Velký Coco Chanel: příběh o životě a tvorbě stylu


Životní příběh Chanel, jak by říkali v moderním slangu, je příběhem člověka, který se stal člověkem, tj. Osobou, která se „stvořila samostatně“. A pseudonym "Coco" (od Fr. "Kuře") pro ženu s tak nesmírně silným duchem lze jen stěží nazvat vhodným. Gabrielle ho však postavila jako poctu památce svého mládí, když vystupovala v kabaretu s nenáročnou písní „Ko Ko Ri Ko“, takže do konce svého života nic nezměnila.

Jak začalo Coco Chanel a fotografie jejích prvních outfitů

Proč jsou s Chanelem spojeny odvážné a nezávislé ženy? Protože velká Coco Chanel sama byla taková: neposlušná, nechtěla se potěšit ani muži, ani slušností. S výjimečným šarmem, který spojuje protichůdné vlastnosti, byl Chanel nezávislý a odvážný, ocenil estetiku a svobodu - jak jednotlivce, tak orgány, které vedly k světové revoluci v módě!

Jak vidíte na fotografii, Coco Chanel měl jemné rysy a houževnatý vzhled, jako by viděla něco, co jiní neviděli:

Život Coco Chanel začal v drsném prostředí sirotčince. Z toho zůstala pohrdavápostoje vůči chovatelům, ať už kokosové nebo manželky žijící na úkor svých manželů, stejně jako jejich směšně bujné záchody, typické pro přelomu století. Coco komunikuje se skupinou džentlmenů, v níž její první milenci září: Etienne Balsan a pak Capel. Jejich svobodné chování, moderní elegantní v anglickém stylu odpovídají její vnitřní chuti. Od roku 1910 navštěvuje hipodromy, kde ji snadno rozeznají mužské stojaté obojky, kravaty a jachtaři. Z příběhu o životě Coca Chanela je známo, že si objednala oblečení od anglického krejčího a nosila kalhoty pro jízdu, aby se v Amazonii nemohla jezdit.

Jak začal Coco Chanel svůj samostatný život? Aby byla zajištěna materiální nezávislost, Gabrielle začala prodávat dámské oděvy ženám a kultivovat obraz osvobozené modernosti.

Díky oblečení od firmy Coco Chanel odvážně pánská móda zvládá prvky pánského šatníku. Od roku 1913 vytvořila tato mladá modiška v Deauville pocit, že její jachtaři, dámské kabáty vyrobené z gabardiny, "vulgární" rybáři a plavky vyrobené z látky, která obvykle šla na pánské spodní prádlo. Skvělá žena Coco Chanel zbožňoval pletený oděv, který v té době nosil jako spodní prádlo.

Podívejte se na fotografii prvního oblečení ve stylu „Chanel“ - bylo to radikálně odlišné od toho, co sekulární dámy té doby raději nosily:

Co je známé pro Coco Chanel a co přinesla do módy

Jeden zSlavná fakta o životě společnosti Coco Chanel jsou riskantní nákupy dresů a proměny této látky na reference. V roce 1916 koupila Gabrielle nový strojní pletací materiál od firmy Rodier, krejčího, který je tak neporušitelný, že to výrobce předvídal. Tato tkanina se nazývá dres, s ním - na pohled tehdejšího času je naprosto nezajímavá, Gabrielle se rozhodla začít kariéru couturier.

Jak je vidět na fotografii, první oblečení Jersey Coco Chanel bylo výhradně s krátkými sukněmi:

V roce 1917 vydala z této tkaniny velké množství modelů, jejichž úspěch prakticky pohřbil módu století XIX.

Co jiného je pro Coco Chanel známé, kdo se stal modelem stylu? Nepříliš slavný designér způsobil ve světě skandál a proměnil pánské pyžamo na dámský oblek. Nečekané setkání v roce 1920 dává Chanel příležitost spáchat další přátelskou "loupež." Velkokníže Dmitrij Romanov, vnuk císaře Alexandra II. A synovec císaře Alexandra III., Bratranec posledního cara Mikuláše II., Se zamiluje do Gabriela.

Co ještě přineslo Coco Chanel módy v 20. letech minulého století? V roce 1922 se objevila služební bunda khaki, zapůjčená lehkou rukou od královských pěšáků.

Zde si můžete prohlédnout fotografie oděvů Chanel inspirované košili s la mouzhik:

Již v roce 1923 se Gabriel rozhodl rok předložit celou ruskou sbírku.

