Shugaring doma - všechny detaily postupu

Shugaring - odstranění srsti doma pomocí různých receptů karamelové pasty bude aplikováno od nepaměti. Na pozadí moderní technologie, shugaring neztrácí jeho význam kvůli dostupnosti metody a schopnosti vyřešit problém na dlouhou dobu. Zvažte běžné metody depilace karamelu, pozitivní a negativní stránky a postup krok za krokem.

Co je shugaring

První zmínky o shugaringu se podobají dobám starověkého Egypta. Majestic Nefertiti smíšený včelí med, vosk, různé bylinky pro epilaci a byl známý pro svou hladkou kůži. Odstranění vlasů na těle bylo považováno za povinný postup pro soudní doprovod faraóna, jinak se dívka dostala do hanby svého pána.

Depilace karamelu pochází ze starověkého Egypta

Tradiční odstranění chloupků pomocí sladké pasty a hedvábné nitě používaly dívky ze Středního východu, takže technika k nám přišla jako perská depilace.

Shugaring získal velkou popularitu na konci minulého století a vzhledem k jednoduchosti postupu a dostupné ceně nepřináší své pozice.

Postup se provádí za použití speciální cukrové pasty, která se podobá karamelové hmotě. Při styku s kůží hmota změkne, obalí vlasy a pevně se k ní přilepí, zatímco páteř se během odstraňování nedrží, čímž se zabrání nežádoucímu růstu vlasů.

Složky přípravku jsou naprosto bezpečné a hypoalergenní, ale samotný postup může způsobit menší nepohodlí, zejména v prvních sezeních.

Pro depilaci cukru se používají jednoduché, cenově dostupné produkty

Shugaring může odstraňovat chlupy až do 0,5 cm, zatímco vlasové folikuly se ztenčují a ztrácejí významnou část pigmentu. Pro každou zónu se používá směs různých konzistencí, kterou lze zakoupit ve specializované prodejně nebo si ji vyrobit sami.

Karamelová pasta

Těstoviny průmyslové výroby mají různou hustotu: kapalnou, střední a hustou. Někteří výrobci vyrábějí superdense pasty, které se používají v místnostech s vysokou teplotou vzduchu.

Populární recepty shugaringu s kyselinou citrónovou, které se vyrábějí vdoma, ale pro alergické reakce můžete aplikovat pastu bez citronu a namísto použití vody bylinné extrakty.

Existují různé typy past na pastvu

.

Pasta pro depilaci je na kůži krátkou dobu, takže byste se neměli zaměřovat na vlastnosti dalších složek, jejich hodnota je sekundární.

Technika shugaring

Existuje několik technik provádění shugaringu: ruční, bandážování a způsob aplikace. Volba metody závisí na hustotě pasty, zóně depilace, teplotě pokožky pána, ventilaci vzduchu a místnosti.

Přípravná fáze

 • Pro zlepšení účinku před odstraněním chloupků:
 • Několik dní před zákrokem ošetřete kůži kůží;
 • Před epilací si vezměte hygienickou sprchu, ale neaplikujte pečovatelské produkty;
 • Kůže je dezinfikována lotionem, antiseptikem a otírána suchým hadříkem;

V místech aktivního pocení se doporučuje pokropit pokožku mastkem - tato technika absorbuje přebytečnou vlhkost a několikrát zvyšuje účinnost procedury.

Manuální zařízení

Existuje klasická příručka, technika a způsob aplikace. Pro provádění ručního vybavení nejsou nutné další nástroje. Depilace se tedy provádí na pažích, nohách v intimní zóně a axilách.

Výhodná je tuhá pasta. Karamel by měl dostat plastměkká textura a rovnoměrně přilne k pokožce.

Četné metody vám umožní vybrat si nejlepší volbu pro sebe

.

Provádění postupu

 • nosit lékařské rukavice;
 • malý kousek těstovin hníst v ruce do měkkého stavu;
 • držte několik vteřin, utáhněte kůži nad místem aplikace a jednou námahou odtrhněte ztuženou pastu z cukru;
 • zbytky karamelu omyjte teplou vodou a pokožku ošetřete dezinfekčním prostředkem.

Metoda postupné manuální depilace

Jaké metody depilace cukru dáváte přednost?

Zobrazit výsledky

Načítá se ...

