Výhody a poškození křepelčích vajec

Malé tečkované kuličky - křepelčí vejce, která je nám od dětství známa od nadšených recenzí v časopisech, jejichž výhody a škody ještě nejsou zcela pochopeny. Jsou tak užiteční, jak říkají? Nebo to není nejlepší alternativa kuřecích vajec? Pojďme na to přijít.


Složení

V první řadě byste měli věnovat pozornost množství vitamínů a stopových prvků, které jsou přítomny v křepelčích vejcích, což může způsobit jejich prospěch nebo poškození určitému organismu.

Křepelčí vejce jsou bohatá na vitamíny B

\ t

Křepelčí vejce jsou bohatá na vitamíny skupiny B - vitamín B1 v jednom malém vejcovitém vejci více než třikrát v slepičích vejcích! Vitamin B2 více než 2 krát. Také křepelčí vejce obsahují velké množství vitamínu A a vitaminu B9 a v nich je více než desetkrát více vitamínu A než u kuřat - skutečný zdroj krásy a zdraví.

Základní stopové prvky bohaté na křepelčí vejce jsou:

 • draslík;
 • Vápník;
 • sodík;
 • železo;
 • Selen;
 • hořčík;
 • Fosfor.
Také ve složení vajec jsou glycin, interferon a aminokyseliny - lysin, tryptofan a arginin. Množství vitamínů a stopových prvků dělá křepelčí vejce opravdunepostradatelným produktem.

Výhody křepelek

\ t

Výhoda a poškození křepelek

Výhody křepelčích vajec lze posuzovat na základě skutečnosti, že po škodách způsobených jaderným útokem na japonská města Hirošima a Nagasaki je začali používat k obnovení zdraví dětí a dospělých. V těch strašných letech se obyvatelé Japonska ocitli na pokraji katastrofy a vědci se rozhodli najít nástroj, který pomůže posílit imunitu občanů, odstranit radioaktivní prvky z těla a zvýšit celkový tón.

Po analýze řady užitečných výrobků dospěli vědci k závěru, že křepelčí vejce mají k tomu vše potřebné. Od té doby je jedním ze zákonů Japonska: "Denní používání křepelčích vajec - 2-3 kusů nutně pro dospělé a děti."

Japonská zkušenost byla později přijata našimi krajany, když nastala katastrofa v jaderné elektrárně v Černobylu. Křepelčí vejce byla zahrnuta ve stravě obětí, což pomohlo vyhnout se vedlejším účinkům a zlepšit fungování těla u dětí i dospělých. Od té doby vzrostl zájem o "skvrnitá vajíčka", tady a tam se na policích objevily nadšené recenze a malé "elixíry věčného života".

Křepelčí vejce pomohou posílit imunitní systém, zlepšit celkový tón

\ t

Je zajímavé, že příznivé vlastnosti těchto vajec byly objeveny dávno před dvacátým stoletím - byly používány ve starověkém Egyptě, protože věděly, jak je tento účinek příznivý.dietní jídlo na zdraví.Co je tedy použití křepelčích vajec, jak je správně vzít a je možné jim ublížit?

Začněme škodou.Ano, stejně jako jakýkoli výrobek, který se používá v přemrštěných množstvích, mohou křepelčí vejce také ublížit osobě.Aby se tomu však zabránilo, stačí omezit se na určitý počet varlat denně a vzít v úvahu zvláštnosti vlastního těla - u některých nemocí jsou křepelčí vejce kontraindikována.

Takže u dětí je míra 2 vajec za den (u předškoláků - jedna), u žen stačí jedno varle, ale u mužů stojí za to jíst až tři vejce denně.Současně, pokud se opravdu chcete nechat hýčkat neobvyklým produktem, dospělý může jíst 6 vajec denně - ale pak si udělá pauzu.

Je důležité dodržovat normy křepelčích vajec

Příznivé vlastnosti křepelčích vajec jsou způsobeny vysokým obsahem vitaminů, stopových prvků a esenciálních aminokyselin.Dokonce i „mýtický“ B12 je v těchto vejcích přítomen v množství dostatečném pro vegetariány, aby nahradili maso tímto výrobkem.Vejce navíc obsahují antioxidanty - látky, kterými jsou buňky těla chráněny před solemi těžkých kovů, což znamená, že jejich použití snižuje riziko vzniku nádorů.

Jak již bylo zmíněno, křepelčí vejce významně zvyšují imunitu, pomáhají člověku snáze snášet nemoci nebo se jim zcela vyhnout.Interferon ve složení vajec umožňuje regeneraci tkáněa hojení ran rychleji, takže lidé, kteří mají problémy se střevem nebo žaludkem, takové jídlo je prostě nutné.

