Zrakové zotavení. Lidové recepty

Vidíte všechno, všechno chápete, víte všechno, přežijte všechno. Krásná slova o smyslu zraku v životě člověka. Mnozí z nás bohužel ani nepřemýšlejí o důležitosti vize v našich životech, dokud není vše úžasné. Šílený rytmus života moderní ženy, stresové situace v práci, rodinné starosti a problémy, mnoho hodin strávených v počítači mají negativní vliv na vidění. Postupem času se oči stále více a více unavují, objevují se zarudnutí a nepohodlí a nakonec se obrátíme na optometristu. A tady jsou první brýle, stylové a elegantní, obdiv ostatních, když jdete brýle. Ale navzdory záplavě komplimentů je to výsledkem zhoršení vidění. Proto stojí za to přemýšlet o tom, co lze udělat předem pro udržení vize, takže brýle pro vás nejsou ničím jiným než doplňkem a ne každodenní nutností.

Je nepopiratelné, že za přítomnosti očních onemocnění je nutná pomoc kvalifikovaných odborníků. Můžete však použít přírodní prostředky k udržení vidění doma. V první řadě si vzpomínám na slova z raného dětství maminky nebo babičky o úžasné užitečnosti mrkve na zrak.

Mrkev.Oftalmologové plně potvrzují užitečnost mrkve pro prevenci očních onemocnění. Mrkev obsahuje takovou formu vitaminu A jako beta-karoten. Beta-karoten má velký význam pro vizuální pigment, který je součástí buněk oka. Proto naše oči potřebujíčerstvé mrkve. Existuje však jedna VUT. Beta karoten v mrkvi je ve formě rozpustné v tucích. Proto, mrkev salát stačí vyplnit se zakysanou smetanou nebo máslem. Pro udržení požadované hladiny beta-karotenu v těle musíte pravidelně používat produkty jako mrkev, játra, mléko a rybí olej. Tento produkt může způsobit kategorický protest kvůli specifické chuti a vůni. Ale díky vývoji farmakologie lze rybí olej zakoupit v kapslích, což plně usnadňuje jeho použití.

Borůvky.Borůvky mají pozitivní vliv na lidské vidění díky vysoké koncentraci antioxidantů (rostlinných sloučenin). Neocenitelná zkušenost tradiční medicíny ukázala, že jíst borůvky pomáhá snižovat křehkost kapilár, podporuje regeneraci fialového pigmentu sítnice, uvolňuje krevní cévy oka, zlepšuje krevní oběh a funkci optického nervu. Také v sítnici jsou schopny tvořit a hromadit toxiny, které poškozují citlivé buňky a v důsledku toho zhoršují vidění. K neutralizaci toxinů stačí použít jednu lžičku „zázračných bobulí“ denně. Je to toto množství borůvkových živin, které tělo dokáže absorbovat. Pokud je pro vás obtížné každý den získat čerstvé plody, můžete v lékárnách zakoupit biologické doplňky na bázi borůvek nebo očních aplikací (řešení).

Postarejte se o své vidění, je včasnější předcházet nemoci než vyléčit.