Správná domácí a speciální péče o pleť

Jak uspořádat kosmetický salon doma, jaké prostředky hydratace, čištění a výživy by měly být použity? To vše lze nalézt v navrhovaném materiálu. Domácí péče o pleť bude nyní ještě efektivnější a dokonalejší. Stačí použít tipy a doporučení kosmetologů. Správná péče o pleť poskytne fantastické výsledky ve formě mládí a krásy.

I když pečlivě pečujete o svou pokožku každý den, čas od času potřebuje zvláštní péči, aby se cítila ještě lépe. Tato kapitola popisuje různé ošetření obličeje, obličejové masky, měkké křoviny a uklidňující masáže, stejně jako tipy a triky k řešení některých problémů.

Postupy a masky pro péči o pleť obličeje: jak správně aplikovat

Maska proTváře je jediný produkt péče o pleť, který může pracovat zázraky. Jako všechny ostatní prostředky, masky pro péči o pleť by měly být správně vybrány. Dnes je trh plný různých masek a můžete snadno najít ten, který je ideální pro vaši pleť. Tyto postupy péče o pleť vyžadují pravidelné používání, jinak bude účinnost extrémně nízká.

Maska hydratační

Je ideální pro suchou pokožku, protože výrazně zvyšuje obsah vlhkosti. Tyto masky pomáhají eliminovat suchou pokožku, peeling a dokonce hladké jemné vrásky. Rychle mají hydratační účinek a obvykle se ponechají na kůži po dobu 5-10 minut, poté se omyjí nebo umyjí hadříkem. Takové masky mají uklidňující účinek, zejména po dlouhém pobytu na slunci nebo při napnutí kůže.

Masky z hlíny a bláta

Jsou skvělé pro mastnou pleť, protože absorbují přebytečný tuk a nečistoty. To je způsob, jak zúžit zvětšené póry, snížit lesk a zbavit se nepříjemných akné. Maska zasychá na kůži po dobu 5-15 minut a pak se umyje teplou vodou, vezme s sebou mrtvé buňky a nečistoty.

Odlupovací masky

Masky s lehkým peelingovým efektem pomáhají udržovat pokožku v horním stavu. Dokonce i normální kůže někdy trpí akumulací suchých buněk, což může způsobit bledost a akné. Vynikající řešení takových problémů je čistící a exfoliační maska. Vyrovnává se na kůži, jako maskahlíny a nechal zaschnout. Když tuto masku omýváte, její malé brusné částice pomáhají vyrovnat drsnost kůže.

Odlupovací maska ​​

Tato maska ​​je ideální pro všechny typy pleti. Aplikuje se na kůži, ponechá se zaschnout a pak se odstraní. Osvěžuje mastnou pleť, čistí póry a hydratuje suchou pokožku.

Gel masky

Jsou vhodné pro citlivou i mastnou pleť, protože mají uklidňující a hydratační účinek. Naneste gel, nechte působit 5-10 minut a pak vymažte.

Je nutné vědět, jak masku aplikovat na obličej, protože její účinnost bude přímo záviset na správnosti postupu. Typ pleti se může lišit v závislosti na ročním období.

Kůže, která zůstává v horkém létě mastná, může být v zimě suchší.

 • Před použitím zvolené masky musí být obličej vyčištěn. Po opláchnutí masky teplou vodou naneste hydratační krém.
 • Pro dosažení nejlepších výsledků si pozorně přečtěte návod.
 • Pokud máte kombinovanou pleť, použijte dvě masky - pro mastnou a suchou pokožku. Aplikujte každý na konkrétní oblast.

Masky z přírodních produktů lze snadno připravit a aplikovat.

Avocado Puree

Avokádo je vynikající maskou pro suchou pokožku. Tato maska ​​obsahuje 14 minerálů a antioxidantů vitamínů A a E. Pro její přípravu smažte avokádo, přidejte kapku sladkého mandlového oleje a naneste směs na obličej. Držtemasku co nejdéle namočte a změkčete pokožku.

Měkká ovesná maska ​​

Tato maska ​​je vhodná pro mastnou pleť.

Zde je recept na jednu masku, která by měla být aplikována ihned po přípravě.

Složky

 • 15 ml /1 lžíce tekutého medu
 • 1 žloutek
 • ]
 • až 60 ml /4 lžíce jemně mletých ovesných vloček
 • V malé misce promíchejte med a žloutek, pak postupně bijte v tolika moukách, aby se vytvořila měkká pasta.Masku naneste na obličej a krk a nechte působit 15 minut.Opláchněte teplou vodou a osušte kůži.