V těchto bláznivých letech je její úplné osvobození od předsudků,tak vytváří své slavné „malé černé šaty“, které bude Vogue porovnávat s Fordem T.

Na této fotografii je hlavním oblečením společnosti Coco Chanel nejmenší černé šaty, které musí být v šatníku každé ženy:

Je známo, že Coco Chanel vynalezl odnímatelné kožešinové límce a vnitřní prošívanou podšívku na bundách ve stylu groomsman. Coco Chanel také vytvořil šperky ve stylu barbarských králů.

Styl oblečení, který vytvořil Coco Chanel (s fotografiemi)

Další inovace vznikly v důsledku jejího setkání s luxusním dandy, vévodou z Westminsteru. Tento muž miluje plavbu, je jachtař. V roce 1928 si Chanel půjčuje od svých námořníků, což dává pařížským ženám. Transformuje pruhované roucho svých námořníků a v roce 1938 vytvoří sérii svetrů.

A co je nejdůležitější: Chanel otevírá bezprecedentní svět, do kterého předtím jen nesměle pohlédla. To je svět tvídu. Začala používat tuto tkaninu v roce 1924 a do roku 1928 se její tvídou stala její oblíbená tkanina. Po válce feminizovala tvídu a změnila ji na standardní materiál pro její dámské obleky.

Dnes, když jsou uvedeny revoluční změny provedené Kogo Chanelem ve stylu ženy, moderní mladé dámy nerozumí plné hloubce svého výkonu. Co je to? Tak jdi. Ale než to nešlo!

Dámy zavěšené v povinných korzetech, v dlouhých šatech složitého střihu, postavily nádherné účesy, sotva se pohybovaly pod jarmem všeho tohoto.krása Coco Chanel styl je šaty, ve kterých je pohodlný, ve kterém se můžete cítit přirozeně a volně se pohybovat. Snad všechno (kromě džínů), ve kterém ženy nyní chodí do služby a chodí po ulicích rušných měst, přišlo s Kokem. Mimochodem, její vlastní přezdívka byla pro ni nesympatická, ale „pevně“.

Jak je vidět na fotografii, oblečení ve stylu Coco Chanel je pohodlí a proporce, které mohou tělo učinit více sexy bez úmyslné expozice, aniž by se odhalily, udržovaly intriky a rovnováhu mezi tajemstvím a dostupností:63]

Chanel nevěděla, jak kreslit, což je nyní nepostradatelnou podmínkou pro módní návrháře, ale všechny její modely byly pozoruhodné díky dokonalému střihu a vynikající kvalitě šití - vše bylo v nich promyšleno (je škoda, že mnoho moderních couturierů to neví).

V důsledku jejích skvělých experimentů se zrodil styl, který Chanelovi kolegové ironicky nazvali „nádhernou chudobou“. Ale právě mystický rozpor, který vytvořila, mezi zdánlivou jednoduchostí kostýmů a velkým množstvím velkých ozdob, spojených v jediném „šíleném“ souboru, přinesl světu nové pocity a nová kritéria pro kouzlo. Mimochodem, mimo její oblečení, Coco Chanel použil jak šperky, tak pravé šperky, její novinkou bylo, že tam bylo spousta šperků, nebo naopak, to bylo neslušně malé a bylo nutné je nosit „netradičně“ výtržnictví.

Teď to tak nenípřekvapit každého, ale kdo se ukáže jako elegantní jako nesrovnatelný Gabrielle? Mnozí se zdají být banálními slovy Coco Chanel: "Elegance není synonymem pro krásu, je to dobré oblečení na obličej, ve kterém můžete jít na jakékoli místo a pohybovat se volně a přirozeně." Její slova jsou však zdrojem pro vytvoření vlastního stylu a pouze ty ženy, které si pro sebe budují život, a ne aby si ho vybral nějaký člověk, mohou pocítit jeho životní přínos.

Muži v životě Coco Chanel

Mimochodem, stejně jako mnoho z osudových žen, si Coco Chanel vždycky vybrala muže sama a věděla, jak udržovat přátelské vztahy s důchodci, ale navždy se věnovala kavalírům Mademoiselle. Byla první, kdo udělal krátký chlapecký účes, představil módu pro opalování a odnesl téměř celý šatník pro muže, včetně spodního prádla, které navrhla nosit ženám jako oblek.

Láska ke svobodě a touha po hmotné nezávislosti, vytvořená vlastní prací, byla pro Gabriela Chanela důležitá. Samozřejmě, především, považovala svou práci za smysl života. Kromě toho dala finanční nezávislost (ačkoliv už nějakou dobu, na začátku cesty, musel být Chanel ve skutečnosti držen) - to je důvod, proč její rozhodnutí poskytovat sebe sama, mít skutečnou konzistenci ve světě našich mužů - žila a chápala.

