Výběr kukly v kuchyni - odborné poradenství

Kuchyňská zóna je místem, kde se koná narození kulinářských mistrovských děl, roztomilá setkání u jednoho stolu příbuzných a přátel.Kapota je druh sanitárního řádu, který odstraňuje všechny škodlivé a zbytečné pachy, výpary a kouřové hlízy.Jak si vybrat kuklu v kuchyni a to, co potřebujete zdůraznit v první řadě, poradenství odborníků pomůže.


Žádná moderní kuchyně se nedá bez běžného spotřebiče.Není to jen eliminátor škodlivých par, ale je také schopen několikrát zvýšit výměnu proudění vzduchu.

Typy digestoří

Než si vyberete digestoř do kuchyně, měli byste se zabývat nezbytným typem odsavače, jak nejlépe můžete a vybertesi lepší a pohodlnější možnost.

Druhy digestoří

Podle typu se kukly rozlišují podle:

  • Nejjednodušší a nejlevnější variantou je instalace závěsného krytu.Obvykle se instaluje přímo nad varnou deskou a používá se výhradně doma.Tento typ výfuku má nízkou cenu, ale je třeba mít na paměti, že pracuje v režimu recyklace a má špatné technické vlastnosti.
  • Dále je cenová politika kupolí nebo, jak se říká, krbovým extraktem.Tento typ kapuce je stylovější a zajímavější.z hlediska designu a jeho hodnota se může lišit ve velkém rozsahu.
  • Vestavěná kapuce je vhodná pro ty, kteří nechtějí zkazit svůj design, takže zařízení nevypadá jako samostatné místo proti obecnému pozadí. Tento typ kapuce je namontován v nábytku na speciálně určeném místě. Podle rady odborníků, vyberte vestavěný kapuce v kuchyni může držitelé stěny a stropy ze sádrokartonu, pak otázka, jak jej nainstalovat, zmizí sám.

Digestoř vypadá stylově z hlediska designu

  • Zařízení typu domino se montuje přímo do pracovní desky u kamen. Po zahájení práce kapuce odchází a začíná absorbovat nežádoucí pachy. Ze strany designu - to vypadá velmi stylově a neobvykle, navíc k tomu, že taková instalace nepoškozuje obecnou myšlenku ve stylu. Ale obrovskou nevýhodou je nízká síla domino, protože odborníci doporučují instalaci tohoto typu digestoří pro malé kuchyně.
  • Dalším druhem je ostrůvek. Tento typ je obvykle určen pro kuchyňské studio nebo pro vizuální rozlišení prostoru do dvou oddělených zón, například kuchyně a obývacího pokoje. Ostrovy mají dobrou sílu, ale také impozantní rozměry.
  • Šikmý model dokonale doplní jakýkoliv interiér, vypadá velmi originálně a stylově. Díky zajímavému řešení, s takovým krytem, ​​se úroveň poranění výrazně sníží.
  • Jedním z nových typů těchto zařízení je vytahovač v moderním stylu. Onavhodné do kuchyně, vyrobené v moderním designu. Tento kryt má řadu dalších funkcí, které jej výrazně odlišují od ostatních typů.
Důležité! Než si vyberete jeden typ kapuce, musíte přemýšlet nejen o designu, ale také o tom, jak bude instalován.

Zajímavé: Nápady pro interiér kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem, v domě a bytě

Výběr podle funkčních prvků

Kromě vzhledu je důležité zvolit odsavač par podle jeho hladiny hluku, modelu rychlosti nebo ne, jakož i toho, jaký druh osvětlení dané zařízení poskytuje.

Výběr kapuce podle funkčních prvků

Než si vyberete a koupíte kapotu v kuchyni, podle doporučení odborníků, musíte věnovat pozornost způsobu čištění. Kukly jsou recirkulovány a ty, které uvolňují znečištěný vzduch do vnějšího větrání.

Principem cirkulujících výfukových plynů je, že přiváděný znečištěný vzduch prochází řadou filtrů s jemným a hlubokým čištěním. Tento typ nezajišťuje přítomnost vzduchového kanálu a je mnohem levnější než odsávací digestoře s odvětráváním. Jednou z nevýhod tohoto typu zařízení je jeho značný hluk.

Důležité!

Při nákupu kapoty bez výfuku je nejlepší dát přednost vybavení s uhlíkovými filtry.

Kapota s tukovým filtrem

Jiný druh a dražší - při čištění kuchyně se uvolňuje veškerý vzducha voní mimo místnost. Je vybaven hlubokým čištěním, které je zabudováno do výkonných kovových filtrů. Kromě čištění, kapuce s větracím otvorem zabraňují tvorbě a hromadění vrstev maziva a nečistot na stěnách trubek. Kukly mají poměrně vysoký výkon a často přicházejí s novými kuchyňskými linkami.