Křepelčí vejce proti mládě

\ t

Jak víte, kuřecí vejce mají vysoký obsah cholesterolu, proto se nedoporučuje konzumovat ve velkém množství a pro některé lidi jsou zcela kontraindikovány. Na rozdíl od kuřecích vajec, křepelčí vejce, i když obsahují cholesterol ještě více, jsou relativně bezpečné, protože jsou neutralizovány lecitinem. Lecitin při interakci s cholesterolem neguje jeho účinek a pomáhá posilovat krevní cévy.

Obzvláště velký je přínos křepelčích vajec pro ženy, a to navzdory skutečnosti, že jim chybí kontraindikace téměř žádné škody. Vitamín A, který se nachází ve velkém množství v křepelčích vejcích, činí pokožku a vlasy zdravější, pomáhá obnovit jejich strukturu.

Křepelčí vejce jsou velmi užitečná během těhotenství

.

Každý ví, že ženy mají nestabilní hormony, zatímco konzumace křepelčích vajec pomáhá vyrovnávat to, což znamená, že může výrazně zlepšit stav ženského reprodukčního systému. Křepelčí vejce se používají k prevenci mastopatie, myomů a děložních polypů.

Ze stejného důvodu je užitečné vzít je těhotným ženám - kompenzovat nedostatek vitamínů skupiny B. Koneckonců, nedostatek těchto vitaminů a vede k obtížnému psychickému stavu během těhotenství, kdy se žena stává více rozmarnou aemocionální.

Kyselina listová obsažená ve vejcích také napomáhá správnému vývoji embrya, je zodpovědná za nastavení orgánů nenarozeného dítěte, snižuje riziko potratu a snižuje tón dělohy. A vzhledem k velkému množství železa křepelčí vejce pomáhají vyrovnat se s chudokrevností, zvýšení hemoglobinu.

Zajímavé : Strava pro plochý žaludek

Výhody křepelek pro mužské tělo

Křepelčí vejce chrání muže před potencí

\ t
Výhoda křepelčích vajec pro muže je také nepochybná, přičemž možnost jejich poškození je mimořádně minimální. Vzhledem k velkému množství bílkovin a aminokyselin pomáhají udržovat normální erektilní funkci, správně považovanou za "mužský produkt" a dokonce i afrodiziakum. Vzhledem k lecitinu se cévy čistí, včetně genitálií, což způsobuje rychlejší nástup sexuálního vzrušení. Tato vlastnost křepelčích vajec byla zaznamenána v Německu, takže každý Němec jí na snídani několik vajec, které je chrání před impotencí a dlouhodobě chrání intimní zdraví.

Je však obzvláště důležité, jak přínosné je užívat křepelčí vejce dětem, protože to, co prospívá dospělému organismu, může poškodit dítě. V případě skvrnitých varlat se o to nestarejte.

Křepelčí vejce zlepšují duševní schopnosti dětí

\ t

Křepelčí vejce jsou dietním výrobkem, který lze konzumovat i alergiemi. Děti je proto dostávají bez strachu. Akolik využití v těchto drobných kuličkách! Podle mnoha studií pomáhají křepelčí vejce zlepšit duševní schopnosti, příznivé účinky na mozek a nervový systém. To je obzvláště užitečné pro děti ve škole - vzhledem k glycinu obsaženému ve vejcích se děti cítí klidněji, sebejistěji, snáze se jim vyrovnávají se stresem.

Tyrosin, který je obsažen v žloutku, má také posilující účinek na nervový systém, zbavuje dítě zmatku a únavy, pomáhá cítit se energicky.

Vitamin A je užitečný nejen pro vlasy a kůži, má příznivý vliv na zrak a také pomáhá zlepšit odolnost vůči nachlazení.

Zajímavé: Potravinové alergie u dětí: příznaky, příčiny a léčba

Výhody skořepiny

Vaječné skořápky se používají jako potravinářské přídatné látky

Samostatně stojí za zmínku výhody skořápky - používá se také jako doplněk stravy k vyrovnání množství vápníku v těle nebo k vyléčení dítěte z křivice a osteoporózy. Aby bylo možné správně použít skořápku, musí se vejce nejprve vařit, poté se vařená skořápka promyje, vysuší a rozemele na prášek. K tomu přidáme trochu citronu a rybího oleje - a dospělí a poloviční děti vypijí výslednou směs v lžičce denně. Podle recenzí je chuť takové drogy poměrně příjemná díky citronové šťávě.

Bohužel, během tepelného ošetření dochází ke ztrátě některých živin ve vejcích,takže pokud můžete jíst syrová vejce, měli byste je jíst místo vařené nebo smažené. Ale pouze za podmínky, že existuje naprostá důvěra ve zdraví křepelek a splnění všech hygienických norem pro jejich údržbu. V opačném případě existuje riziko nákazy salmonelózou - ačkoliv na rozdíl od běžných kuřat jsou křepelky z nich nemocné mnohem méně často, ale tyto případy se stále dějí.

