Zbavte se pálení žáhy rychle a účinně: lidové prostředky

Poté, co jíme něco pikantní nebo tuk, často vzniká otázka: jak se rychle zbavit pálení žáhy doma? Někdy se zdá nemožné odmítnout pokušení potravin - nemůžete se neustále omezovat.

Naštěstí existuje několik způsobů, jak odstranit nepříjemné příznaky pálení žáhy. Pokud po jídle pocítíte neustálý pocit pálení v hrudi a nepříjemné pocity, jako je horečka, v jícnu, tento článek vás naučí, jak tomu zabránit.

Co je pálení žáhy

Pálení žáhy je tedy pocit pálení v jícnu způsobený podrážděním sliznice. Důvodem je oslabení svěrače - svalu, který neumožňuje uvolnění žluči do jícnu.
Pokud jsou stěny žaludku přizpůsobeny kyselině chlorovodíkové, nemůže jícen bojovat s agresivním složením. V důsledku toho se sliznice jícnu začíná zhroutit a není schopna produkovat ochranný hlen.

Přečtěte si také: Léčíme sinusitidu doma

Tento jev lze nazvat chemickým popálením - stává se příčinou nepříjemného pálení. Pokud si myslíte, že statistiky, více než polovina populace ve vyspělých zemích trpí pálením žáhy, a třetina z nich hlásí nepohodlí více než jednou týdně.


Je zřejmé, že časté pálení žáhy je zoufalé.signál těla, že se něco špatně děje s vaším zdravím nebo výživou. Zjistěte, co způsobuje pálení žáhy, aby se snížilo riziko jeho výskytu.

Příčiny pálení žáhy

Než se naučíte, jak se rychle zbavit pálení žáhy během těhotenství, musíte zjistit, proč se vám toto onemocnění znovu a znovu vrací. Hlavními příčinami jsou chronická onemocnění postihující orgány gastrointestinálního traktu.

 • Kýla otvoru jícnu v membráně. Nemoc neumožňuje regulovat tok žluči. Je-li díra větší než její přirozená velikost, pak se čas od času do žíly hrudníku vyhodí část žluči. Pálení žáhy v takových případech často přichází v noci, po užití mastných nebo sladkých potravin, nebo po intenzivní fyzické námaze.

Chronická onemocnění postihující orgány gastrointestinálního traktu jsou hlavními příčinami pálení žáhy

.
 • Chronická gastritida je neustálý zánět sliznice žaludku. S gastritidou je stravování horší než zdravý stav. Mezi nejčastější příznaky gastritidy patří pálení žáhy, někdy doprovázené akutní bolestí v horní části břicha.

Může být užitečné: Jak alkohol ovlivňuje zdraví?

 • Gastrický vřed je onemocnění, při kterém je poškozena sliznice žaludku a není schopna plnit své přímé funkce. Přítomnost vředu brání tomu, aby se žaludek stahoval, a to zase zpomaluje zažívací proces. Velké kousky jídlazačnou se zdržovat v žaludku, což provokuje jeho protahování. Žluč tímto způsobem a vstupuje do jícnu.
 • Achilles a achlorhydria jsou vzácnější onemocnění ve srovnání s výše uvedenými. Pokud tyto chronické patologické stavy v organismu neprodukují kyselinu chlorovodíkovou a pepsin, což zajišťuje rychlé rozpad bílkovin. V žaludku dochází k fermentaci potravin, které se konzumují, protože kyselina mléčná a butylová se uvolňují do trávicího traktu.

Mastné potraviny mohou způsobit pálení žáhy

.
 • Pokud jste podstoupili operaci k odstranění duodenálních fragmentů, může být problém.
 • Silná léčiva, která poškozují sliznici žaludku. Mezi takové léky patří i jednoduchý aspirin, stejně jako léky, které zmírňují křeče, léky na spaní a silná sedativa.
 • Některé potraviny mohou způsobit pálení žáhy. Patří mezi ně všechny tučné potraviny (klobásy, nesprávně vařené maso, majonéza, máslo, sádlo, arašídová pasta atd.), Pečivo (čerstvé pečivo bude obzvláště nebezpečné), různé omáčky, cukrářské výrobky (čokoláda, marshmallow, marmeláda), a také kyselá jídla - jablka, citrony, švestky. Časté případy pálení žáhy po alkoholu a určitě tato nemoc je vám zaručena v případě silného přejídání.

