Jacqueline Kennedy Style - první dáma Ameriky


Život první dámy Ameriky, Jacqueline Kennedy, navzdory jejímu stavu, nebyl zdaleka neuzavřený. Žijte se svou milovanou osobou a víte, že je vášnivý pro druhého. Ztratit manžela na vlastní oči. Přežít roky tvrdého pití, ztratit vlastní pověst, a pak vstoupit do manželství s odporným miliardářem. Jacqueline Kennedy přežil mnoho věcí, ale styl této křehké ženy se snažil napodobovat miliony módy po celé planetě.

Šaty a kostýmy Jacqueline Kennedy (s fotografií)

Když se Jacqueline Kennedy stala první dámou Ameriky, při své první návštěvě ve Francii v novém stavu, šla se seznámit s Chanel, navázala s ní přátele a několik let zastupovala její módní dům po celém světě. Elegantní chuť první dámy byla pak průkazem pro mnoho módních návrhářů.

Jak je vidět na fotografii, Jacqueline Kennedy „představila“ Ameriku k „jednoduchým“ kostýmům Coco Chanel a rafinovanému stylu Givenchy:

Díky Jackie se svět „dozvěděl“ o módním domě Gucci - díky ní se do roku 1960 tato značka stala populární ve světě vysoké módy. Oblíbená kabelka Jacqueline house Gucci vydaná pod jejím jménem. Než se objevila Jacqueline Kennedyová, Amerika neměla prakticky žádnou první mediální první dámu. Tato úžasná a jasná žena, její mysl, aristokratická chuť a chování se staly vzorem. A dokonce i teď, mnoho let po jejím triumfu, vznikají obrazy a filmy, kolekce oblečení a jídel určených pro Jackie - styl ikonky!

Aristokratická paní Kennedyová získala velmi přísnou výchovu.a vynikající vzdělání. Navzdory tomu, že v mládí měla velmi skromné ​​finanční možnosti, věděla, jak se oblékat s chutí. Oblečení Jacqueline Kennedyové se samozřejmě stalo stylovějším s novým vysokým postavením prezidenta prezidenta. (Ačkoli, v spravedlnosti, to by mělo být poznamenal: v té době, a dokonce nyní tam jsou kritici “Jacqueline stylu”, ale toto jsou soukromé chuťové preference občanů o koho slušní lidé nediskutují ...)

\ t

Kostýmy Jacqueline Kennedyové a hlavně její růžové kalhoty najednou řídily mnoho žen bláznivé a šplouchaly na stránkách novin. A její slavné "značkové" luky na šaty nebo ve vlasech! Doslova každá žena v Americe v té době zneužívala tyto detaily ve výzdobě svých kostýmů ...

Jackie se raději oblékala s Chanelem, Givenchym a Pierrem Cardinem a byla také přáteli s italským Valentinem (šil šest šatů na jeden rok smutku za ni, stejně jako svatební šaty na svatební obřad s Onassisem) a milovala díla rusko-amerického Olega Cassiniho. Mimochodem, ta druhá byla „oficiální“ paní Kennedyovou. Podle nejkonzervativnějších odhadů biografů rodiny Kennedyových, během svého pobytu v Bílém domě, Jacqueline objednala asi 300 šatů do svého osobního koutura. Říká se, že prezident Spojených států doslova zasténal a získal účty od obchodů. Během slavné oficiální návštěvy Kennedyho páru ve Francii v roce 1962 o tom prezident Charles de Gaulle řekl: „Paní Kennedyová je příliš drahokam, dokonce i pro prezidenta Spojených států.“

Podívejte se na fotografii šatů JacquelineKennedy se slavnými luky - v časných šedesátých létech oni byli považováni za šokující okraj špatného vkusu, a nyní oni jsou voláni “Jackie styl”:

\ t

Jejich autorem je americký návrhář ruského původu Oleg Cassini.

Kromě vynikajících způsobů, pařížských kostýmů a bezchybného účesu měla Jacqueline mnoho dalších výhod: mluvila několika cizími jazyky, byla pozoruhodně vzdělaná a snadno udržovala vzájemný zájem o rozhovory s nejchytřejšími lidmi té doby. Jacqueline byla považována za úžasnou a dokonce fanatickou matku. Její touhy po šťastném mateřství se však několikrát staly tragédií: Jackie ztratila několik novorozených dětí, pětkrát byla těhotná, ale vychovala pouze dceru a syna.

Jacqueline Kennedy poté, co zabil Johna a svatbu s Aristotelem Onasisem

Na osudný listopadový den roku 1963 v Dallasu měl Jackie na sobě růžový oblek od Chanel, nyní je notoricky známý - pokrytý krví třicátého pátého prezidenta Ameriky Johna F. Kennedyho. Jacqueline je necitlivá, říkají, že nemohla plakat, jíst ani spát.

A série tragédií v rodině Jacqueline po atentátu na Johna F. Kennedyho pokračovala - na vzestupu jeho kariéry byl Johnův bratr Robert Kennedy zastřelen. Z jasného a zdánlivě nepotopitelného klanu zůstaly ruiny. Jak slavná vytrvalost, tak bezchybná síla první dámy selhala - „národní pýcha Ameriky“ se prostě utopila v alkoholu, zničila její bezvadnou pověst a svůj vlastní mýtus.

Téměř zoufalý krok se děje -manželství Jacqueline Kennedy a Aristotle Onassis, jeden z nejbohatších a nejvlivnějších lidí na světě. Ale jeho pověst je tak skandální, že tento čin není pro šlechtickou ženu a první vdovu v Americe odpuštěn. Noviny křičely: "John Kennedy zemřel podruhé!" A právě to bylo "staré libertine" Onassis, který se stal odbytištěm pro Jacqueline Kennedyovou, podařilo se jí vydat dech a příležitost "olíznout si rány", vrátit se do života. A možná je to právě toto manželství s inteligentním, stabilním, byť odporným mužem, který se stal přirozeným krokem z výšin hvězdného života do normálu.

Odešla do vydavatelství a po šesti letech tvrdé práce získala právo na „kancelář s oknem“ a stala se šéfredaktorem publikace „Doubleday“.