Vlasy a zdraví

Po celá staletí přitahovala pozornost všech. Tlusté, zdravé, lesklé vlasy vzbudily obdiv mužů a pocit hrdosti na ženy. Je třeba mít na paměti, že naše vlasy jsou výmluvným ukazatelem celkového zdraví člověka. Lupy, vypadávání vlasů, křehkost, roztřepené konce a otupělost signalizují poruchy a nemoci těla.

Pro zdraví a krásu vlasů hrají důležitou roli různé makro a mikroprvky. Nedostatek nezbytných prvků, dříve či později, povede k takovým smutným následkům, jako jsou: pomalejší růst vlasů, alopecie, řídnutí, křehkost, sekce špiček. Naše vlasy jsou nejvíce citlivé na nedostatek prvků, jako je selen, železo, zinek, vápník, síra a měď. Síra a selen se podílejí na tvorbě hlavního proteinu vlasů - keratin, zinek má přímý vliv na stav vlasových folikulů, urychluje růst vlasů, má hojení ran a antifungální účinky. Je důležité, že vystavení toxickým prvkům a těžkým kovům, jako je arzen, thallium, olovo, kadmium a rtuť, může způsobit onemocnění kůže, vlasů a nehtů.

V dnešní době jsou nejnaléhavější problémy s vlasy nejenom v nedostatku příznivých makro a mikroprvků, ale také v nevyvážené stravě, která způsobuje našim vlasům mnohem hmatatelnější škody než nepříznivé podmínky prostředí.

Jaká opatření by měla být přijata k dosažení vašich cenných vlasů?sny? Samozřejmě, kosmetika může mít pozitivní vliv na stav našich vlasů. Při výběru šamponu, balzámu nebo masky byste se měli nejprve řídit: typem vlasů, určit, který prvek nebo látka ve vlasech chybí a jaký problém se snažíte vyřešit pomocí kosmetiky. V případě splnění všech těchto požadavků se můžete spolehnout na pozitivní účinek.

Kompletní vyvážená strava, včetně všech nezbytných makro a mikroelementů, je nezbytnou podmínkou na cestě k vlasům vašich snů. Vzhledem k bláznivému rytmu života moderní ženy však není snadné organizovat vhodnou vyváženou stravu. V tomto případě můžete pomoci řadě specializovaných komplexů stopových prvkůve formě kapslí, tablet, pastilek, sirupů. Účinnost těchto komplexů je dána faktorem, pokud jsou prvky obsažené v nich nezbytné pro vás a vaše vlasy.

Nevěřte v přesvědčivá reklamní slogany, které slibují, že za dva týdny změní vaše vlasy na „hedvábnou hřívu“. Restaurování a řádná péče o vlasy vyžaduje integrovaný přístup: vyváženou stravu, odmítnutí špatných návyků, použití jemného stylingu, pravidelné návštěvy holičství, aby se zabránilo špičkové části, použití kosmetických a lidových prostředků pro denní péči. Nepochybně všechny výše uvedenédoporučení berou spoustu času a materiálních zdrojů ... ... ale zasloužíš si být zdravou, krásnou a šťastnou ženou !!!