Turpentinové koupele Zalmanova hubnutí

Turpentinové láznějsou běžným a velmi populárním postupem fyzioterapie. Zpět na počátku dvacátého století, ruský lékař Zalmanov A.S. navrhl použít k očištění těla toxinů a strusek, celkové zlepšení organismu a obnovení krevního zásobení těla (kapilární terapie). Terpentýn (esenciální olej získaný v procesu destilace přírodní borové pryskyřice), který našel široké uplatnění v lékařství, farmacii, chemickém průmyslu atd.

Po absolvování terpentýnových lázní Zalmanov byl zaznamenán takový „vedlejší“ účinek, jako je ztráta hmotnosti a omlazení. Jak se zbavit nadbytečných tuků je způsobeno normalizací metabolického procesu, urychlením průtoku krve a obnovením normálního krevního oběhu, jakož i očištěním kapilár z toxinů a strusek.

Odrůdy terpentinových lázní podle Zalmanova:

· Bílé terpentinové lázně podporují otevírání kapilár. Bílé koupele se doporučují pro osoby s nízkým nebo normálním krevním tlakem, mají omlazující účinek na pokožku, zvyšují její tonus a pomáhají v boji proti celulitidě.

· Žluté lázně mají čistící účinek na již otevřené kapiláry, zvyšují tělesnou teplotu, zvyšují pocení, aktivují metabolické procesy, a nasycení buněk kyslíkem. Žluté koupele se doporučují pro osoby s vysokým krevním tlakem.

· Smíšené terpentinové lázně - jsou dobrou volbou pro ztrátu nadměrné hmotnosti díky úspěšné kombinaci léčivých vlastností bílých a žlutých lázní Žalmanov .

V ideálním případě je třeba uvést typ terpentýnových lázní, délku trvání a počet procedur (jedním slovem musí lékař předepsat režim, vzít v úvahu všechny vlastnosti vašeho těla a zdravotní stav).

Je třeba rovněž poznamenat, že navzdory skutečnosti, že terpentýnové koupele mohou být odebírány doma (po konzultaci s lékařem), je nutné striktně dodržet délku plavání, teplotu vody a množství terpentýnového koktejlu.

Jak užívat terpentýnové koupele doma? Obecná pravidla a doporučení

\ t
 • Před použitím lázně Zalmanov se doporučuje ošetřovat citlivé oblasti (oblast slabin a podpaží) vazelínou, aby se snížila citlivost.
 • K přípravě terpentýnové lázně je nutné nejprve zředit hotovou terpentýnovou směs ve 2 až 3 litrech vody, poté ji přidat do lázně a důkladně protřepat vodou.
 • První koupelny nesmí být delší než 5 minut. Pak můžete postupně prodloužit dobu trvání plavání o 1–2 minuty na jedno sezení.
 • Maximální doba trvání terpentýnové lázně je 15 minut.
 • Doporučená teplota vody je 35 ° C. Maximální teplota je 38 stupňů.
 • Nezapomeňte sledovat čas přijetí a dávkování terpentýnového roztoku. Dlouhépříjem koncentrovaných terpentýnových lázní nezrychluje účinek hubnutí a místo požadovaného výsledku můžete získat vážné zdravotní problémy.
 • Ponořte se do lázně tak, aby byla oblast srdce nad vodou. Přirozeně se nedoporučuje ponor s hlavou.
 • Po koupeli byste se neměli sprchovat. Raději se otočte v froté ručníku nebo posteli a lehněte si (odpočinek) 40 - 60 minut. Pokud se snažíte zhubnout, po terpentýnové lázni si lehněte 1,5 - 2 hodiny pod teplou deku, protože aktivní proces pocení trvá několik hodin po koupeli. A jak víte, pak se "přebytek" - toxiny a strusky. V průměru na 1 sezení Zalmanova lázeň ztratila 2 - 4 litry tekutiny. Tento způsob hubnutí je důležitý pro ženy, jejichž přírůstek hmotnosti je způsoben stagnujícími tekutinami v těle.
 • Doporučený kurz je obvykle 15 až 20 koupelí každý den nebo každý druhý den.

Stejně jako u jiných léčebných postupů jsou terpentinové lázně charakterizovány řadou kontraindikací, které je třeba vzít v úvahu:

 • Individuální intolerance (alergie).
 • Doba těhotenství nebo kojení.
 • Kardiovaskulární onemocnění (hypertenze, infarkt myokardu, arytmie atd.).
 • Tromboflebitida, křečové žíly atd.
 • Kožní onemocnění (trofické vředy, vary atd.)
 • Exacerbace chronických onemocnění a akutních zánětlivých procesů.

Turpentinové koupele -přirozený, cenově dostupný a účinný způsob, jak očistit tělo, zhubnout a celulitidu, zlepšit a omladit.