Vyhodili mě

Podle statistik je propuštění z práce jednou z nejdůležitějších stresových situací po rodinném rozvodu a smrti blízké osoby. I přes všechny tyto problémy by vás zoufalství nemělo přemoci. Řekněte si, že vaše propuštění je propuštění. Mávejte rukou starou práci a nezapomeňte, že strach a zoufalství jsou v této situaci špatnými pomocníky. Začněte objektivně hodnotit situaci. Vědět, když se zavřou dveře, okamžitě se otevře další. Nenechte se porazit hlavou o prázdnou zeď. Pamatujte si, co můžete udělat nejlépe, co se vám líbí a jak to dopadlo. Možná, že vaše stará práce jste již docela unavená. Snad ve staré práci jste dosáhli své linie a už nejste schopni nic víc. Je na čase růst sami. Možná je propuštění posláno shora, jako úleva od nudy. Věřte mi, jakmile budete jednat, strach z neznáma okamžitě zmizí. Hlavní věc je přestat truchlit a jet do depresivního stavu. Odhadněte se, možná budete muset naučit, jak inzerovat sami, protože si zasloužíte více. Snad propuštění je velká šance začít nový, šťastnější život.

Některá pravidla po odchodu ze zaměstnání

* Nesnažte se pomstít bývalého šéfa. To bude jen kazit názor na vás, informace o vašem "špatném" činu se rozšíří velmi rychle. To vám může ublížit jen při hledání nové práce.

* „vyčistit“ vaše pracoviště. Nepotřebnévyhodit papír, sbírat věci, mazat osobní soubory v počítači. Přeneste na disketu informace, které budete potřebovat pro novou úlohu.

* Nezapomeňte požádat svého bývalého šéfa, aby napsal doporučující dopis pro budoucí práci. Udělejte fotokopii všech potřebných dokladů pro nalezení nového zaměstnání (pas, diplom, záznam o zaměstnání, životopis). V účetnictví požádejte o vystavení potvrzení o příjmech. To vše je pro vás užitečné pro novou práci.

* Pokud jste měli klienty ve starém zaměstnání, nezapomeňte jim oznámit svůj odchod do důchodu. Nebude to jen povinnost zdvořilosti, ale také příležitost k jejich zájmu o jejich kandidaturu. Nezapomeňte zanechat kontaktní čísla.

* Jeden z garantů úspěchu je správný a dobře napsaný životopis. Mělo by to být nejen nejinteligentnější, ale také unikátní, jedinečné svého druhu. Bude to první dojem, který zaměstnavatel učiní o vás.

*, které hledáte, by mělo znát co nejvíce lidí. Neváhejte se spojit s příbuznými, přáteli a příbuznými, všechny mohou být velmi užitečné při hledání volných pracovních míst.

* Pokud nemáte vlastní počítač, nezoufejte. Jistě, má své přátele a známé, požádá je, aby vám pomohli, nebo jdou do internetové kavárny. Nevytahujte odesílání pokračuje. Aktivně se připojte ke všem druhům médií.

* Nezapomeňte na noviny a časopisy, tiskové publikace, tisk o volných pracovních místech. Dejte toje vaše reklama.

* Nezapomeňte se zaregistrovat na pracovišti, abyste se stali nezaměstnanými. Ten vám dá právo na peněžité dávky. Kromě toho vám bude asistováno při hledání zaměstnání zkušenými poradci a v případě potřeby vám bude nabídnuta možnost rekvalifikace na úkor pracovního centra. Tímto způsobem můžete absolvovat určité kurzy nebo odbornou přípravu. Pokud si přejete, můžete si otevřít svůj vlastní podnik - máte právo na jednorázovou pomoc v peněžních termínech.

* kontaktovat personální agenturu, nejlépe s dobrou pověstí. Jasně identifikujte své požadavky a příležitosti pro novou práci a jaký druh práce hledáte. Možná, že agentura už má práci, kterou potřebujete. V každém případě bude váš životopis nutně zapsán do obecné databáze personální agentury a v případě pozitivního výsledku vás zaměstnanci společnosti kontaktují.

Musíte být neustále připraveni na pohovor: kdykoliv, a proto vždy v dobré kondici a psychologicky připraveni!

Hodně štěstí!