Aromaterapie pro krásné tělo

I ve starověku byly aromatické oleje široce používány jako kosmetika pro péči o tělo a obličej.Aromanii předepisovali lékaři starověkého Egypta a Řecka při léčbě kožních onemocnění.V moderním světě zůstala aromaterapie, stejně jako dříve, poměrně účinným prostředkem k omlazení a léčbě těla a duše člověka.

Proč jsou esenciální aromatické oleje tak dobré a užitečné?

Esenciální olej má protizánětlivé, antibakteriální a antiseptické vlastnosti.Má blahodárný léčebný účinek na nervový systém, kůži, vlasy a nehty.Aplikovaná aromaterapie, jako v kombinaci s jinými léky, a nezávisle.

Existují také kontraindikace pro použití éterických olejů.

Tyto oleje mohou vyvolat alergickou reakci, tedy tělo, před použitím aromaoselu je nutné provést test alergie (naneste několik kapek oleje do ohybu lokte po dobu 30 minut).

Aplikujte oleje, které potřebujete k dávkování, a nezapomeňte se poradit s lékařem, který Vám předepíše požadovanou dávku a průběh léčby.

Nejznámějšími způsoby léčby éterickými oleji jsou aromatické koupele a masáže.Kromě toho se tyto oleje používají pro obklady, při jejich použití se inhalací přidávají do různých kosmetických přípravků.

Koupele, s přídavkem éterických olejů, dokonale zklidňují nervový systém, pomáhají při nespavosti.Pět až sedm kapek oleje stačí k tomu, aby se aroma.Teplota vody by měla býtpohodlné pro vaše tělo. Doba trvání takového postupu není delší než 15 minut. Do vody může být přidán levandulový nebo oranžový olej. Tyto oleje dokonale zbavují únavy. V případě kloubního onemocnění pomáhá eukalyptový olej dobře, v případě otoků nohou nebo houby na nohou se do vody přidává olej z čajovníku.

Inhalace s přídavkem citrónového oleje zvyšuje imunitu organismu. Vůně může být inhalována zláhve, nebo vložena olej na kus látky, vdechnutí namočené textilie po dobu 5-10 minut. Skvělý způsob inhalace je přidání esenciálního oleje do horké vody. Tento postup je dostatek dvou kapek oleje na půl litru teplé vody. Pro obklady, které pomáhají s anginou pectoris a popáleninami, je třeba přidat 300 kapek levandulového esenciálního aroma oleje do 300 ml vlažné vody, pak do něj namočte bavlněnou tkaninu, zmáčkněte ji a položte ji na bolavé místo. Po tomto postupu obal obklad plastovým tenkým filmem a nahoře ho zabalte suchým hadříkem. Tento proces zpracování trvá asi půl hodiny.

Tření, masáž čajovým olejem dokonale zbavuje bolesti kloubů a svalů paží a nohou. Pomerančový olej - účinný pro celulitidu. Rosemary esenciální olej je dobré použít pro bolesti zad, které se vyskytují s radiculitis a revmatismu. V takových případech, na bolavém místě, musíte dát několik kapek rozmarýnu a otřete je lehkými masážními pohyby.

A samozřejmě, aromaterapie se používá k zachování a udržení krásy apřitažlivost obličeje a těla ženy.

K přípravkům na péči o nehty a vlasy se přidávají éterické oleje.

Například dokonale čistí mastné vlasy a rozmarýn a tymiánový olej podporuje růst vlasů. Oranžový olej obnovuje poškozené a suché vlasy. Po aplikaci šamponu s přídavkem 10-15 kapek tohoto oleje se stanou hedvábnými a dokonale česanými. Pro růst a zpevnění nehtů proveďte koupel s přídavkem aromatických olejů. Třecí oleje bergamotu a eukalyptu v nehtové desce vám pomohou s křehkými a tenkými nehty.

K péči o obličej a ruce přidejte do krému 10–15 kapek, vhodných pro vaši pokožku, aromatický olej, a smíchejte s krémem. Palmové, růžové a mandarinkové oleje jsou ideální pro ruce, šalvěj, santalové dřevo, levandule nebo rozmarýn jsou nejlepší pro obličej. Tyto oleje dokonale zvlhčují pokožku, vyhlazují vrásky a zmírňují záněty. Pro tělový krém je vhodný geranium, grapefruit nebo cedrový olej.

Kontraindikace aromaterapie

Citronový olej je kontraindikován u lidí s rakovinou, během těhotenství a hypertenze, nepoužívá se tymiánový olej a rosemaryový olej pro epileptické onemocnění.

Pamatujte, že eukalyptus a homeopatické léky nejsou za žádných okolností slučitelné.

Všimněte si:

Pro dobrou náladu: pelargónie, šalvěj, jasmín.

Pro zmírnění stresu: růžový olej, levandule.

Pro bolesti hlavy: máta peprná, rozmarýn.

Pro spaní: heřmánkový a levandulový olej.

Pro radost: grapefruitový olej, bergamot.

Růžový olej je vynikající antidepresivum. No úlevy od smutku a zklamání,

Levandule - dokonale bojuje s viry.

Vyberte si olej podle svých potřeb!