  Jak používat peeling na obličej pro péči o pleť

  Při provádění péče o obličejovou pokožku lze křoviny používat ne každý den, ale pouze podle potřeby.Díky těmto nástrojům můžete kůži okamžitě vyleštit.Scrubs jsou exfoliační činidla a jsou snadným způsobem, jak odstranit mrtvé buňky z povrchu kůže.V důsledku toho se kůže stává hladší, bez ohledu na věk a typ.

  Věnujte pozornost tomu, jak používat obličejový kartáč, aby nedošlo ke škodě na kůži.

  Pro suchou a normální kůži se křoviny používají jednou nebo dvakrát týdně.Smíšenou pokožku a mastnou pleť lze zpracovávat každý druhý den.Pokud máte citlivou pokožku nebo těžké akné, je lepší tento postup odmítnout.Léčba akné by však měla být léčena jednou týdně.

  Na mokrý povrch naneste trochu křovinyjemně masírujte a pak opláchněte velkým množstvím studené vody. Vyberte si křovinořez, ve kterém jsou brusné částice menší a zaoblenější než hrubé, jako například nasekaná jádra ořechů. Můžete také použít malou peelingovou podložku použitím mýdla nebo čisticího prostředku na obličej.

  Krém je tonikum, které pokožku rychle a hladce čistí.

  1. S jemným dotekem otřete drhnutí do vlhké kůže, udělejte kruhové pohyby a vyhněte se jemným oblastem kolem očí.
  2. Peeling důkladně omyjte velkým množstvím teplé vody a osušte měkkým ručníkem.

  Mírný peeling obličeje

  Jedná se o směs mandlových, ovesných, mléčných a růžových lístků. Okvětní lístky růží lze zakoupit tam, kde prodávají bylinky, a pokud je chcete sbírat na zahradě, ujistěte se, že rostliny nejsou ošetřeny chemikáliemi. Okvětní lístky růží mohou být rozdrceny v mlýně nebo v mlýně na kávu. Smíchané s mandlovým olejem, budou pleť čistá a hedvábná.

  Složky

  • Dostačující pro 10 použití
  • 45 ml /3 lžíce mletých mandlí (bez kůže)
  • 45 ml /3 polévkové lžíce středně mletých ovesných vloček
  • 45 ml /3 lžíce sušeného mléka
  • \ t
  • 30 ml /2 lžíce prášku z růží
  • Mandlový olej
  • Mísící mísa
  • Spoon
  • Skleněná nádoba s víkem

  Nalijte všechny ingredience do misky a promíchejte. Směs můžete uložit do skleněné nádoby. Když vyBudete potřebovat křoviny, vezměte hrst prášku a smíchejte s mandlovým olejem, abyste vytvořili jemnou pastu. Použijte a odstraňte podle obrázku vlevo.

  Snažte se pečovat o svou pokožku doma, abyste ji důkladně vyčistili a výrazně vylepšili její barvu. Pokud tento postup provedete jednou za měsíc, brzy si všimnete vylepšení. Pečlivě dodržujte všechny pokyny a můžete si vytvořit kosmetický salon bez opuštění domova.

  Tonic Recept

  Toto tonikum na bázi barev je vhodné pro změkčení a osvěžení normální pleti.

  Složky

  • 75 ml /5 lžic infuze pomerančového květu
  • \ t
  • 25 ml /11/2 lžíce růžové vody

  Nalijte přísady do skleněné láhve a protřepejte. Naneste na kůži vatovým tamponem.

  Čištění - nejlepší péče o pleť

  Kůže na obličeji je velmi jemná a musí být pravidelně čištěna, aby byly póry čisté a kůže mohla dýchat. Čištění a péče o pleť jsou nerozpustné postupy. Odstranění znečištění je nejlepší způsob, jak pomoci vaší pleti regenerovat a zbavit se nahromaděných oxidantů. Podívejme se podrobně na to, jak organizovat nejlepší péči o pleť metodami efektivního čištění epidermy.