Metoda aplikace

Doporučuje se použít aplikaci v místnostech s vysokou teplotou vzduchu a nedostatkem kondicionačního systému, když cukrová pasta v kontaktu s kůží. Kůže je dezinfikována pomocí speciálního nástroje, který odstraňuje mastné nečistoty a slouží jako prevence infekčních procesů.

Nástroje pro depilaci

Současně lze nadbytečnou vlhkost odstranit mastkovým práškem - tím se sníží přilnavost pasty na kůži. Malý kousek pasty hněte prsty a aplikovat aplikaci jedním pohybem, stojí několik vteřin. Pakpřerušit ostrý pohyb ve směru růstu vlasů.

Talek snižuje adhezi karamelové pasty na kůži

Do 12 hodin po zákroku je nutný mechanický peeling, aby se zabránilo vdechování vlasů.

Manuální technika minimalizuje kontakt cukrové pasty s povrchem dermy, takže podráždění je extrémně vzácné, ale podléhá dodržování všech fází postupu.

Páskovací technika

Páskovací technologie se provádí pomocí kapalné pasty na velkých plochách těla pomocí špachtle, plastového nože nebo dřevěné tyče. K odstranění karamelu se používají pásky z papíru nebo tkaniny, průmyslové i domácí.

Technika depilace

Tato technika vám umožní odstranit vlasy z velkých oblastí kůže a netrvá dlouho, je vhodné používat a může být používána doma. Pro dobrý účinek, musíte odmastit povrch dermis, aplikovat mastek prášek a nezapomeňte dezinfikovat kůži.

Před použitím pasty se provede tepelná úprava

Tekuté topné pasty nevyžadují a pevné látky mohou být zahřívány v mikrovlnné troubě, na vodní lázni nebo speciálním voskovém tavenině na teplotu 40 ° C.

Provádění postupu

 • nosit lékařské rukavice;
 • malé množství pasty se zachytí špachtlí a nanese se na pokožku proti růstu vlasů;
 • pastu upevnětenetkané ubrousky a inkubované po dobu 20 sekund;
 • volnou ruku přes kůži přes ubrousek a odtrhnout pastu s ostrým pohybem růstu vlasů;
 • v případě potřeby odstraňte zbytky teplou vodou a ošetřete pokožku dezinfekčním prostředkem.

Odstraňování ochlupení

\ t

Trvání účinku

Epilace, prováděná podle všech pravidel, vám umožní užívat si hladkou pokožku po dobu až 4 týdnů. V tomto případě indikátory závisí na individuálních charakteristikách osoby, ale je možné prodloužit účinek procedury pomocí inhibitorů. Tření bylinných extraktů z řebříčku, meduňky, hřebíčku, bílé vrby zpomaluje činnost folikulů a odbarvuje koruně.

Doba trvání účinku depilace cukru závisí na individuálních vlastnostech organismu

.

Opatření a kontraindikace

Kontraindikace pro depilaci karamelu jsou:

 • Akutní virové infekce;
 • Akutní a chronické dermatologické nemoci;
 • akné v aktivní fázi, procesy zjizvení kůže;
 • Akutní epilepsie, schizofrenie, exacerbace neurologických stavů;

Akutní virová onemocnění a vysoká horečka jsou kontraindikovány u shugaringu

 • Loupání, hyperémie, termální a popáleniny ;
 • Otevřené trofické vředy na kůži;
 • Rakovina kůže, vitiligo, rozsáhlá mateřská znaménka;
 • Sorenessv místě aplikace.

V případě popálenin je depilace cukru kontraindikována

Shugaring doma není bez vaření těstovin a jeho recepty lze nalézt v časopisech krásy, videích a blogech a struktura past bude muset být stanovena nezávisle.

Test citlivosti

Před prováděním jakéhokoli kosmetického postupu je nezbytné provést test citlivosti. To pomůže zabránit alergické reakci a vyhnout se nepříjemným následkům v budoucnu. Pro test je třeba vzít na několik minut malé množství pasty aplikované na předloktí. Absence zarudnutí, svědění a loupání umožňuje použití látky.

