Typy pánské obuvi s názvy fotografií a modelů

Samozřejmě není mnoho druhů pánské obuvi, protože existují modely pro ženy, ale měly by být také dobře pochopeny, aby bylo možné vybrat správný styl pro určitý styl. Jména odrůd pánské obuvi z velké části opakují názvy ženských analogů a jsou podobná jako v řezu, ale samozřejmě méně elegantní. V každém případě, boty - je indikátorem stavu a jeho volba by měla být přistupována moudře.

Úloha boty je podobná roli automobilu a je nejvýraznějším svědectvím o chuti člověka. Vulgární lidé jezdí příliš honosnými auty, neopatrnými - starými troskami; Stejně tak první dávají přednost honosné a chytlavé botě, zatímco lidé, kteří jsou k jejich vzhledu lhostejní, jsou levní a špatně šití.

Existuje několik druhů pánské obuvi: se šněrováním, bez šněrování, se sponami, sandály, botami a designovými modely.

Pánské boty se šněrováním a jejich názvy

\ t

Na nejvyšší úrovni v klasifikaci pánské obuvi se nacházejí slušné boty se šněrováním na kožené podešvi.

 • Oxford.Boty s uzavřeným šněrováním - nejvhodnější volba, vhodná pro všechny přísné a oficiální obleky. Název tohoto typu pánské obuvi je dán názvem statutu instituce. Podstata řezu - několik švů, jednorázové boty. Klasický "Oxford" - bez dekoru, s měkkým zaobleným prstem, je také nazýván "konzulem". Existují i ​​další možnosti - v dekoraci ("admirál", "diplomat"), ale střih a stav zůstávají!

Jak je vidět na fotografii, na tento typ pánské obuvisilně ovlivněn módními trendy:

Někdy v tradičním Oxfordu se linie stávají extravagantnější, používají barevné kůže nebo semiš, ale takové boty jsou považovány za neformální.

 • Derby (nebo "sedlo").Boty s otevřeným šněrováním, ve skutečnosti seřízly „Oxfordské dozadu“ - boční detaily se šněrováním připevněným na vrchol a připomínající sedlo pro jízdu. Tyto boty jsou méně formální.
 • Brogues (další jméno pro tuto obuv pro muže je „inspektor“).Boty s perforovaným vzorem, jako u typu řezu, jsou obvykle „oxfordy“, méně často derby - to je ve skutečnosti to není jiný druh obuvi, ale pouze povrch. Plné brogues mají vzor od špičky k patě, semi-rohy - jen na špičce. Pevné boty-brože z tmavých barev na kožené podešvi (ne na mikropóru!) Dokonale doplní slušný oblek. Dvoubarevný styling - kombinované tmavé a lehké kožené brogues - jsou velmi domýšlivé, měli byste s nimi být opatrní, jsou vhodné pouze pro některé letní obleky a pro foppish charakter.

Podívejte se na obrázky typů pánské obuvi, jejichž jména jsou uvedena výše:

Typy obuvi bez šněrování pro muže

\ t

Níže jsou uvedeny fotografie a názvy pánské obuvi bez šněrování.

Ve střihu jsou všechny boty bez popruhů a přezek mokasíny: přední část vzpěry je připevněna k bočním stěnám a špičce. Snadno rozpoznáme mokasíny, když je tato linka oříznuta svarem.

V posledních padesáti letech vývoje pánské obuvi bez šněrováníCelá řada kvalitních městských obuvi je mokasíny, které Američané velmi popularizovali jako „společníka pro všechny kostýmy v jakékoli situaci“.

Přísná klasifikace pánské obuvi podle typu je komplikována rozdíly v názvech v různých zemích a jazycích (včetně použití slangu).