  1. Očistěte pokožku čistícím krémem. Nechte působit 1-2 minuty, aby se mohly rozpustit nečistoty, mastnota a starý make-up. Jemně ji odstraňte vatovým tamponem.
  2. Navlhčete pokožku teplou vodou,pak masírujte malým množstvím peelingového obličeje a vyhněte se jemným oblastem kolem očí. Tímto způsobem oddělíte odumřelé kožní buňky a bude měkčí a hladší. To také připraví pokožku na další postup, opláchněte křovinu velkým množstvím teplé vody.
  3. Naplňte misku nebo umyjte vroucí vodou. Ohněte se a zakryjte si hlavu ručníkem. Nechte páru zjemnit a zahřát na 5 minut. Pokud máte akné, po tomto postupu, můžete se pokusit odstranit je s prsty, zabalené s látkou. Pokud máte citlivou pokožku nebo krevní cévy umístěné v blízkosti povrchu, tento postup se vám nedoporučuje.
  4. Aplikujte masku. Pro mastnou pleť zvolte masku na bázi jílu a pro suchou a normální pleť zvolte hydratační masku. Nechte masku po dobu 5 minut nebo po dobu uvedenou v návodu.
  5. Opláchněte teplou vodou. Když je maska ​​zcela opláchnuta, opláchněte obličej dvakrát studenou vodou, abyste zavřeli póry a osvěžili pokožku, a pak osušte ručníkem.
  6. Navlhčete vatový tampon domácím pleťovým krémem nebo mlékem a otřete tukové oblasti: nos, bradu a čelo.

  Pokud máte smíšenou pleť, použijte dvě masky - jednu pro mastnou a druhou pro suchou pokožku. Masku opatrně naneste na příslušné oblasti.

  Základy péče o pleť: masáž (s videem)

  Základy péče o pleť zahrnují pravidelnou masáž, která zlepšuje průtok krve a lymfodrenáž. Použijte kapku na obličej.hydratační krém a pak bušit. Masáž pokožky, protože to zlepší její strukturu a sníží otok.

  1. Počínaje středem čela udělejte prstem malé kruhové pohyby a postupně se pohybujte směrem ke spánkům. Pokračujte v masáži po dobu 3 minut.
  2. Lehce zatlačte prsty tam, kde jsou oční otvory v kontaktu s nosem. Lehký tlak po dobu nejméně 3 minut.
  3. Posuňte prsty podél obočí od mostu nosu ke spánkům. Proveďte tento pohyb po dobu 5 minut. Kůže kolem očí je velmi jemná a příznaky stresu se projevují především na ní, proto je třeba tuto oblast ošetřovat velmi opatrně.
  4. Počínaje oběma stranami nosu pohybujte prsty směrem ven z obličeje a pohybujte se po lícních kostí ke spodní čelisti. Zvláštní pozornost věnujte oblasti v blízkosti dolní čelisti. Pokračujte 5 minut. Nakonec jemně namažte oblast pod očima zklidňujícím očním krémem, který sníží jemné linie a zjemní pokožku.

  Podívejte se, jak je péče o pleť prováděna na videu, která ukazuje, jak se můžete masáže provádět sami:

  Účinná péče o pleť v nočním obličeji

  Účinná péče o pleť by měla být nepřetržitá, zejména proto, že během spánku dochází k regeneračním procesům. Noční krém, aplikovaný na kůži před spaním, má pozitivní vliv na to, když spíte. Hlavním rozdílem mezi nočními krémy a běžnými denní zvlhčovači je, že přidávají takovésložky jako vitamíny a látky, které zpomalují proces stárnutí. Noční krémy mohou být silnější a mají intenzivnější účinek než den, protože na ně nemusejí být aplikovány. Péče o noční pleť zahrnuje čištění a aplikaci živin.

  Obnova kožních buněk probíhá aktivněji v noci, proto jsou noční krémy navrženy tak, aby tyto hodinky byly nejplodnější. Noční krémy obnovují pokožku po nečistotách, make-upu a ultrafialovém záření.

  Kdo potřebuje noční krémy?

  Ačkoli velmi mladá kůže obvykle nepotřebuje intenzivní výživu s nočními krémy, většina žen má lepší kůži, než aby ji používala. Suchá kůže reaguje na tento typ péče zvláště dobře. Nezapomeňte, že nemusíte používat velmi tučné krémy, protože jsou lehčí a obsahují stejné speciální přísady. Krém pečlivě vyberte podle stupně suchosti pokožky; Je důležité, aby se kůže necítila přetížená.

  Pokud použijete noční krém před spaním, probudíte se s měkčí a hladší pokožkou. A nanesení krému na mírně vlhkou pokožku zvyšuje jeho účinek, protože v tomto případě si zachovává dodatečnou vlhkost.

