidelnost je hlavní podmínkou pro dosažení požadovaného výsledku. Třídy v náladě vám nepomohou zhubnout a svaly nohou v tónu.

Pro účely čl. \ Tkardiovaskulární trénink může být přijatelný takový plán: třídy třikrát týdně po dobu 15 minut. Pro ty, kteří chtějí zhubnout - čtyřikrát týdněpo dobu 30 minut bez přestávky.

Věnujte pozornost, protože skákání s lanem je pro tělo docela intenzivní zátěží, existují určitá omezení:

  1. Je kontraindikováno skočit během bolesti hlavy.
  2. Neskákejte na plný žaludek. Doporučuje se skočit alespoň hodinu po jídle.
  3. Švihadlo je kontraindikováno pro osoby trpící kardiovaskulárními chorobami, u nichž je nežádoucí rychlá srdeční frekvence a náboje.
  4. Nemůžete skákat na laně k lidem, kteří mají problémy s páteří. Během seskoků během přistání je zatížení páteře větší než jeho vlastní váha.