Zestárneme z počítače

Vědecký a technologický pokroka rozvoj civilizacepřinesly do našich životů mnoho výhod a pohodlí. Moderní technologieuniverzální počítače - notebooky a netbookydoprovázejí moderní ženu vždy a všude - v práci i doma. Vzhledem k vysoké mobilitě moderních technologií, výjimkou není ani odpočinek s odlety na přírodu, moře nebo les. Takové vybavení však představuje hrozbu pro naše zdraví, a tím i krásu.

Počítačové záření má dostatečně vysokou pronikavou sílu, která negativně ovlivňuje lidskou kůži a ničí strukturu vláken. Výsledkem je, že kůže se stáváochablou, ztrácí pružné vlastnostia pružnost, dehydratuje.Počítačové zářenímůže být významnou příčinou předčasného stárnutí pleti .

K neutralizaci škodlivých účinků počítačového záření doporučují odborníci některá poměrně jednoduchá řešení.

  • Jeden z jejich výstupů byl navržen německými vědci. Šokovali svět senzačním objevem. V průběhu vědeckého výzkumu bylo zjištěno, že zelenina, jako jsou rajčata a zelí, může chránit pokožku před škodlivými účinky počítače. K tomu je třeba denně použít asi 500-700 gramů "chráničů zeleniny". Částka rozhodně není malá. Snažte se použít alespoň polovinu doporučené dávky, protože zelenina je prakticky jen voda.
  • Nizozemští vědci doporučují po dokončení počítačesi uvolněte fyziologický nebo relaxační obklad. K tomu je nutné namočit čistý ručník fyziologickým roztokem nebo jehličnatým roztokem a několik minut položit na obličej.
  • Doporučuje se podávat obličej, který je dlouhý v blízkosti monitoru, zevnitř. Pro tento účel je nejvhodnější variantou čištěná voda. Každou hodinu a půl vypijte několik doušek vody s přídavkem citronové nebo grapefruitové šťávy.
  • Nezapomeňte také na všeobecně uznávanou úroveň práce na počítači: dodržujte bezpečnou vzdálenost od monitoru, každou hodinu si vezměte technickou přestávku po dobu 10-15 minut, provádějte jednoduchá gymnastická cvičení pro oči.