  Výživný noční krém

  Jak stárneme, naše kůže se stává sušší a vyžaduje více péče. Jasmín a růžový olej pomáhají hydratovat pokožku, zatímco kadidlo pomáhá snižovat vrásky a obnovuje tón ochablých svalů.

  Složky

  • 50 g smetany bez parfému v nádobě s víkem s pevným uzávěrem
  • \ t
  • 3 kapky růžového esenciálního oleje
  • 2 kapky vonného esenciálního oleje
  • 1 kapka esenciálního oleje z jasmínu

  Přidejte smetanu a důkladně promíchejte. Naneste krém na malé porce před spaním.

  Speciální péče o pleť

  Speciální produkty péče o pleť, séra a gely jsou stejně rozmanité jako zvlhčovače pro základní péči. Byly určeny k řešení určitých problémů.

  Pravidla a metody základní péče o pleť

  Základní péče o pleť je druhem, na kterém je postaven zdravý a vzkvétající vzhled. Existují různé způsoby péče o pokožku obličeje, z nichž mnohé zahrnují použití kosmetických prostředků. Produkty základní péče se prodávají v různých množstvích a baleních a mají odlišné složení. Vezměte v úvahu pravidla péče o pleť s použitím těchto léků.

  Sérum a gely

  Obsahují filtry ultrafialového záření, mají nízkou tukovou konzistenci a obsahují mnoho účinných látek. Obvykle se používají v kombinaci s jinými prostředky, pokud nemluvíme o mastné kůži. Obvykle se aplikují před zvlhčovač, aby se zvýšil jeho účinek.

  Prostředky pro utažení kůže

  Kůže můžete okamžitě zvednout krémy, které ji činí pevnější, pružnější a hladší. Tvoří velmitenký film na povrchu kůže, který se protahuje, snižuje jemné vrásky. Účinek trvá několik hodin a make-up lze snadno aplikovat na film. Tyto léky je dobré použít před stranami, nebo když vypadáte obzvláště unaveni.

  Prostředky ke zvýšení energie kůže

  Tyto krémy obsahují složky, které urychlují reprodukci a opravu kožních buněk. Nejen, že dělají kůži čerstvější a mladší, ale také se domnívají, že pomáhají bojovat se znaky stárnutí.

  Přípravky v ampulích

  Tyto účinné koncentrované složky se umísťují do uzavřených skleněných ampulí tak, aby zůstaly čerstvé. Běžné výtažky obsahují bylinky, pšeničné klíčky, vitamíny a kolagen pro rychlé a znatelné výsledky. Vitamin E je také velmi dobrý pro kůži. Otevřete ampulku a aplikujte olej na kůži pro rychlý výsledek.

  Ovocná kyselina pro pleť obličeje a její působení

  Alfahydroxykyseliny, běžně nazývané ovocné kyseliny, se nacházejí v přírodních potravinách, kterými jsou kyselina citrónová v citrusových plodech, kyselina mléčná z jogurtu, kyselina vinná ve víně a kyselina jablečná v jablkách a jablek. ostatní ovoce. Ve speciálních přípravcích pro péči o pleť jsou ovocné kyseliny obsaženy v malém množství, ale jsou jejich hlavní složkou.

  Účinek ovocných kyselin na kůži je založen na skutečnosti, že porušují proteinové vazby mezi mrtvýmibuněk na povrchu kůže. Pak je odstraní a odhalí odolnější buňky. Tento měkký prostředek čistí ucpané póry, zlepšuje barvu pleti a vyhlazuje jemné linie. Obecně je to ideální řešení pro malé problémy. Výsledky jsou pozorovány po dvou týdnech, i když někteří tvrdí, že po několika dnech došlo ke zlepšení.

  Ženy používají ovocnou kyselinu na kůži obličeje a její účinek po několik století, aniž by si toho uvědomovaly a získávají z nich prospěch.

  Říká se, že Kleopatra si koupala v kyselém mléku a dvorní dámy Francie se umyly vínem tak, aby kůže na obličeji byla hladká a bez skvrn. Všechny tyto výrobky pro péči o pleť obsahují ovocné kyseliny.