Pozitivní aspekty postupu

Shugaring má významné výhody oproti jiným typům depilace:

 • Pro tento postup potřebujete minimální sadu předmětů: pastu, rukavice, dezinfekční prostředek, mastek, stěrku a v případě potřeby bandáž;
 • Snížené riziko tepelného popálení, mikrotraumat a zarůstání vlasů;

 • Nevyžaduje léčbu speciálními přípravky;
 • Pravidelná epilace cukru zředí a zbarví vlasy a prodlouží dobu mezi jednotlivými ošetřeními;
 • Ve srovnání s voskováním je méně bolestivé a je méně pravděpodobné, že se dostane tepelného popálení;
 • Tento postup poskytuje podobný účineklaserová depilace;

 • Shugaring se používá pro křečové žíly v počáteční fázi, což umožňuje použití metody v případech, kdy jsou kontraindikovány jiné metody;
 • Během shugaringu se odstraní horní vrstva mrtvých buněk, což přispívá k omlazení kůže.

Salon depilace je k dispozici v ceně, a držení doma nebere moc času a nevyžaduje hmotné investice.

Nevýhody depilace karamelu

Stejně jako jakýkoli kosmetologický postup - shugaring není bez vad:

 • Porušení pravidel asepsy může způsobit zarudnutí, puchýře, malé hematomy nebo vyrážku;
 • Tento postup vyžaduje zkušenosti a dovednosti, takže byste měli začít jednoduchou technikou obvazu;
 • Shugaring se doporučuje provádět při pokojové teplotě 23 ° C, jinak se pasta roztaví a roztáhne, což ztěžuje epilaci.

Konzistence pasty se volí individuálně, takže před tím, než najdete optimální typ struktury látek, musíte experimentovat.

Tipy pro krásu

Depilace cukru se považuje za jeden z nejpohodlnějších způsobů, jak odstranit vegetaci, ale držení v intimní oblasti a pod pažemi může způsobit značné nepohodlí.

Problém lze vyřešit pomocí speciálních anestetik, které se aplikují na kůži hodinu před zákrokem. Anestetický krém se aplikuje v tlusté vrstvě, pak na kůžipotažený plastovým obalem a před procedurou důkladně opláchněte teplou vodou.

Anestezie před depilací cukru

Kosmetologové doporučují:

 • provádět postupy spojené s nepohodlím ve druhé fázi menstruačního cyklu avyhnout se během kritických dnů;
 • citlivost na bolest klesá s denní dobou: ráno je méně výrazná než večer;
 • stres, hlad, nízká hladina cukru v krvi může snížit práh bolesti.

Jak se starat o svou kůži

Shugaring prakticky nepoškozuje epidermis, ale mikroskopická poranění jsou možná s citlivou pokožkou.Proto je lepší se zdržet návštěvy sauny, solária, opalování, používání kosmetiky, které obsahují kyseliny.

Infuze heřmánku, měsíčku, oreganu, obratle a levandule pomohou zmírnit podráždění a zklidní pokožku .Aloe šťáva je nepostradatelným kosmetickým přípravkem, který pomůže vyrovnat se s podrážděním, hojí mikrotrhliny a omlazuje pokožku.

Pečící pasty

Hotové směsi by měly mít viskózní rovnoměrnou konzistenci, ale neměly by se držet na rukou - je to známka kvalitních výrobků.K výrobě karamelu pro depilaci potřebujete:

 • 350 gr.cukr rafinovaný cukrem;
 • 45–50 ml rostlinné infuze;
 • 50 ml šťávy zralého citronu nebo 1 polévková lžíce.lžíce kyseliny citrónové.

Směsi se smíchají a vaří se až do zanedbání.Těstovinydomácí kuchyně se nalije do vhodných jídel a používá se ke svému účelu ve stejný den.

Je pasta vhodná pro vás?

Malý kousek pasty se rozdrtí do dlaně vaší ruky a rozloží na zápěstí.Mírný pocit zpřísněné pokožky je normální, ale pro těžké nepohodlí a bolest je nutné vložit pastu do požadované konzistence.

Depilace cukru pomáhá řešit problém nežádoucí vegetace na těle

Depilace cukru je jednoduchý přístup, který zvládne každá žena.Realizace doporučení odborníků přispěje k dosažení dobrých výsledků doma, zejména proto, že se jedná o nízkou dopadovou, hypoalergenní techniku ​​z veřejně dostupných fondů.Jak udělat krok za krokem krok za krokem doma bude vybízeno radami kosmetologů, a určité dovednosti mohou být získány v průběhu času, a postup bude nejlepší způsob, jak odstranit nežádoucí vlasy.