Vitamíny na nehty

Zdravé a krásné nehty, elegantnímanikúra a dobře udržované ruce jsou nutností pro každou ženu.K vyřešení problému křehkých, slabých a exfoliovaných nehtů většina žen navštěvuje kosmetické salony, kupuje drahé laky na nehty a smalty pro ošetření nehtů, vyrábí všechny druhy domácích koupelí a masek.A správně.Pravidelná péče je životně důležitá pro zdraví a krásu nehtů.Aby však vaše nehty zůstaly silné a zdravé, musíte věnovat pozornost dennímu příjmu potravy, která musí obsahovat produkty obsahující vitamíny nezbytné pro nehty (vlasy a kůže).

Vitamin A .Nedostatek vitaminu A (retinol) vede k katastrofálním výsledkům - nehty jsou suché, křehké.Vitamin A pomáhá předcházet vzniku plísňových onemocnění (skutečný trest pro nehty).Vitamin A se nachází v potravinách, jako jsou: mastné ryby (rybí olej lze užívat v kapslích), mrkev (vždy v kombinaci s rostlinným olejem), vepřová játra, vejce (žloutek), paprika, špenát, rajčata, zakysaná smetana, máslo, tvaroh, sleď, mléko.

Vitamin E .Vitamin E úzce spolupracuje s vitaminem A (zvyšuje účinnost vstřebávání vitamínu A v těle a chrání ho před oxidací).Zdroj vitamínu E v těchto produktech: zelená zelenina, obiloviny, luštěniny, slepičí vejce, ořechy (různé), rostlinné oleje.

Vitamin C.Vitamin C(kyselina askorbová) pomáhají posilovat imunitní systém a následně chrání nehty před plísňovými chorobami. Vitamín C se nachází v pomerančích, malinách, angreštu, zelí, jablkách, rajčatech, bramborách.

Vitamin B5 . B vitamíny jsou nezbytné nejen pro zdraví a krásu nehtů, ale i pro celý organismus. Vitamin B5 zlepšuje krevní zásobení nehtové ploténky. Zdroj vitamínu B5: arašídy, maso (kuřecí), brokolice, otrubový chléb, pivovarské kvasnice, játra, ledviny, žloutek, jablka, losos, špenát, semena a slunečnicový olej.

Vitamin PP.Kyselina nikotinová (vitamín PP) se nepodílí přímo na procesu tvorby a vývoje nehtů, ale je nepostradatelná v redoxních procesech a metabolismu bílkovin v těle. Vzhledem k této skutečnosti, nepřímý význam pro zdraví nehtů, vitamin PP hraje. Pro podporu těla s vitamínem PP je nutné použít takové produkty: rýži, sýr, fazole, sezam, hříbky, sóju, arašídy.

Vitamin D(kalciferol) se aktivně podílí na metabolismu vápníku v těle, což znamená, že je důležitý pro silné nehty. Zdroj: mléčné výrobky, tučné ryby, kopřiva, zelení (petržel), houby.

Možná se na první pohled nezdají být všechny tyto výrobky tak atraktivní. Je však možné a nutné připravit širokou škálu chutných a především zdravých jídel pro krásu a zdraví nehtů, vlasů a pokožky!