Vlasy: Mýty a realita

Mýtus číslo 1 .Časté mytí vlasů negativně ovlivňuje jejich zdraví.Není pravda.Je nutné umýt vlasy, jakmile se zašpiní (mastnota).Jinak mohou částice nečistot, prachu a zbytků výrobků pro úpravu vlasů poškodit vlasy při česání.Kromě toho, každý mazlíček žlázy funkce "na individuální rozvrh," což znamená, že někdo potřebuje umýt si vlasy každý den, a někdo 1 krát za 3 dny.K tomu, aby se praní vlasů nestalo skutečným testem, je nutné zvolit správný šampon a balzám (vlasy, masky) na vlasy.

Mýtus č. 2.Masáž vlasové pokožky zlepšuje stav vlasů.To je pravda.Denní česání vlasů masážním kartáčem nebo ruční masáž hlavy s přídavkem několika kapek esenciálního oleje příznivě ovlivňuje stav vlasů.Při masáži se zvyšuje krevní oběh, vlasy získávají větší množství prospěšných látek, posilují se kořeny vlasů.

Mýtus č. 3.Časté zbarvení je příčinou vypadávání vlasů. Existuje široce rozšířené přesvědčení, že barvení vlasů je agresivní chemická látka, jejíž použití nevyhnutelně vede k vypadávání vlasů.To není zcela pravda.V současné době mnoho známých výrobců nabízí jemné barvy vlasů, s přidáním přírodních léčivých přísad.Pokud jste použili kvalitní barvivo na vlasy nebo přeexponovali, vlasy nevypadnou, „se odlomí“poblíž kořenů. Tento nepříjemný jev nelze nazvat vypadávání vlasů, protože kořen vlasů zůstal prakticky nepoškozený.

mýty a realita vlasů

Mýtické číslo 4 . Aby se předešlo vypadávání vlasů a aby byly vlasy silnější, je nutné je zkrátit. Stanovisko, že dlouhé vlasy je tak těžké, že se prostě nelepí na pokožku hlavy a začnou chybně mizet. Dlouhé vlasy „fixované v pokožce hlavy“ nejsou horší než krátké vlasy. I když je při ošetřování vlasů různými metodami a prostředky snazší provádět všechny procedury na krátkých vlasech nebo na střední délce

.

celá pravda o vlasech

Mýtus číslo 5 . Moje vlasy vypadnou s kořenem, což znamená, že na svém místě nebudou růst nové. Skutečnost, že vlasy skutečně spadají spolu s kořenem (nebo jeho částicí), je opravdu pravdivá. Vlasy vždy padají spolu s kořenem, ale na jeho místě vyroste nová, protože matrice (umístěná v dolní části vlasového folikulu) nikam nešla a brzy „oživí nové vlasy“. Chcete-li se ujistit, že toto prohlášení je pravdivé, nezapomeňte na jednoduchý a jasný příklad odstranění chloupků. Ve všech způsobech a metodách se snažíme odstraňovat nežádoucí vlasy, odstraňovat je z kořene, ale po chvíli opět rostou.