Kromě nemocí a přejídání může být otázka „jak se rychle zbavit pálení žáhy v krku“ způsobena jinými důvody. Například špatné návyky -závislé na cigaretách nebo silné konzumaci kávy a kofeinových nápojů.

Mnoho kofeinových nápojů způsobí pálení žáhy

.

Láska k nápojům syceným oxidem uhličitým a používání nadměrného množství horkého koření se do vašich rukou nedostane. Každý z těchto prvků dráždí žaludek a vede ke zvýšené produkci kyseliny a jejich kombinace bude „pálivou směsí“ pro pálení žáhy.

Pokud trpíte často pálením žáhy, měli byste svou stravu zcela přehodnotit. Přezkoumejte a ujistěte se, že nejíte příliš mnoho citrusových plodů, rajčat (a rajčatových omáček), různých okurek - i když jsou pečlivě připraveny babičkou na celou zimu.

Důvodem pálení žáhy může být také konzumace čerstvých housek a koláčů, jakož i smažených potravin . Možná, že vás vaše tělo tlačí na správnou dietu: místo pečení masa, začněte vařit nebo vařit, a otázka „jak se zbavit pálení žáhy rychle doma“ vás bude trápit méně často.

Pečené maso bude muset být opuštěno

Pálení žáhy se však může vyvíjet také v důsledku faktorů, které s vaší stravou zcela nesouvisejí. Například, pokud vaše práce zahrnuje vzpírání, pocit pálení v hrudní kosti může způsobit fyzické přetížení. Zbavte se příliš těsných pásů a pásů - mohou narušovat správnou funkci jícnu.

Přečtěte si také: Jak léčit cystitidu doma?

Nadměrná nadváhavede ke zvýšení intraabdominálního tlaku, který může také způsobit pálení žáhy. Stejně, mimochodem, se stává těhotným ženám - to je důvod, proč při čekání na dítě, nastávající matka může často trpí pálení žáhy útoky.

Nezapomeňte, že mnoho onemocnění gastrointestinálního traktu je spojeno se zvýšenou úrovní stresu. Pokud den předtím, než jste museli být nervózní nebo velmi znepokojeni něčím, není divu, že se probudíte s pálením žáhy.

Příčinou pálení žáhy může být i závažný stres

Jak se zbavit pálení žáhy

Mnozí jsou znepokojeni otázkou, jak se zbavit pálení žáhy navždy lidovými prostředky? Kromě zřejmých věcí - je třeba upravit svou stravu a zhubnout, pokud trpíte nadváhou - existuje několik osvědčených prostředků, jak se zbavit pálení žáhy, aniž by se uchýlil k lékům.

Podívejte se na jedlou sodu, která je téměř jistě ve vaší kuchyni. To pomůže neutralizovat některé z příznaků pálení žáhy. Stačí pouze čtvrtina nebo půl lžičky sody a zředit ji ve sklenici (200 ml) teplé vody. Roztok musí být opilý v malých doušcích, ale stále bude nutné „dokončit“ to rychle - jinak bude mít voda čas vychladnout.

Nepijte do konce - vylijte zbytky obsahující zbytky práškové směsi. Nezapomeňte, že jedna sklenice je maximální denní dávka. Neměli byste se zapojit do takové „samoléčby“: soda pouze zmírňuje bolest a nepohodlí, ale nevyléčí základní příčinu.

Použití sodovky pro pálení žáhy může být nebezpečné

Pozor! Dlouhodobé užívání sody může vést k alkalóze (alkalizaci krve) a peptickému vředu, což by mělo za následek mnohem závažnější následky než pálení žáhy. Proto lékaři důrazně nedoporučují zapojit se do této metody řešení příznaků pálení žáhy.

Heřmánek extrakt bude dobrou pomocí. Uvařit rostlinu, jak je uvedeno v návodu: trvat na vařící vody po dobu 20 minut, pak kmen a pití v malých doušcích. Samozřejmě, heřmánkový čaj není odpovědí na otázku, jak se rychle a natrvalo zbavit pálení žáhy doma, ale pomůže to desítkám dalších problémů. Například heřmánek je nepostradatelný při léčbě nachlazení.