  Je lepší použít prostředky s ovocnými kyselinami jako léčivé před použitím obvyklého hydratačního krému. Nesmí se aplikovat na jemnou pokožku očí a rtů. Pokud máte citlivou pokožku, nemusí být tyto nástroje pro vás vhodné. Nicméně, mnoho žen zažívá brnění, když tyto nástroje začnou fungovat. Ovocné kyseliny jsou dnes cenově dostupnější a používají je nejen nejznámější společnosti zabývající se péčí o pleť. Mnoho menších společností také obsahuje ovocné kyseliny ve svých produktech, a proto každá žena může poskytnout své kůži nezbytnou péči. K dispozici jsou také výrobky pro péči o ruce a tělo.

  Efektivní způsoby boje proti vráskám a péči o zralou pokožku doma

  Efektivní techniky kontroly vrásekumožnit nejen jejich vzhled, ale také minimalizovat jejich projev. Vrásky jsou nevyhnutelné. Dermatologové však tvrdí, že většině poškození kůže lze zabránit použitím speciální péče o pleť obličeje doma, a to díky použití určitých kosmetických prostředků. Zde je 10 klíčových bodů k zapamatování, bez ohledu na věk.

  1. Ochrana před sluncem

  Hlavní příčinou stárnutí pleti je sluneční světlo. Začínat používat metody proti vráskám, stojí za zmínku, že ochrana proti UV záření by měla být používána každý den, protože slunce zvyšuje proces stárnutí kůže, a to jak v zimě, tak v létě. Speciální nástroje pomáhají předcházet stárnutí pleti a šetřit ji před spálením.

  2. Přestat kouřit

  Péče o zralou pleť nebude účinná, pokud se této závislosti nezbavíte. Cigaretový kouř urychluje proces stárnutí kůže, protože ho zbavuje kyslíku a zpomaluje proces tvorby nových buněk. Pod vlivem kouře se kůže stává šedivým a matným a kolem úst se objevují jemné vrásky, protože těžké kuřáky neustále přitahují rty, aby držely cigaretu.

  3. Hluboké čištění

  Starší ženy často pokožku nečisťují tak, jak by měly být, protože se domnívají, že mohou zvýšit suchost a urychlit výskyt vrásek. Je však velmi důležité, aby se kůže zbavila odumřelých buněk, špíny a make-upu, aby vypadala mladší a čerstvější.

  Nepoužívejtetvrdé předměty pro čištění pokožky obličeje. Čistící krém, odstraněný vatovým tamponem, vhodný pro většinu žen. Pokud máte velmi suchou pokožku, masírujte ji čistícím olejem. Nechte ji několik minut na kůži a pak ji umyjte teplou vodou.

  4. Hluboká hydratace

  Kromě každodenního používání hydratačního prostředku můžete každý týden výrazně zvýšit obsah vlhkosti v kůži. Použijte výživnou masku na obličej nebo na pokožku naneste silnou vrstvu pravidelného hydratačního nebo nočního krému. Všechny vybrané produkty by měly být ponechány na kůži po dobu 5-10 minut a přebytečný materiál pak odstraněte hadříkem. Pro dosažení co nejlepšího účinku aplikujte výrobek na vlhkou pokožku.

  5. Zlepšení krevního oběhu

  Kupte si měkkou peelingovou nebo peelingovou látku na kůži a použijte ji jednou týdně, aby povrch pokožky byl měkký a hladký. Tyto nástroje zlepšují průtok krve do povrchové vrstvy kůže a podporují obnovu buněk.

  6. Jak skrýt vrásky

  Vrásky lze maskovat pomocí reflexního make-upu, základu a prášku. Tyto produkty obsahují fluorescenční částice, které odrážejí světlo z kůže, takže vrásky jsou méně nápadné a kůže je úžasně jasná.

  7. Pravidelná intenzivní péče

  Kromě každodenní péče o pleť nezapomeňte, že čas od času potřebujete používat speciální přípravky, jako jsou séra a přípravky proti stárnutí.kůže.

  8. Vědět, jak odolávat povětrnostním podmínkám

  V extrémním teple a chladu může kůže ztratit vlhkost, být suchá a náchylnější k poškození. Stejný efekt může způsobit ústřední vytápění. Proto pravidelně hydratujte pokožku, měnící se fondy v závislosti na ročním období.

  9. Pracujte opatrně

  Není třeba silně otírat pokožku při aplikaci přípravků nebo make-upu. Kůže kolem očí je zvláště náchylná ke stárnutí. Prudký dotek může způsobit jeho protažení. Proto by produkty péče měly být aplikovány spíše s lehkými svislými patkami než natahováním. Nepoužívejte také přípravky, které způsobují svědění, pálení nebo senzibilizaci kůže.

