Ztráta řas. Důvody

Řasyjsou tuhé vlasy menší délky (10–5 mm) umístěné v oblasti volného okraje víčka. U lidí, přibližně 100 - 150 cilia být lokalizován na horním víčku, a 50 - 70 na spodním víčku. Řasy plní nejen estetickou funkci (oči a oči jsou tajemnější, výraznější a přitažlivější), ale také důležitá praktická funkce (chrání oči před vstupem malých cizích těles, které mohou být zraněny). Za 24 hodin roste řasa asi o 0,1 mm (v noci rostou řasy o něco rychleji).

Silné, silné, lesklé, dlouhé a nadýchané řasy - předmět ospravedlnitelné hrdosti každé ženy. Bohužel, ve skutečnosti může být všechno opačné. Řasy rychle hubnou a vypadnou, křehnou. Taková nepříjemná situace, jakonadměrná ztráta řas , může způsobit mnoho zkušeností, zkazit náladu a způsobit vzhled komplexů.

Každý člověk by podle „myšlenky přírody“ měl spadat do řasy. V průměru, řasa "žije" 100 - 200 dnů. Přirozená ztráta řas nevyvolává nepříjemné pocity, protože po chvíli roste nová. Pro zastavení nadměrných srážek je nutné zjistit a odstranit příčinu.

Příčiny ztráty řas

  • Alergie. Lidské oči jsou velmi citlivé. Použití nevhodných kosmetických přípravků nízké kvality pro péčikůže kolem očí a řas může vyvolat výskyt a vývoj alergií, stejně jako začátek aktivní ztráty řas.
  • Nesprávná péče. Řasy, stejně jako vlasy, potřebují pravidelnou, řádnou a pečlivou péči.Zanedbání základních hygienických pravidel (zejména jít do postele s make-upem na obličej) vede ke ztrátě řas.
  • Často vznikají umělé řasy .Tato metoda "zvyšování" řas se může také stát jasnou příčinou ztráty "nativních" řas.Umělé řasinky jsou připevněny k přirozenému, a proto zvyšují zátěž na ně.Kromě toho, použití nekvalitních materiálů nebo nesprávné budování poškozuje přírodní řasy.
  • Potraviny. Nedostatek vyvážené stravy vede k nedostatku užitečnýchlátek (vitamínů, aminokyselin, mikroprvků) v těle.Nedostatek základních látek ovlivňuje nejen stav kůže, vlasů, nehtů, ale samozřejmě i zdraví a krásu řas.
  • Oční onemocnění. Prodloužený zánět (blefaritida, konjunktivitida) způsobuje ztrátu řas.
  • Pokud používáte kontaktní čočky (pro zrakové nebo dekorativní účely), a proto pro ně používátepřípravky pro zvláštní péči , musíte věnovat pozornost kvalitě těchto prostředků.Možná řasy padají kvůli nim.

Pro přesné a jednoznačné určeníje důvod ztráty domácích řaspoměrně obtížný.V každém případě, aby se zabránilonegativních důsledků se doporučuje vyhledat kvalifikovanou pomoc od odborníků, kteří budou diagnostikovat a předepisovat nezbytnou léčbu.