Postavení „vdané madam“ ji nepřitahovalo. Osobní život Coco Chanel nevyšel - dostala formální nabídky,který, zpravidla, odmítl, jen jednou se shromáždil pod korunou, ale její snoubenec Paul Irib, umělec a návrhář, zemřel náhle v předvečer svatby. A neučinila další pokusy - práce zabírala hlavní místo v jejím životě, muži obsadili jen druhé místo. To je věřil, že když vévoda Westminster, nejbližší příbuzný anglické královské rodiny, žádal o Chanel ruce (ona byla čtyřicet pět), Gabrielle odpověděla její přímostí a ironií: “Vévodkyně je plná světla, ale jediný Coco Chanel!” \ T odvážné a vzpurné ženy se nazývají osudné: je obtížné je podmanit, podmanit si, ještě těžší držet. Muži sami jsou připraveni podřídit se tajemnému a nepochopitelnému Charmeru, ale ve skutečnosti a soli - submisivní muži našich dam nejsou potřeba. Jak Chanel, mytologická Carmen, tak historická Cleopatra miloval a rozlišoval rovné a hodné pánové, preferující paritní vztahy
Jsem upřímný projev pocitů, ne hra "koupit panenku Barbie". Velká mademoiselle Chanel tiše zemřela 10. ledna 1970 ve věku 88 let v soukromém pokoji hotelu Ritz, přes ulici od luxusního domu pojmenovaného po ní - říše se světoznámou slávou a příjmy ve výši 160 milionů dolarů ročně. Dávejte pozor, dámy, které nemají co nosit navždy: v té době byly v šatně Gabriela jen tři obleky, ale byly dost, protože oblečení byly samozřejmě nejvyššího stylu a elegance. Nejcennější věc, kterou Chanel zanechal lidstvu, je kombinace ženy a muže, nejen v kostýmu, ale také v ideologii,kouzlo "těžkého kouzla", směs luxusu a jednoduchosti.

Jak je vidět na fotografii, styl Coco Chanel je styl věčného mládí, zdraví, elegance, která zůstává měřítkem bezvadného vkusu, to je styl věčně přitažlivé Mademoiselle:

Karl Lagerfeld - následovník myšlenek Coco Chanel

Po určité době po odchodu zakladatele zůstala židle „hlavního stylistu“ domu Chanel prázdná. Manuál se pokusil najít hodné umělce, ale autoři byli příliš výrazní. A Chanelova říše potřebovala stoupence ducha a stylu Mademoiselle.

Ideálním nástupcem a chovatelem nápadů Coco Chanel byl Karl Lagerfeld - mladý ve věku, ale zralý v práci. Začal brzy ve světě couture, když mu bylo pouhých 16 let.

Jeho jedinečný dar - cítit podstatu stylu, jeho obecnou představu - dovolil Karlu nemožné: poprvé v historii módy se odvážil pracovat současně na čtyřech módních domech. Jeho umělecké a estetické schopnosti se jasně projevily v tvorbě zcela odlišných sbírek pro tyto odlišné domy: Chloe, Krizia, Fendi a Charles Laurdan. A pak byl pán jen 25 let!

Podařilo se mu udělat podobný trik díky svému legendárnímu výkonu - je známo, že maestro spí více než čtyři hodiny denně, zbytek času, kdy pracuje, téměř bez zastavení.

Postavení hlavního ideologa domu, Coco Chanel a Lagerfeld, bylo nakonec v roce 1983 posíleno. On znovu vytvořil “Mademoiselle je rukopis,” přidávat jeho vlastní, užmoderní zvýraznění.

Světový pohled, životní styl a kostýmní styl, parfémy, tašky a další věci „Chanel“ z prezentace Karla Lagerfelda se ukázaly jako milující brunetky a blondýnky, což je zajímavé. Jak si nevzpomenout na slavný parfém pod magickým číslem 5, vytvořeným ruským emigrantem Bo, parfémem ruského císařského dvora, s nímž představil Coco velkovévoda Dmitrij Pavlovič. Mademoiselle sama považovala vytvořenou vůni za „opravdový zápach ženy“. Stejně jako všechno, co dělala Chanel, stala se revolucionářkou - komplexní, smíšená vůně několika květů s příliš silným základním tónem byla považována za nemožnou a jednoduše neslušnou v těch hustých časech.