Výběr matrace

K řádnému pochopení výběru matrace jej otestujte. Ujistěte se, že je pohodlný, opakuje tvar vašeho těla, umístění páteře do přirozené polohy. Vaše matrace by měla pečlivě a jemně podporovat kostru a pas, být nejodolnější přesně tam, kde se nacházejí ramena a boky, čímž se zajistí rozložení nákladů.

Co jsou ortopedické matrace? Je správnější říci: matrace s ortopedickým efektem. Samotná matrace se nemůže zbavit bolesti zad, ale pomoci uvolnit páteř - to je v jeho moci. "Ortopedická" matrace dokonale opakuje kontury a tvary lidského těla. Obecně platí, že příliš tvrdá matrace začne vyvíjet tlak na páteř a měkká nebude schopna ji udržet před ochabnutím. Čím blíže je páteř do přirozené polohy, tím silnější je ortopedický efekt. Téměř dokonale vyřešil tento problém použitím vodních a vzduchových matrací. Pokud pružná část vybrané matrace nemůže rovnoměrně rozložit zátěž, pak by v tomto případě měla mít své vlastní zóny tuhosti. To plně platí pro latexové a vysoce kvalitní pružinové matrace.

V latexových modelech matrací je změna tuhosti regulována použitím různých perforací pro každou z těchto zón, u modelů pružinových matrací - použitím pružin s různým stupněm tuhosti. Matrace tohoto typu mají nižší ortopedický účinek než voda a vzduch.

Matrace jsou rozděleny nanásledující typy v závislosti na jejich pružnosti:

• vzduch a voda;

• latex;

• pěnová pryž;

• pružina;

• Bavlna.

Matrace pro vzduch a vodu

Byly vyvinuty pro zdravotnické a profylaktické instituce. Následně byly vysoké ortopedické vlastnosti matrací v krátkém čase velmi populární.

Latexové matrace

Jsou vyrobeny z přírodního materiálu, který je pěnovým koncentrátem šťávy vymačkaným z kaučuku. Po speciální úpravě získá malou, téměř mikroskopickou konfiguraci, která se podobá struktuře voštin s „vloženými“ vzduchovými články. Taková matrace je schopna "dýchat". Trvanlivost a pružnost těchto matrací převažují nad pružinou a pěnou. Dnes je to jedna z nejlepších matrací, ve které je ortopedický efekt považován za nejúčinnější.

Matrace pružiny

Snad nejpřijatelnější produkty. Jádro takové matrace je samozřejmě pružina. Kvalita samotné matrace závisí zcela na jejích vlastnostech. Chudák na jaře velmi rychle proyadet nebo praskla. Nebude schopen zajistit potřebnou tuhost a pružnost. Použití dostatečně velkého počtu pružin v matraci zlepší bodovou elasticitu výrobku. Tato vlastnost matrace dobře přiléhá k lidskému tělu aschopnost prohnutí v místech určitého bodového zatížení. Jednou z důležitých výhod pružinových matrací je možnost použití sousedních pružin s různým stupněm tuhosti. To zase vede ke zvýšení ortopedického účinku.

Jak si vybrat správnou matraci: několik tipů:

• Vaše stará matrace je referenčním vzorem. Přemýšlejte, co je na tom špatně;

• dávejte pozor na přesnou polohu, ve které spíte, a na to, jak často se během spánku spíte;

• při nakupování se pohodlně oblékněte do volného oblečení;

• Vyzkoušejte alespoň tři matrace z různých sérií. Lehněte si na ně;

• Pokud jste milovník spánku na zádech, vaše boky by měly být v přirozené poloze a hýždě by měly být ponořeny do matrace.

• Několikrát se převalte. To by mělo být snadné a snadné;

• matrace by měla být „vyšší“ než o 20 cm;

• Věnujte pozornost hmotnostnímu limitu výrobku, je-li uvedeno výrobcem;

• rozhodovat pouze na základě vašich pocitů.

Jak se starat o matraci

Vyjměte matraci z obalu co nejdříve - to umožní matraci „dýchat“. Matrace by měla být umístěna na rovném povrchu přizpůsobeném pro ni. Pro zajištění rovnoměrného opotřebení otočte matraci jednou za tři měsíce o 180 stupňů aotočte ji podél příčné osy. Prodloužené bodové efekty na matraci vedou k deformaci. Jinak řečeno: skočit a běžet, nicméně, je lepší v tělocvičně, a ne na spaní.