 • Mokasíny- hluboká obuv s koženou podešví slušné kvality a barvy. Je to poměrně silná městská obuv, z předchozí vysoké úrovně se vyznačuje pouze nepřítomností tkaniček. Tento typ pánské obuvi má strečové vložky pod jazykem (nebo po stranách), díky čemuž hluboké boty sedí pevně a vypadají jako vázané. V Británii a v kontinentální Evropě jsou považovány za docela slušnou obuv. Mokaři s tradičními ozdobami na vysoké části stoupání: příčný popruh s kovovým medailonem, uzdu nebo ozdobnou štěrbinou (mají své vlastní jméno-penny) jsou docela přijatelné pro obleky nespecifické formální úrovně. Fringed nebo tassel mokasíny jsou více neformální možnosti, i když odborníci nesouhlasí, na které z nich jsou slušnější pro oblek: haléře nebo střapce mokasíny jsou střapce (anglické střapce střapce střapce). Tyto boty se dobře hodí k semi-formální obleky, sametové a džínové kalhoty, lehké barevné mokasíny jsou ideální pro lehké a lněné obleky.
 • mokasíny.V obvyklém smyslu pro nás se jedná o měkké, ležérní boty s tenkou podrážkou výhradně pro neformální účely, obvykle letní. Může mít tradiční povrchy: popruhy, třásně,střapce - nebo ne. Nosí takové lehké boty s džínové nebo sametové kalhoty sportovního stylu, kalhoty, šortky, možná - na holé nohy (s bavlněnými podpatky).
 • Jachtařské botyjsou praktické a elegantní, tradičně šité z jemné kůže a pryžových podešví, mnoho našich krajanů je zaměňuje s mokasíny (jak jsou). Nicméně, jachta boty mají vždy určitý povrch - krajka po obvodu, kolem nohou a kontrastní barvy. Tyto měkké boty pro volný čas jdou dobře s lněné a džínové kalhoty.

Na závěr přezkumu názvů modelů pánské obuvi bez šněrování byste měli určitě přidat několik výrazů.

 • Slipons.Někdy se tato definice nachází jako běžný název pro celou skupinu bot bez šněrování, což je špatné slipons - boty jsou méně „rodokmeny“ než mokasíny.
 • Pantofle.Tento termín je někdy spojován s botami bez šněrování. Patří mezi ně trička (plátěné boty), tenisky, pantofle a další nenáročné boty pro volný čas. Včetně moderních espadrilles v poslední době.

Tato fotografie ukazuje klasifikaci pánské obuvi bez šněrování:

Jaké další typy moderní pánské obuvi jsou

\ t

Dále se dozvíte, jaké jiné pánské boty pro různé příležitosti.

 • Opice jsou boty s přezkami.Pokud jde o střih, mniši mohou být uvíznutí jako oxford nebo derby (role šněrování - zavřená nebo otevřená - se provádí páskem spracovní přezka) nebo jako hluboké mokasíny - když je přezka čistě ozdobným prvkem.

Volba takového moderního modelu pánské obuvi je především otázkou chuti a schopnosti prezentovat se. Vysoce kvalitní boty s přezkami na kožených podrážkách jsou hodným doplňkem k semi-formálním kostýmům (méně často formálním, v závislosti na kvalitě obuvi a typu přezky).

 • Sandály.Tato výlučně neformální obuv pro volný čas a víkend v módní přehlídce je zmíněna jen tehdy, aby znovu připomněla pravidlo: nosit sandály na holé noze! (Není nic hloupějšího než muž v sandálech a ponožkách, i když je v letním obleku, dokonce i v šortkách).
 • Botyjsou pouliční obuv s gumovou podešví s poměrně vysokým hřídelem, střihem jako boty nebo polobotky, samozřejmostí pro studené období s oblekem a kabátem. Nezapomeňte ji změnit v kanceláři na běžné parketové boty - to je otázka zdraví a estetiky. Boty "a la kovboj" nebo "kozáci", vojenské boty zůstávají za oblastí slušnosti a obchodní oblečení. S velkým množstvím fanoušků se takové stylizované možnosti mohou stát jednou legitimními (jak bude probíhat historie bot jezdců a námořníků - vše je možné), ale nyní mají poněkud překvapující pověst.
 • Značková obuv.Moderní modely autorských práv by měly být pečlivě zavedeny do vašeho každodenního života. Pánská šatní skříň je založena na klasice, na "studené" módě. I když mnoho slušných bot bylo jednou novinkou, ale teďvnímat je jako slušný standard! Světlé a expresivní značkové boty jsou však mimo obchodní svět, je povoleno pouze v klubech, na cestách, na párty.

Někdy se termín "goodyear" používá jako název typu boty, což je nesprávné. Toto je stará technologie výroby bot a modely mohou být jakékoliv! Dokonce si nyní ponechává velké množství manuální práce. Ručně šité boty umožňují, aby linky byly pružnější a pohyblivé v špičce, což poskytuje úžasný komfort (samozřejmě za předpokladu, že jsou k dispozici kvalitní materiály a dovedné rukojeti).

Podstatou Goodyearu je jedinečná korková základna, která má podobu nohou nositele a dává mu nezapomenutelné pocity: v takových botách se člověk neunaví, ale naopak spočívá. (Takové boty vyžadují 2-3 dny pro „zvyk“ matky - vzpomenout si na podobu nohy majitele, v prvních dnech boty s technologií Goodyear nenosí déle než 3-4 hodiny!)

Zde si můžete prohlédnout fotografie modelů pánské obuvi v různých stylech: