Vše o rybím oleji

Který z nás si nepamatuje, jak se v dětství maminka krmila tímto hrozným a ošklivým rybím olejem? Navzdory přesvědčování rodičů o výhodách této „lžíce“ se velmi nepříjemný zápach a chuť odrazily od touhy „být zdravý a krásný“. Užitečnost tohoto „produktu“ však byla povýšena na všelék a otevřeně jsme otevřeli ústa.

Promluvme si o tom, zda je rybí olej skutečně tak prospěšný?

Rybí olej je potravinový doplněk pocházející z tresčích jater. Je bohatý na omega-3 kyseliny, vitamíny D, A a E. Rybí olej je čirá, mastná, zlatavě zbarvená kapalina se specifickým zápachem. K dispozici v kapslích a jen v obyčejných bublinách v tekuté formě.

Potřeba vzít rybí olej je, že obsahuje mnoho vitamínů a živin, které jsou prospěšné pro naše tělo.

Vitamin A . Je nesmírně nezbytné a užitečné pro naše vidění, kůži, vlasy, trávicí systém, sliznice krku a nosu. Má vlastnosti odolávat virovým a bakteriálním infekcím, působí jako antioxidant, podporuje imunitní systém těla, podílí se na procesu růstu kostí a zubní skloviny v dětství.

Vitamin D . Je velmi důležité pro náš systém kostí a zubů, napomáhá pronikání fosforu a vápníku do buněk, zabraňuje křečím v lýtkových svalech, snižuje nadměrnou nervovou vzrušivost.

Omega-3 mastné kyseliny.Zlepšit činnost mozkových funkcí, zabránit alergiím, mítprotizánětlivé vlastnosti pro příznaky artritidy, snižují stres, mohou pomoci osobě v léčbě duševních poruch.

Kyselina eikosapentaenová . Je velmi důležité a prospěšné pro zdraví kardiovaskulárního systému, zmírňuje záněty v celém těle. Má antidepresivní vlastnosti.

Kyselina dokosahexaenováje nezbytná pro dobré vidění, nervový systém a pro zachování a udržení krásy, čerstvosti a zdraví naší kůže.

Bylo prokázáno, že každodenní konzumace alespoň dvou lžiček rybího oleje, i když ne chutných, pomůže vyhnout se tak závažným onemocněním, jako je rakovina, artritida, cukrovka, onemocnění ledvin.

Rybí olej se používá k prevenci křivice dětí s trombózou. Studie ukazují, že jeho použití snižuje výskyt poporodní deprese u žen a pomáhá produkci hormonu "štěstí" serotoninu.

Nebude nezajímavé, aby naše drahé ženy věděly, že rybí olej je poměrně účinný a v zásadě levný nástroj, který může snížit počet vrásek věku.

Uveďme si příklad použití rybího oleje jako prostředku proti vráskám: odstraňte kosmetiku z pokožky obličeje a očistěte pokožku od zbytků nečistot jemným mýdlem. Po vysušení tváře suché. Kapsulu propíchněte jehlou rybím olejem a přitlačte ji na špičku prstu, aplikujte přípravek na všechny vrásky na obličeji.

Rybí olej a vaše dlouhověkost.

Nevylučujte, že používání rybTuk může pomoci tělu prodloužit život, kvůli přítomnosti omega-3 kyselin. Snižují hladinu cholesterolu v naší krvi, snižují vysoký krevní tlak, zabraňují vzniku krevních sraženin a jsou vynikající v boji proti různým projevům zánětlivých procesů, a tím i onemocnění spojených se zánětem. A to zase zvyšuje dobu lidského života.

Rybí tuk je dnes již uvolňován v želatinových kapslích, což vylučuje nejen vdechování nepříjemného zápachu a pocitu specifické chuti, ale také oxidaci tvorbou škodlivých toxických látek v rybím oleji.

Je však třeba mít na paměti, že i při zjevných výhodách rybího tuku může být někdy potravinový doplněk škodlivý.

Lidé s přecitlivělostí na ryby mohou pociťovat poruchy trávení, alergickou kopřivku a dokonce i anafylaktický šok. Neexistuje jednoznačný názor na příjem rybího tuku pro diabetiky. V některých případech může naopak zvýšit obsah cukru v krvi. V každém případě, když užíváte tento lék, nezapomeňte se poradit s lékařem! Lidé s nízkým krevním tlakem také nedoporučují užívat rybí olej, protože to sníží ještě více. Vážným problémům se nelze vyhnout!

Někteří odborníci se domnívají, že doplňky rybího oleje jsou velmi užitečné pro malé děti. Existuje však nebezpečí předávkování, které vede k vážným vedlejším účinkům. Kromě tohoKromě toho těžké kovy a toxiny, které se vyskytují v rybách v důsledku znečištění moří a oceánů, i když byly odstraněny během zpracování, riziko jejich přítomnosti, a to i v malých dávkách, stále přetrvává. A v důsledku toho otrava vedoucí k vážné nemoci dítěte.

V každém případě byste se měli vždy poradit s lékařem!