Když gastritida, lékaři doporučují jíst syrové křepelčí vejce a vařené

Zvláštní pozornost by měla být věnována otázce výhod a škod způsobených křepelčími vejci v gastritidě - měly by být užívány jako léky nebo ne? Když gastritida zapálí sliznici žaludku, aby jí pomohla obnovit, mnoho lékařů doporučuje jíst syrové křepelčí vejce a vařené. Koneckonců, jsou snadno stravitelné, nevkládají žaludek a mají příznivý vliv na jeho stav.

Další vážnou chorobou křepelek může pomoci rakovina. Zní to fantasticky, ale bylo to s vítězstvím nad účinky radiace, že studium prospěšných vlastností těchto vajec začalo. Jak si vzít křepelčí vejce pro onkologii tak, aby tělo dostalo významné výhody v boji proti závažné nemoci a nedošlo k žádné újmě? K tomu musíte pít syrová vejce, ihned po probuzení, v množství asi 5 kusů. Vejce jsou často vyráběna s přidáním šťávy nebo medu, aby byl tento „lék“ chutnější.

Jak vařit

Křepelčí vejce se vaří stejným způsobem jako slepičí vejce, jen o málo méně času - protožeskvrnitá vejce jsou téměř poloviční než kuřata. Proto jen pár minut stačí na to, aby se vejce natvrdo vařila a ne více než pět natvrdo vařených vajec. Vařit déle nestojí za to, protože pak jsou živiny jednoduše zničeny.

Kontraindikace

Je zakázáno jíst křepelčí vejce pro choroby uvedené níže

.

Navzdory všem příznivým vlastnostem křepelčích vajec bychom neměli zapomínat, že existují lidé, kteří je nesní. Především lidé s takovými chorobami musí být opatrní:

 • diabetes;
 • Onemocnění ledvin a jater;
 • ateroskleróza;
 • Cholelitiáza;
 • Vysoký cholesterol;
 • Intolerance na protein.

Pokud jste alergičtí na bílkoviny, nezáleží na tom, zda se nedají jíst křepelčí vejce nebo slepičí vejce. Totéž lze říci o cholesterolu - s jeho zvýšenou hladinou, před konzumací vajec, měli byste se poradit se svým lékařem.

Pro zdravé lidi mohou být křepelčí vejce škodlivá pouze tehdy, jsou-li zastaralá. Proto byste se měli vždy pečlivě dívat na datum výroby a koupit vejce, která nejsou „starší“ než v týdnu - nemůžete s jistotou říci, že byly v obchodě uloženy v ideálních podmínkách. Přestože maximální dostupnost křepelčích vajec je až 60 dní při teplotě nepřesahující 10 stupňů Celsia, stále to nestojí za riziko.

Je nutné dodržovat podmínky skladování a kontrolovat dobu použitelnosti křepelčích vajec

.

Proteinové potraviny jsou zcelavyloučit ze své stravy ty, kteří mají vážné onemocnění jater a ledvin, a žlučovými kameny, mohou způsobit uvolnění žluč - takže byste měli brát je s opatrností.

Jak bylo uvedeno výše, mnoho tradičních léčitelů doporučuje užívat vejce uvnitř na prázdném žaludku, aby se tělo uzdravilo a omladilo. To je možné pouze v případě naprosté důvěry v kvalitu a čistotu produktu, jinak by taková „léčba“ mohla způsobit nenapravitelné poškození těla.

Zajímavé: Domácí vlasové masky z křepelčích vajec ...

Recepty

Můžete křepelčí vejce smažit, vařit, připravit z nich omeletu nebo použít originální recepty.

 • Brambory s vejci a sýrem

Pečené brambory s křepelčím vejcem a sýrem

Vezměte několik velkých brambor a vařte je v uniformě. Pohodlné, čisté, nařezané na polovinu a opatrně vyjměte jádro, aby se šálky. V každém z výsledných šálků je rozdělíme na křepelčí vejce, sůl a posypeme strouhaným sýrem. Vše na plechu a v troubě asi 20 minut, aby se brambory stočily do zlatova a sýr se roztavil. Ukazuje se velmi chutné!

 • Polévka z křepelek

Polévka z křepelek

Už jste někdy jedl polévku z vajec? Pokud ne, je čas vařit. Nalijte masový vývar do pánve, a když vaří, přidejte na něj rýži. Když je rýže mírně vařená, dejte do hrnce.nakrájené brambory. Současně smažíme cibuli a mrkev na pánvi a vaříme křepelčí vejce v oddělené pánvi. Když je vše připraveno, rozložíme zeleninu do vývaru, přidáme čerstvé bylinky a loupaná, rozpuštěná vejce. Přiveďte k varu a vypněte.

Jak vidíte, křepelčí vejce lze použít ve stejných nádobách jako běžné kuře, ale jsou mnohem užitečnější než ty!