Sovětská filmová herečka Lyubov Orlova


Herečka Lyubov Orlova, která se navzdory všemu stala hvězdou sovětské kinematografie, přestože její rodiče trvali na tom, že jejich dcera bude klavíristkou. Dívka dokonce studovala na konzervatoři, ale nikdy ji nedokončila. Ale slova Fjodora Shalyapina, že na ni čeká velká budoucnost herců, pevně se usadila v paměti dětí a dívka byla odhodlána stát se herečkou.

Život herečky Lyubov Orlové a jejích šatů

Sovětská herečka Lyubov Orlova se stala prvním sexuálním symbolem SSSR, ačkoli nikdy nikoho v žádném z Orlovových filmů políbila! Byla první ze sovětských hereček, která začala cestovat do zahraničí a stala se zcela originální „sovětskou“ módní ikonou již za hranicemi vlasti. Takže v roce 1942, po projevech Orlové v Íránu, byl skutečný boom - černovlasí obyvatelé Teheránu chtěli, aby se všichni stali blondýnky! Téměř celá jeho kariéra Orlova bojovala, aby vypadala krásně na obrazovce, v průběhu let se z ní stala mánie. Byla to první sovětská filmová herečka, která se uchýlila k plastickým operacím.

V životě Lyubova Orlova bylo spousta výletů do zahraničí a ona vždy přinesla obrovské množství speciálních krémů na obličej a ruce. Cannes, Benátky, Berlín, Řím, Ženeva, Paříž - všude Orlova, která neznala nedostatek peněz, přinesla hory kosmetiky a oblečení.

Jakmile Faina Ranevskaya, skvělá herečka, poznamenala: „Můra nemůže jíst toalety visící ve skříních u Lyubochky, prostě proto, že se tam nenachází žádné místo.“ \ T

Podle vzpomínek druhýchHerečky sousedící se zahraničními hotely během mezinárodních festivalů s Lyubovem Petrovna, měla dobrý vkus a byla skvělá švadlena. „Sbírala“ mnoho jejích šatů vlastníma rukama těsně předtím, než šla na koberec. „Šaty“ z Lyubova Orlova se proto nezachovaly - na obrázku se doslova držely „živé“ nitě!

Jak je vidět na fotografii, herečka Lyubov Orlova byla bezchybná ve svých ručních šatech:

Ze strachu, že se objeví ošklivě, byla vyděšená, že je fotografovala a vždy zakryla svůj věk. Život herečky Lyubora Orlové byl tímto neúspěšným bojem s věkem a touhou zůstat esteticky bezchybný. Její charakter se příliš změnil: stal se tvrdým, nesnesitelným - démonickým, jedním slovem.

Říká se, že na jedné z recepcí si Lyubov Orlova všiml, že se kolem jejího manžela Alexandrova točí mladá hezká blondýnka. Do konce večera se sešli. „Jsem nový asistent režiséra, G. A. Alexandrov,“ představila se dívka. „Bývalý asistent,“ opravila ji Orlova pevně.

V naší „sovětské“ blondýnce však zůstalo víc lidskosti než v těch, s nimiž se ji snaží porovnat. Je možné si představit delikátní šokující Marlene Dietrich nebo hýčkanou Marilyn Monroeovou v situaci popsané Ranevskaya takto: „Jakmile se hospodyně Faina Georgievna, která využila skutečnosti, že Lyubov Petrovna seděla u Ranevskaja, rozhodlana rande v luxusním kožichu Orlova. Když se filmová hvězda shromáždila doma a zjistila, že srst chybí, nezvedla skandál, klidně se vrátila do místnosti a povídala si s hospodyní, dokud se nevrátila odvážná služka.

Faina Ranevskaya o Lyubově Orlovi řekla: „Řeknout, že Orlova je laskavá osoba, je stejná, jako přiznává, že Lev Tolstoj je spisovatelem bez schopností“. Taková lahůdka má snad hlubší kořeny, "vydávané" na skutečnost narození. Nedávno se objevily úžasné údaje o původu prvních sovětských megastarů. Je těžké říci, zda je tato informace spolehlivá, ale je ohromně ohřívána zvědavostí!