Lněné semínko, které lze zakoupit v každé lékárně, vám ušetří spalování během pálení žáhy. Večer si připravte odvar - stačí nalít semena (asi dvě čajové lžičky) ½ šálku vroucí vody. Užívejte tuto infuzi na prázdný žaludek před snídaní po dobu dvou dnů.

Je zajímavé: Jak čistit tělo toxinů doma?

Infuze heřmánku zmírní bolest

\ t

Bramborová šťáva také pomůže dočasně neutralizovat pálení žáhy: také sníží bolest v žaludku. Nepoužívejte pro přípravu hlíz, které byly v zimě zastaralé - je nejlepší vzít nové brambory. Je nutné ho strouhat na jemném struhadle, vytlačit šťávu (nejméně ½ šálku) a ihned vypít. Doporučuje se provést takový postup na prázdný žaludek (nejméně 10%). \ Tpůl hodiny).

Jablečný med pomůže vyrovnat se s působením žaludeční kyseliny - stačí, abyste jablka odlupovali (nezapomeňte krájet jádro), nakrájejte je na tenké plátky, a pak vařte ve vodě asi tři hodiny. Konzistence by měla být silná a sladká k chuti. Po ochlazení. Buďte opatrní: metoda není vhodná pro ty, kteří jsou citliví na kyselé.

Jablečný med se vyrovná s působením žaludeční kyseliny

Prevence pálení žáhy

Pokračujeme ve vyprávění, jak se rychle zbavit pálení žáhy doma a bez tablet, a proto si uvědomujeme, že je důležité nejen změnit stravu a přehodnotit své názory na výživu, ale také získat zdravé stravovací návyky. Měly by být:

 1. Je nutné jíst v malých porcích, ale často - nejméně 5-6 krát denně. Pamatujte si, že i jablko je považováno za jídlo, ale snažte se zapojit do potravin, které zvyšují kyselost. To vše pomůže zlepšit trávení.
 2. Vzdát se kouření a alkoholu. To prospěje nejen jícnu, ale celé tělo.
 3. Nesmažte ryby, zeleninu a maso. Nakupujte pomalý vařič nebo dvojitý kotel nebo jen vařte jídlo.
 4. Bude nutné odmítnout nejen smažené a moučné, ale i vývar a koření. U všech přípravků, které způsobují nadýmání, je třeba dbát zvýšené opatrnosti. Patří mezi ně zelí, mléko a luštěniny.
 5. Zahrnout do dietních potravin, které obklopují žaludek - především kefír a zakysanou smetanu, stejně jakosmetana, tvaroh, cuketa, brambory, mrkev a dýně.
 6. Nepokračujte bezprostředně po jídle do postele - v ideálním případě 3 hodiny po posledním jídle.
 7. Pokuste se pít více bylinných nálevů - ale pamatujte, že mají své vlastní kontraindikace, takže vše je dobré s mírou.
 8. Do své stravy přidávejte mandle. Den je dost na to, abych mohl jíst několik hrstí. Mandle chrání stěny žaludku a zmírňuje příznaky pálení žáhy a je také vynikající profylaktický.

Pokud není možné překonat pálení žáhy po delší dobu, poraďte se s lékařem

.
Bohužel je nemožné se zbavit pálení žáhy navždy, ale můžete se chránit vlastní stravou a dalšími opatřeními. Všechna tato doporučení navíc přispějí ke zlepšení gastrointestinálního traktu, což zlepší vaše zdraví a pohodu obecně.

Pamatujte, že s tradiční medicínou byste měli být vždy opatrní. Nenechte se unést samoléčbou, a pokud nemůžete překonat pálení žáhy po dlouhou dobu, poraďte se s lékařem. Tlumení bolesti a pálení, problém nevyřešíte.

Nicméně, pro většinu lidí, kteří netrpí pálením žáhy příliš často, bude výše uvedený soubor opatření dostačující na to, aby se utopili příznaky pálení žáhy a celý den se cítili skvěle.