  10. Správný make-up

  Mnohé výrobky na líčení nyní obsahují UV filtry a přísady, které vyživují pokožku, aby se nejen zlepšil její vzhled, ale také aby se na ni pozitivně projevil.

  Doporučení a tipy pro péči o pleť

  Doporučení pro péči o pleť vám pomohou vyhnout se mnoha problémům a chybám. Po umytí jemně masírujte pokožku měkkou žínkou nebo přírodní houbou, abyste odstranili odumřelé kožní buňky. Pokud máte suchou pokožku, naneste čisticí krém na mokrou pokožku a pak ji otřete měkkou žínkou. Zbytek pak omyjte a aplikujte hydratační krém jako obvykle. Je velmi důležité umýt žínku po každém takovém postupu a vysušit, aby se zabránilo hromadění bakterií.

  Chcete-li se vyhnout popraskání a loupání rtů v zimě, masáž je s vazelínou. Nechte ho několik minut zjemnit, pak jemně otřete rty obličejovou žínkou navlhčenou v teplé vodě. Spolu s vazelínou odstraníte také částice kůže. Ráno a večer použijte balzám na rty. Použijte hydratační rtěnku, aby vaše rty suché během dne. Pokud používáte tyto tipy na péči o pleť, výsledek není dlouho v příchodu.

  Chcete-li skrýt zarudnutí nosu v zimě, zkuste použít malý make-up pod zeleným make-upem nebo základem před použitím pravidelného základu a prášku. Zelená skryje červenou.

  V zimě je třeba použít ochranný krém, věří se, že sluneční světlo je hlavní příčinou tvorby vrásek a ultrafialové paprsky, které jsou hlavním důvodem, nás ovlivňují po celý rok. Proto je třeba zvolit hydratační krém s ochranným účinkem.

  Věkové skvrny na zadní straně dlaní se objevují jako důsledek dlouhého pobytu na slunci, nebo se prostě stávají jasnějšími působením slunečního světla. Můžete použít hydrochinonový krém, který proniká do tkáně kůže a rozpouští melanin. Po šesti až osmi týdnech by měla vaše pleť vypadat normálně. Nepoužívejte však příliš mnoho hydrochinonu - doporučený obsah krému je 2%. Novému místu se lze vyhnout každodenním použitím opalovacího krému.

  Během těhotenství se může tvář tvářittmavé skvrny se objevují, zejména pod očima a kolem úst. Tento jev se nazývá chloasma nebo „maska ​​těhotenství“. Skvrny se objevují v důsledku hormonálních změn a stávají se znatelnějšími ve slunečním světle. Zakryjte si obličej před sluncem a používejte opalovací krém, aby se skvrny nedostaly do hustší polohy. Obvykle zmizí několik měsíců po narození dítěte. Chloasma může také způsobit antikoncepční pilulky, ale zmizí, jakmile přestanete užívat.

  Když kůže na krku vypadá šedě a matně, postrádá mazové žlázy. Pravidelné používání exfoliačních prostředků má dobrý účinek na matně šedou kůži. Intenzivně otřete pokožku obličejem nebo měkkým kartáčkem na mytí. Měkkost kůže může být posílena hydratačním krémem.

  Tmavé kruhy pod očima se objevují z mnoha důvodů, včetně únavy, anémie, nedostatku čerstvého vzduchu a špatné výživy. Mohou být také dědiční. Pokud si nejste jistý důvodem, poraďte se se svým lékařem. Snažte se odstranit příčiny: dostat dostatek spánku v noci a jíst nízkokalorické potraviny bohaté na vlákninu. Zkuste oči vypláchnout vatovým tamponem namočeným v ledové vodě po dobu 15 minut, aby se dočasně snížily tmavé kruhy. Nebo je maskovat malým množstvím základu.

  Masáž je skvělý způsob, jak udržet kůži v dobrém stavu. Na dlaň naneste několik kapek rostlinného oleje a rozprostřete ji na kůži obličeje a krku.

  Pak proveďte následující:

  • Pomocí špiček prstů se pohybujte od krku k bradě.
  • Pak si celou ruku položte na jednu stranu obličeje a na druhou stranu několikrát. Po tom, projít kolem nosu a až k čelu.
  • Když se dostanete na čelo, jednou rukou ho posuňte zleva doprava.