Správná výživa pro krásnou pleť

Výživa pro krásnou pleť

KKaždá žena sní o krásné a skutečně bezchybné pleti, bez jakékoli kosmetiky a moderních přípravků. Ale ne každý dokáže mít takovou kůži. Nyní existuje obrovské množství kosmetiky, které mohou zlepšit stav naší kůže. Ale bohužel, ani jedna lékařská kosmetika nemůže učinit naši pleť opravdu zdravou a zářivou. Veškerá krása začíná zevnitř a záleží hlavně na tom, co jíme. Podívejme se na , jaké produkty naše kůže potřebuje .

Zlikvidujte jednoduché uhlohydráty . Základem naší výživy jsou jednoduché sacharidy v našem každodenním životě, jako jsou těstoviny, nudle, bílý chléb, brambory, rýže, cukr jsou jednoduché sacharidy. Jsou velmi rychle strávitelné, čímž se zvyšuje hladina inzulínu v krvi. Ale pak tato úroveň rychle klesá a máme pocit hladu nebo jíst něco sladkého. Snažte se konzumovat méně takových produktů a nahradit je komplexními sacharidy - makarony tvrdé pšenice, hnědou rýží, celozrnným chlebem.

Jíst mořské plody co nejvíce.Jsou zdrojem omega-6 a omega-3 kyselin, které jsou velmi důležité pro krásu pokožky a vlasů. Takové kyseliny mají schopnost eliminovat a předcházet zánětu na kůži, léčit a předcházet akné, čistit póry, dodávat pokožce živiny a zvlhčovat ji zevnitř.

Zahrňte do své stravy olivový olej . To jeOlej je velmi užitečný, je prostě nezbytný nejen pro krásu kůže a vlasů, ale i pro celý organismus. Pokud se potýkáte s extra kilemi a zcela odmítnete tuk, pak vám může trpět kůže. Je to nedostatek tuku ve stravě, který může způsobit odlupování a suchou pokožku. Pokud konzumujete méně než 20 gramů tuku, pak se vaše pokožka nemůže zvlhčit a naše tělo nemůže absorbovat vitamíny, které potřebujeme.

Snažte se jíst více potravin bohatých na vitamíny a minerály , které jsou nezbytné pro kůži. Patří mezi ně vitaminy A, E, B zinek a selen. Zpomalují proces stárnutí pokožky a činí ji mladší.Vitamin Aje jedním z nejpotřebnějších pro kůži. S jeho nedostatkem roste naše kůže hrubě a šupinovitě. Podílí se na procesu zahušťování stratum corneum.

Vitamin A se nachází ve vaječných bílcích, rybích olejích, hovězích játrech a másle. A v zelenině a ovoci, jako je mrkev, řepa, cibule, meruňky a další, obsahuje provitamin A - karoten, který se v našem těle mění na vitamín.

Vitamin Epodporuje správný metabolismus, odstraňuje podráždění a aktivuje regenerační procesy v kůži. Obsahuje kukuřičný olej, slunečnicová semena, arašídy, mandle, řepu, nerafinovanou rýži, zelené části rostlin.

Vitaminy skupiny B (B1, B2, B6) .B1- tiamin tóny do tkání, regulují metabolismus sacharidů v těle. Obsahuje mléko, hovězí maso, hrášek, žitný chléb. Bez vitamínu B2-Riboflavin je mimo otázku o krásné a zdravé kůži. Podílí se na tvorbě a vstřebávání tuků a bílkovin v těle a dodává pleti svěží a zdravý vzhled.Vitamin B2se nachází téměř ve všech produktech z kvašeného mléka, stejně jako v kuřecím masu, rybách, květácích, zelené cibulce a kopru.

Antioxidanty zinek a selenjsou nezbytné pro hojení ran, zlepšují metabolické procesy v kůži a zpomalují proces stárnutí. Zinek se nachází v hovězím masu, ústřicích, dýňových semenech a mléku. Selen je bohatý na mořské plody, vejce, rajčata, česnek, houby, slunečnicová semena.

Vitamin Cje nezbytný nejen pro kůži, ale i pro celý organismus. Stimuluje obnovu kožních buněk a produkci kolagenu, který dodává pleti pružnost a pevnost a také vykazuje antioxidační vlastnosti.

Pijte co nejvíce tekutiny a zvlhčete pokožku zevnitř ven tak, aby vaše pleť vypadala čistá, zdravá a svěží. To se týká čisté nesycené vody. Zelený čaj nebo přírodní čerstvě vymačkané šťávy. Nepřehánějte to kávou a černým čajem, protože obsahují hodně kofeinu, který kazí pleť.

Pokud je vaše kůže náchylná k zarudnutí, vyhněte se alkoholu (zejména červenému vínu) a koření.

Postarejte se o svou kůži nejen zvenčí, ale také zevnitř a budete vždy vypadat krásně a neodolatelně !!!