Infrasauna pro tělesné použití

Infrasauna(infračervená sauna) - kabina, vyrobená z přírodního dřeva. Uvnitř této kabiny je, stejně jako v jiných saunách, obchod, na kterém by měl člověk sedět. Tato sauna je založena na infračerveném záření. Pro vytvoření takového záření uvnitř kabiny jsou instalovány speciální keramické zářiče infračervených vln. Zakladatel infrasauny lze právem považovat za japonského praktického lékaře Tadashi Ishikawa. Vytvořil zářiče, které mohou emitovat infračervené paprsky s vlnovou délkou 3 až 10 mikronů. S pomocí těchto vln můžete zahřát lidské tělo do hloubky 4 cm a zároveň neškodit zdraví.

Teplo vyzařované v infrasaunách je pro člověka naprosto bezpečné. Charakteristickým znakem těchto saun je, že vyzařování tepla je maximálně blízko vyzařování tepla samotného člověka. A proto je zvláště účinný a proniká hluboko do tkáně. Pronikané teplo způsobuje poměrně intenzivní pocení, které je několikrát více než v běžné sauně.

Teplota vzduchu v infračervené sauně je 40-50 stupňů, a díky infračervenému záření je teplo předáváno osobě a rovnoměrně se zahřívá zevnitř. Neexistují prakticky žádné kontraindikace použití infrasaun. Budeme o tom diskutovat níže. A nyní uvažujme o prospěšných léčivých vlastnostech našeho těla z návštěvy infračervené sauny:

  • Ztráta nadměrné hmotnosti. Infrasauna je nejlepší způsob, jak zhubnout. S průchodem infrasauny ztratíme nejen vodu,ale také hmotnost. To je způsobeno tím, že zatímco my relaxujeme v teple, naše tělo aktivně pracuje, čerpá krev, produkuje pot a spaluje kalorie. Díky tomu se naše spotřeba energie zvyšuje. V jednom sezení můžete ztratit hmotnost od 1 do 2,5 kg.
  • Infračervená sauna pomáhá v boji proti celulitidě. IR vlny pomáhají obnovit přirozenou rovnováhu pokožky a umožňují odstranit škodlivé látky ve formě potu z těla.
  • Zlepšuje se stav kůže.Pod vlivem infračerveného záření se významně aktivuje krevní oběh v kůži, což vede k expanzi a čištění kožních pórů. Stává se hladkým, elastickým, elastickým, odstraňuje odumřelé kožní buňky. Dokonce i ty póry, které dlouho nepracovaly, začnou pracovat. Díky infračervené sauně můžete eliminovat následující kožní nemoci: akné, lupy, lupénku, ekzémy, hojení ran, rány, popáleniny, zrychlení omrzlin.
  • Infračervená sauna pomáhá bolavým, unaveným svalům, zmírňuje napětí a bolest.
  • Infračervená sauna odstraňujenapětía celkovou únavu.
  • Jak se tělo ohřívá v infračervené kabině, cévy se rozšiřují, čímž stimulují zlepšení krevního oběhu v periferních oblastech a kapilárách.
  • Vzhledem ke zvyšujícímu se krevnímu oběhu, potní žlázy aktivněji vstřikují strusky a toxiny, soli těžkých kovů z těla.
  • S infrasaunami je výrazně zvýšena odolnost těla vůči různým infekčním onemocněním a reprodukci.viry. Počet bílých krvinek, které přicházejí do boje proti infekci, roste.
  • Infračervená sauna pomáhá v boji proti depresím a duševním poruchám. Užívání infračervených saunových svalů a lidských tkání uvolňuje nahromaděné napětí a tlak, který zlepšuje náladu a uvolňuje tělo.

Kontraindikace:

- Hnisavé procesy.

- Maligní a benigní tumory.

- Chronický alkoholismus.

- Menstruace.

- Vysoká tělesná teplota.

- Infekční choroby.

- Některé formy tuberkulózy (měly by se poradit s lékařem).

- Implantáty.