Suché vlasyDomácí masky pro suché vlasy

Suchost, průřez (štípání) špiček, nedostatek lesku a pružnost jsou jasnými znaky suchých vlasů.Suché vlasyjsou poměrně problematický typ vlasů, který vyžaduje pravidelnou, řádnou a pečlivou péči.Existuje mnoho důvodů pro vysušení vlasů : genetická predispozice, nesprávná péče, časté používání vysoušeče vlasů, kleště a stylingové žehličky, nadměrné používání fixačních prostředků, nesprávné použití

suché vlasy

česání (s kovovými zuby s ostrými zuby), časté zbarvení nebo propustné vlasy, nedostatek ochrany před paprsky slunce, nízké teploty a studený vítr. Pro péči o suché vlasy se doporučuje používat speciální kosmetiku - šampony, balzámy, masky, oleje a séra, které jsou označeny "pro suché a poškozené vlasy". Výrobci přidávají užitečné složky, jako jsou rostlinné oleje, lecitin, silikon, lanolin, hedvábné bílkoviny, keratin atd. Kromě hotových kosmetických přípravků mohou a měly by být produkty péče o vlasy doma použity a měly by být používány přirozenými prostředky. Lidové léky mají řadu nesporných výhod: dostupnost, účinnost, snadnost přípravy a použití, skládající se z přírodních surovin. Kromě toho, lidové prostředky pro suché vlasy byly vyzkoušeny mnoha ženami a prokázaly, že jsou účinné přírodní produkty péče o vlasy.

Číslo receptu 1 .Vaječná maska ​​pro suché vlasy . Komponenty: jeden vaječný žloutek, 1 čajová lžička rumu (koňak), 1 čajová lžička rostlinného oleje (ricina, lopuch, oliva, len, slunečnice). Komponenty domácí maskyjsou důkladně promíchány, jemně vtřeny do pokožky hlavy a rozloženy po celé délce vlasů a ponechány po dobu 1,5 - 2 hodiny. Po 2 hodinách masku omyjte teplou vodou s použitím jemného šamponu.

Číslo receptu 2. Odvar pro suché vlasy.K přípravě vývaru je třeba sekat 200 gramů kořene lopuchu, nalít na něj rostlinný olej a nechat se během dne vyluhovat na tmavém místě. Po 24 hodinách musí být kořen lopuchu v oleji převařen na mírném ohni (15 minut), ochlazen. Odvar z lopuchu se doporučuje použít jednou týdně na pokožku hlavy a vlasů.

Číslo receptu 3. Maska pro suché vlasy.Složení: 1 žloutek, 1 lžička octa (jablko), 1 lžička glycerinu, 2 lžičky olivového oleje, 5 kapek vitamínu A v oleji. Všechny ingredience jsou smíchány a rozloženy rovnoměrně po celé délce vlasů. Pro maximální účinnost musí být vlasy zahřáté (při působení tepla pronikají užitečné složky rychleji do vlasové pokožky a vlasové struktury) a nechají se 2 hodiny. Po 2 hodinách musí být vlasy omyty šamponem na vejce.

Recept č. 4. Rostlinné oleje pro suché vlasy.Rostlinné oleje jsou účinným způsobem péče o suché a poškozené vlasy. Udělej toněkolik lžic rostlinného oleje (v závislosti na délce aobjemu vlasů), zahřívejte ve vodní lázni (olej by měl být teplý, ale nikdy horký), naneste na vlasy (věnujte zvláštní pozornost špičce vlasů) a nechte 40 až 60 minut. Poté si vlasy umyjte obvyklým způsobem. Pro péči o vlasy můžete použít takové rostlinné oleje, jako jsou: olivy, slunečnice, rakytník, bambucké máslo (bambucké máslo), jojobový olej, kokosový olej, ricinový olej, lopuchový olej, broskvový olej, olej z pšeničných klíčků nebo olej z hroznových semen, marocký olej atd. Kromě toho je vhodné přidat 1 - 2 kapky esenciálních olejů do domácích masek pro suché vlasy.

Číslo receptu 5. Medová maska ​​na vlasy . K přípravě masky je třeba smíchat 2 lžíce medu, žloutku, 1 lžičku čerstvě vymačkané citronové šťávy, 1 lžičku ricinového oleje. Maska aplikovaná na vlasy po dobu 30 - 90 minut. Po medové masce můžete opláchnout vlasy heřmánkovým extraktem (blond) nebo kopřivou (brunetka, hnědovlasá). Domácí prostředky pro suché vlasy jim pomohou získat jejich lesk, sílu, zabránit sekci, a aby vaše vlasy více poslušné a pružné. Nezapomeňte však, že 1 - 2 masky nebudou schopny obnovit dřívější sílu a krásu vlasů. Masky by měly být prováděny pravidelně 1 - 2 krát týdně po dobu několika měsíců. Kromě toho, pokud máte takovou příležitost, zkuste udělat malou "dovolenou na vlasy" - minimálně pomocí vysoušeče vlasů, kleště, stylingové výrobky, barvy a tuhé vlásenky.