Než si vyberete kuklu v kuchyni, měli byste si pozorně přečíst tipy profesionálů, sledovat video s recenzemi a seznámit se s technickými charakteristikami konkrétního modelu. Je důležité měřit funkčnost kapoty se čtvercem místnosti. Nízkoenergetické zařízení bude instalováno správně v malé kuchyni a pro obrovskou místnost budete potřebovat více vážných možností.

Zajímavé: Kuchyňské osvětlení

Výběr podle velikosti a technických specifikací

Mnozí spotřebitelé čelí tomuto problému ještě před dlouho očekávaným nákupem. Pro plynový sporák se dvěma hořáky je dostačující odsávací digestoř o šířce 30 cm, zařízení s výkonem 40 a 45 cm je také nízkoenergetická a je instalována v malých kuchyňkách.

Odsavač pro malé kuchyně

Podle odborníků, před tím, než si vybrat kuchyňku v kuchyni, musíte jasně znát záběry kuchyně. Kukly o šířce větší než 50 cm jsou vhodné do kuchyně o rozloze až 10 m2. Taková zařízení se vyznačují dobrými technickými schopnostmi a slušnou sadou funkcí. Často přicházejí s více rychlostmi,dokonale absorbují nepříjemné pachy a saze.

Dalším důležitým krokem jsou filtry. Je třeba chápat, že v krytu jsou dva typy filtrů. V první fázi prochází znečištěný vzduch tukovým filtrem, bez něhož se ani nejdražší kapota nezdaří. Tento filtr je navržen tak, aby odstranil vzduch z tukových částic a chránil vnitřek trubky a lopatky motoru od mastné olejové vrstvy.

Poté přečištěný vzduch vstupuje do zpracování na uhlíkový filtr. Jejich úkolem je jemnější filtrování. Velmi dovedně absorbují a uchovávají všechny nepotřebné škodlivé látky. Po vyčištění přes dva zdroje filtrace se vyčištěný vzduch vypouští buď zpět do místnosti, nebo přes potrubí za ním.

Uhlíkový filtr pro výfuk

Výběr správné kukly do kuchyně z hlediska moci je jedním z nejdůležitějších momentů, ale jak a na co byste měli věnovat pozornost? Správně zvolená síla je klíčem k úspěchu čisté místnosti. Pokud číslice neodpovídají velikosti kuchyně nebo úrovni znečištěného vzduchu, pak v takovém zařízení nemá smysl. Pokud jsou plány přítomné - tráví příliš mnoho času v kuchyni, pak byste měli dát přednost kapuce s velmi dobrým výkonem. V tomto případě musí být volba zastavena na digestořích s vysokými technickými vlastnostmi a instalaci přímo nad sporákem.

Existuje určitý vzorec, který lze použít správněindikátor výkonu. Je nutná plocha místnosti, kde se předpokládá, že se instalace čisticího zařízení vynásobí výškou a koeficientem "12". Pak byste měli vzít v úvahu dodatečnou rezervu výkonu a přidat dalších 20% k výsledné hodnotě. Výsledkem bude odpověď.

Následující parametry výběru nejsou tak důležité, ale významné. To jsou způsoby, jak ovládat kapotu. Správně zvolený typ nastavení značně zjednodušuje úkol a šetří čas. Na více rozpočtových modelech se ovládání provádí pomocí tlačítek a knoflíků. V drahých případech se používá ovládání přes senzorový systém. Vypadá více solidně a stylově. K dispozici je také ovládání pomocí dálkového ovládání - skvělá volba, pokud je kvadratura kuchyně působivá, nebo pokud jsou v rodině malé děti.

Ovládání přes dotykový systém

Kromě výše uvedených vlastností může kukla sloužit jako vynikající volba pro osvětlení. S pomocí instalovaných žárovek na přístroji můžete vytvořit nepopsatelnou hru světla a stínu, když soumrak spadne do místnosti. U dražších modelů se jedná o normu - instalaci halogenových nebo LED žárovek. Takový světelný tok má vyšší kvalitu, což je zvláště důležité při vaření v noci.

Při výběru doporučujeme zastavit oči na hladině hluku. Příliš hlučný model dodá spoustu nepohodlí. Kukly s dobrým hlukovým výkonem budou státobjednávka je dražší.

Zajímavé: Způsoby, jak se zbavit švábů v bytě: příčiny, prevence

Důležité!

Pokud se kupující rozhodl pro tichý model, měl by být odsavač vybrán s hodnotou nejvýše 45 dB.

A konečný výběr parametrů je materiál pro výrobu kapoty. Je zde také několik možností, z nichž jeden je více rozpočtových a druhý drahý. Levné modely jsou vyrobeny z nerezové oceli nebo smaltu. Ale i pro ty, kteří nemají otázku o ceně, bude dělat moderní kapuce z tvrzeného tónovaného skla. Tento model vypadá velmi neobvykle a moderně.

Volba je na vás!